Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

vydumnica

Inside Out 2 je z môjho pohľadu oproti jednotke trošku v nevýhode a to z aspektu cieľovej kategórie, malé deti (aspoň tie moje) by to asi nebavilo, v centre pozornosti sú teen dievčatá a rieši sa puberta, kým jednotka je vhodná pre úplne celú rodinu od batoliat až po 99+. Chápem, že aj fans podrástli, ale aj tak ;). Môj druhý "problém" je ten, že celý dej sa sústredil len na jedno miesto a to hokejový tábor a na krátky časový úsek iba troch dní, z tohto hľadiska tu nie je úplne využitý potenciál, pretože z puberty sa dalo vyťažiť viac, ak by sa zamerali povedzme aspoň na jeden rok v živote Riley, veď nikto si tie všetky nové emócie v sebe nevyrieši za 3 dni, aj keď je pravda, že ani za jeden rok, každopádne bolo by to minimálne zaujímavejšie, keby sa všetko netočilo len okolo hokeja. Tiež rodičia dostávajú veľmi málo priestoru, tým pádom aj ich emócie - postavičky a v porovnaní s prvým dielom aj vtipných scénok je podstatne menej. Animácia je však pekná a je vidieť, že po animačnej stránke si tu dali záležať, aby aj z dvojky vznikol nielen kasový trhák, ale aj pekný filmový zážitok pre diváka. Ďalším plusom sú nové emócie, tie boli super :) a tiež potešilo vidieť opäť tie staré, ale v nových polohách napr. Joy plakať. [Cineplex Mannheim, 08.07.2024, OV]. 80%. ()

c.tucker

V českém znění: Ivana Korolová - Amy Poehler (Radost), Pavla Gajdošíková - Maya Hawke (Úzkost), Linda Křišťalová- Kensington Tallman (Riley Andersenová), Nikola Votočková- Liza Lapira (Nechuť), Pavel Tesař - Tony Hale (Strach), Jaromír Meduna - Lewis Black (Vztek), Zuzana Slavíková - Phyllis Smith (Smutek), Sabina Rojková - Ayo Edebiri(Závist), Anna Dvořáková - Lilimar (Valentina Ortizová), Anděla Jirotková - Grace Lu (Grace), Olivie Coco Rafajová- Sumayyah Nuriddin-Green (Bree), Kateřina Pechová - Adèle Exarchopoulos (Nuda), Andrea Elsnerová - Diane Lane(maminka), Martin Písařík - Kyle MacLachlan (tatínek), Robert Hájek - Paul Walter Hauser (Stud), Antonie Talacková - Yvette Nicole Brown (trenérka Robertsová), Matěj Ruppert - Ron Funches (Bloofy), Radovan Klučka - James Austin Johnson (Ledvinka), Jan Kopečný - Yong Yea (Lance Sekáč), Tomáš Bartůněk - Steve Purcell (Temné tajemství), Tomáš Karger - Dave Goelz (policista Frank) + Kirk R. Thatcher (předák) + Pete Docter (tatínkův Vztek), Jiří Ployhar - Frank Oz(policista Dave), Zuzana Hykyšová - Paula Pell (maminčin Vztek), Blanka Zdichyncová - June Squibb (Nostalgie), Eliška Nezvalová - Paula Poundstone (zapomnětnice Paula)+ Sarayu Blue (Margie), Michal Gulyáš - John Ratzenberger(Fritz), Jiří Panzner - Flea (Jake), Lubor Šplíchal - Bobby Moynihan (zapomnětník Bobby), Martina Šťastná - Kendall Coyne Schofield (hlasatelka) ()

Motinski

Za mňa nie až tak dobré ako prvý diel, ale v rámci Pixaru najsilnejšia vec od Coco. Ten príbeh má úprimné kúzlo skryté v detailoch, v tom ako netlačí na pílu a ajtak zasiahne cieľ. Občas síce trochu prvoplánovo, no stačí mi to. Hlavná postava prechádza pubertou a nové emócie sú k tomu ideálne prispôsobené aby sa divák smial. Animácia tradične skvelá, v pár momentoch obvzláštnená o svieže prvky napríklad 2D a po celý čas krásne farebná. Len už to po druhý krát nerezonuje rovnako dokonale ako pred deviatimi rokmi keď som hovoril že som svedkom najlepšieho animáku dekády. ()

Triple H

Hra na istotu, ktorá nemení niečo čo funguje, ale v tomto prípade by snaha o epickejší záber za každú cenu mohla skôr uškodiť, keďže Inside Out 2 je o emóciách a v tom je sila jednotky aj dvojky - v tom, že na rozdiel od X rozprávok, ktoré sa snažia obsahovať nejaké pozitívne posolstvo, Inside Out naozaj niečo aj naučiť vie a podáva to veľmi decentne a zrozumiteľne pre každého. Opäť sa dostaví aj dojatie, a aj tentokrát sa jedná o jednu z uvedomelejších Pixaroviek. A dá sa v tom bez problémov pokračovať - Riley má za sebou detstvo, strednú školu a môže nastúpiť vysoká škola, nástup do práce, stredný vek a nakoniec možno aj staroba, hoci to už by bolo na Pixar možno trošku priveľmi vážne a tak dlho nám séria asi nevydrží. Ale minimálne tú vysokú a možno súčasne skúsiť prehodiť dej aj do rodičovských hláv - to by sme ešte dostať mohli. ()

jedna_vrana

Odpustite mi, tento film som v kine odtrpela. Chápem, nie som cieľová kategória. Začalo to „v mojej hlave“ tým, že, čo to pre Boha, dnešná generácia tínedžerov v tých hlavách má! Iritovalo ma všetko, okrem skvelej animácie, ale obsahová stránka bola úplne mimo môjho ponímania dospievania. Toto prežívajú dnešné pubertáčky? Fakt? Je pravda, že som nevidela jednotku, ale celé ma to míňalo. Ripley v hokejovom tíme, čo sa snaží nájsť rovnováhu – zradiť staré kámošky alebo sa presadiť? ()

elanius

(60/2024) / Nemyslím si, že dvojka je horšia ako prvý diel, ale okrem nových emócií nepriniesla nič konceptuálne navyše. Úzkosť pecková. (6/10) ()

rudeboy

Jednotka sa mi páčila, hoci teraz 9 rokov od jej vzhliadnutia som si pamätal už len torzo príbehu, samozrejme postavy a pocit, že šlo o príjemný, zábavný a vcelku inovatívny film. Očakávania pred dvojkou boli veľké a žiaľ u mňa zostali nenaplnené. Nové emócie boli fajn, až na “úzkosť”, ktorej vyobrazenie sa mi vôbec nepáčilo… taká oranžova p*č*vina nechutná. Druhá vec, ktorá sa mi vôbec nepáčila, bol rámcový príbeh Riley. Extrémna nuda, absolútne nezaujímavé. Víkendový hokejový kemp… nedotiahnuté ako celok aj v epizódach (trénerkin červený notes). Som si istý, že príbeh začínajúcej pubertiačky prinášal omnoho zaujímavejšie príbehové možnosti. Veril som, že sa Pixar po pár slabších filmoch vráti vo veľkolepejšom štýle. ()

hroubek

O první díl se režisérsky postarali Ronnie Del Carmen a pixarovský veterán Pete Docter, který režíroval Příšerky s.r.o., Vzhůru do oblak nebo Duši. V hlavě 2 dostala na starost režisérka Kelsey Mann a jde o její první velký projekt. Mann získala zkušenosti jako scénáristka, a vytvořila pár kraťasů pro Pixar, ale nikdy nedostala na starost velký a očekávaný celovečerní film. Ale u Pixaru lidem věří a dávají jim šanci vyniknout. A tento risk Pixaru vyšel a Kelsey Mann odvedla parádní práci, která prvnímu dílu nedělá ostudu. Mann a scénáristé se rozhodli, že zopakují to, co fungovalo minule a přidají k tomu nové atrakce, nové postavy, nové výzvy. Naštěstí to všechno dělají nenásilně a přirozeně, takže jsem nikdy neměl pocit, že je to dělané na sílu nebo to působí nepatřičně. Mann má velmi sebevědomou režii, kterou ukáže hlavně v akční pasážích - hokejové scény jsou parádně natočené. Krásně se jí povedlo uvést do děje nové postavy, moc hezky funguje humor, a film dokáže být správně dojemný. Takže ve výsledku Mann splnila to, co splnit měla, a dodala přesně udělaný pokračovaní.  Osobně jsem se trochu bál jakým způsobem budou nové emocionální postavy fungovat v rámci příběhu a vnitřního fungovaní světa a děje. Pixarovský scénáristé si tuto otázku položili taky, a přišli s hezkým a elegantním řešením, které mi sedlo. Nové emocionální postavy jsou zajímavé, osvěžují děj, a přináší kupu emocionálních scén, které v nás dokáží vyvolat ty správné emoce, a zamyslet se nad tím, co v našem životě prožíváme. Je hezké, že se tvůrci snaží dětem/puberťákům vysvětlit, že mít úzkosti a stres je normální, ale je potřeba o tom mluvit, a nenechat se tím ovládnout. Že je důležité mít v životě radost a vážit si kamarádu a pravého přátelství. Musím říci, že se mi dost líbilo to, jakým způsobem spolu jednotlivé emoce fungují, jak se doplňují, a jaké dokáží vytvářet protipóly. Velmi hezky je to vidět na vztahu Radosti a Úzkosti, které chtějí pro Riley jen to nejlepší, ale každá volí jiný přístup. V první díle musela Radost přijmout to, že Smutek je pro člověka důležitý, a ve druhém to samé musí naučit Úzkost a vysvětlit jí, jak to chodí. Tvůrci zde znovu dokazují velký cit pro práci se složitými tématy, které parádně rozpracovávají a dospělý diváci je hodně docení. Nové lidské postavy z mého pohledu fungují přesně, a splňují to, co splňovat mají. Bylo osvěžující, že se film soustředí jen na dívky, a řeší se sport a přátelství. Je dost sympatické, že tvůrci neměli potřebu tam na sílu cpát mužské postavy, nebo nějakou chlapeckou postavu, do které by se hlavní hrdinky zamilovaly.  Film po technické a vizuální stránce vypadá fantastický a je radost na něj koukat. Tvůrci přišli s řadou luxusní detailů, vyhráli si jednotlivými scénami, dynamikou, a je vidět, že mají stále originální nápady a nebojí se rozšiřovat daný svět a pracovat s ním do větší hloubky. Po filmařské stránce jde o skvělé řemeslo. A úsměv na tváři mi vykouzlil hezký soundtrack, který je o dost jiný, než byl v prvním díle. A teď se koukneme na zápory. Největší zápor celého filmu je ten, že se jede až moc na velkou jistotu. Prostě se dějí věci, které jsme viděli už v prvním díle a tvůrci je jen zasazují do nových kulis. I ta celková pointa je "skoro" stejná jako byla v prvním díle. Ta sázka na jistotu trochu zamrzí, protože, kdyby byli tvůrci trochu odvážnější, tak by film jako celek působil více svěže. Druhý díl V hlavě mi dost sedl. Krásně jsem se na film naladil a užil jsem si ho. Tvůrcům se povedlo ve mě vyvolat ty správné emoce, a jednotlivé scény mě dojali, přesně tak jak měly. Je to moc hezký a povedený animovaný film s přesahem, který toho nabídne mnohem více, než se na první pohled zdá. Jediný problém je ten, že první díl nám to vše ukázal o trochu lépe a elegantněji. V hlavě 2 je krásný animovaný film, který bude bavit jak děti, tak i dospělé. () (méně) (více)

blackkocour

Inside Out 2 nebo Já padouch a ječící žluté svinstvo po čtvrté? Těžké dilema, a kdyby rozhodla buchta, řekne “ty si velké dítě, viď?”. No jo, to obnáší když do 20 sledujete pravidelně Spongeboba, i’m just kidding. ** faux paux klasických dvojek. Je to dost podobné jako jednička, má to daleko víc postav, tím víc zásahu do děje, více sraček, větší prachy z box officu kvůli nostalgii.. známe to. Pokud jsem v loni Pixar a skákající lamPičku odepsal, tady se nestane holej zázrak a nevytáhnu je ze žumpy hoven, kvůli Diznymu, ale narozdíl od většiny animáků, které jsou ve valné většině jen pro usmrkané fracky, co neumějí ani hodinu a půl klidně sedět na prdeli, a nesmát se každému usrání nebo chcanek, furt se jedná o červenou knihovnu vkusu. Pixarovky byly jistota kvality, a to vždy. Už tu vázne absence originality, přeci jen je to samé, jen někdo copypastnul další emoce, a pokud to Pixaři nevzdaj, a nebudou se bát přidat i peprnější emoce jako je sexualita, nadrženost, chamtivost a zvrhlost, ojojoj, v kině by se ocitlo dost velké hrobové ticho. Pokud tohle je lepší než terapie kterou si za žádnou cenu nemůžu dovolit, tak skvělá volba. Úzkost nám dost komplikuje život, a může to garantovaně potvrdit mistr stresu a černých myšlenek = já. ()

TroiMae

V hlavě 2 je prostě pokračováním jedničky. Nemusíme si stěžovat na málo originality, protože původní poselství je stejně aktuální ve chvíli, kdy Riley ve třinácti přepadne puberta, čeká ji střední a před tím víkendový hokejový tábor s jejími dvěma nejlepšími kámoškami a vysněným týmem Plameňaček v čele s obdivovanou Val Ortiz. Milý, hodný, zábavný, užitečný a terapeutický film znovu nastoluje téma potlačených emocí a vzpomínek. Jestli se před tím Radost vypořádala se Smutkem a všichni pochopili, že musí držet spolu, nyní čelí stejné výzvě s celou novou bandou emocí. I když se situaci snaží nevhodně opanovat Úzkost, i Radost bude muset opět projít vývojem a opustit svůj paternalismus hraničící s blahosklonností. Cesta za poznáním je dobrodružná a nechybí ani záchvat paniky.   Radost: „Úzkost využívá představivost Riley proti ní!“ Úzkost: „Chtěla jsem ji jen chránit…“   Úzkost: „Co všechno se může stát, když se Riley nedostane do týmu? Skvělé, že se ptáte, takže…“ ()

kenkaku

Běží to 15 minut a já vlastně nevím proč na to koukám… #1 se mi nelíbilo, je to z dílny současné největší neofašistické organizace (krycí jméno Disney), která samozřejmě musí nacpat propagandu všude (samozřejmě že Riley musí mít kamarádky různých barev) a hraje hokej… No… a já se v té záplavě vyváženosti a korektnosti snažím vzpomenout jestli je tohle horší než #1 nebo ne. Děj je vlastně tak nechutně primitivní a závěr idiotský, že musí. A teď schválně jaké jsou šance, že v potitulkové scéně se propálí, že “temným tajemstvím” je její sexuální orientace nebo zmatek v pohlaví? No vyžerte si to až do konce jako já… nic neřeknu. ()

Koda

V hlavě 2 je úspěšné pokračování naší hrdinky a našich emocí, které naší hrdinku posunují k tomu, aby zvládala další obtížné situace. Oproti jedničce se tu ale objevují další emoce, což má své plusy, ale i mínusy. V zásadě je to, že když se nové emoce objeví u pubertální holky, tak proč už nebyly přítomny u dospělých postav? Jasně je to logické, kdysi se nemyslelo na to, že nějaké pokračování bude, což samozřejmě šlo vzato o takový detail. Nicméně příběh jako takový je opět velice napínavý, potkáváme zde prostředí, kde by i film Avatar zde mohl položit vzpomínku, emoce neztrácejí takový ten boom co byl v jedničce, ale možná mi tu chybí takový ten větší šok, kde by si člověk uvědomil, tak jako to bylo u jedničky, že to co bylo v dětství hezké, to je pryč. Nejde tu v zásadě o rodinu, kde jsme se brouzdali v prvním díle, tady jde v zásadě o závist, což ale cením, protože v pubertálním životě to většinou takhle bývá. V příběhu se mi líbil princip, kde si animátoři prohráli i s 2d grafikou, či grafikou videohry a nastínili Easter Eggy na slavného Mickey Mouse, což je u Disneyho typické. Nové emoce jsou skvěle výstižné a nejvíce se mi ta líbila ta Nuda, kde i když měla ten joystick asi 10 kroků u kolegů, tak musela mít svoji appku a dělat si to všechno přes to. Do toho ten úžasný francouzský přízvuk. Nicméně nástřel na třetí díl je naservírovaný perfektně a já doufám, že kdyby byla trojka tak bude potřeba naložit parádní dávku emocí. Za mě krásné 4 hvězdičky, určitě doporučuji. ()

GavlaDan

Pixar se vrací. A to rovnou v plné síle. Poslední roky už to nebyly takové pecky, jak bylo zvykem. Ale druhé Inside Out je bomba. Tahle emocionální atomovka snad předčila i první díl. Téma puberty je zde zpracované absolutně fenomenálně. A v těch pouhých 100 minutách bylo nespočet neuvěřitelně silných momentů, hromady zajímavých myšlenek, a hlavně šílené množství emocí, které to ve mně dokázalo vyvolovat. Stále nedokážu pochopit, jak se tvůrcům povedlo, tak trefně rozpitvat období dospívání – téma, které by každý jiný narval do pomalého artového filmu, ovšem tady frajeři z Pixaru ho naládovali do barevné a svižné pohádky pro děti. Animačně, jak už bývá zvykem, je to naprostá špica. A já nemůžu být šťastnější. Lepší animák jsem už roky neviděl. A kdyby letos nevyšla Duna, tak tohle by byl jasný film roku. 10/10 ()

.baris.

Fantastický animák s nádherným, barevným vizuálem atraktivním i pro děti a tematickým přesahem i pro dospělé, chytrý, komplexní, bez nesmyslů, pro děti nenásilně edukativní a přitom srozumitelně podaný. Jednička se mi moc líbila a dvojku, myslím, budu milovat. ()

Wishkah

Výborné pokračování, které skvěle navazuje na vynikající první díl. I přes lehce dospělejší vyprávění chybí nějaký silný emocionální vrchol, jako byl v minulém díle BingBong ()

filipvrbik

Na rozdíl od jedničky je to více pro děti, ale i my dospělí si příjdeme na své... Je to jeden z nejlepších animáků, jediná nevýhoda je, že je docela potřeba vidět jedničku, jinak to vy a vaše děti ze začátku nepochopí.. jinak ce se týče Riley, stává se z níteenagerka a o slovo se hlásí nové emoce - zejména Úzkost, která se snaží dosavadní velitelku Radost upozadit, či doslova potlačit.. Ale jsou tu i další nové emoce, Závist, Nuda a Stud (a ještě cameo Nostalgie).. Sice se všichni snaží o Rileyino dobro, ale jak známo, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly... Takže Riley sice válí v hokeji, má nové kamarádky chystá se na střední, ale musí svést boj ve své vlastní hlavě- čemuž docela rozumím (Úzkost a Stud a taky Smutek a Strach, to jsem celý já).. Děj je sice jednoduchý, ale nápaditá animace tomu hodně přidala, prostě ideální film pro děti (a ano rodinný film), ne jako některé uřvaniny poslední doby.. No a na konci je potitulková scéna, tak neodcházejte z kina (Závist, co jste oděšli, že?).. Jediné, na co si ještě počkám, tak na verzi na streamu v angličtině, to bude cool.. Viděno v kině 2D (cze dab.)...95% ()

mig20

4.5* Skvělý film. Ano, není to ničím extra originální, opakuje se víceméně jednička, ale to mi vůbec nevadilo. Celou dobu jsem se bavila a filmové vyobrazení fungování puberťáka mi přišlo opravdu trefné. Viděno v originálním znění. ()

BOURQUE

Po takmer desiatych rokoch sme sa dočkali pokračovaniu skvelého Inside Out. Chvála Bohu, nedopadlo to zle. Z hľadiska príbehu sa tvorcovia (logicky) vydali na predpokladanú cestu – mladá Riley vstúpi do puberty a k tomu pribudnú aj nové emócie. Viac by som ani neprezradil, pozrite sa na to. P.S.: Pixar takýto animák už potreboval dlho. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

B.Wilde

Jak už tady padlo několikrát, tak i pro mě zůstává první díl jako ten top ze série. A ač jsem čekala, že dospělejší téma mi sedne o to víc, úplně to na mě nezapůsobilo tolik, jak jsem čekala. Samozřejmě zpracování bylo skvělé a opět bylo znát, že tvůrci přesně vědí co dělají... ale zároveň mám pocit, že mi z celého filmu nejvíce v hlavě utkvělo pouze finále. Což nemusí být nutně špatně, ale celý děj předtím prostě za mě nebyl tak silný jako třeba v jedničce, kterou jsem hltala od začátku do konce. Uvidím, jak to na mě bude později působit na druhou dobrou. ()

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

dnes

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit