novoten

Co říct víc než samou chválu. Hned při prvním zhlédnutí jsem se setkal s rozšířenou verzí a těch 154 minut je napoprvé naprosto neopakovatelných. Nikdy jsem neměl Arnolda rád tak jako tady a Cameronovo vybuchující já přijímám bez debat. Strhující akce, úžasné triky, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl a Terminátor nabíjející brokovnici jednou rukou. ()

tron

„Sľúbil si, že nikoho nezabiješ!“ – „Bude žiť.“ Matka akčných veľkofilmov a chvála žánru sci-fi. Keď sa ma Tomáš pýtal, či na T2 nechcem ísť aj druhý raz a s ním (on to ešte nevidel), nebolo nad čím rozmýšľať. V r. 1992 som mal sladkých jedenásť a verte mi: na svete neexistoval lepší film. Snáď Jurský park, ale ten prišiel až o rok neskôr. Masívny Schwarzenegger na Harley Davidson (v jednej ruke bez problémov prebíjajúci guľovnicu a druhou ledabolo držiaci poltonovú mašinu na ceste) v gigantickom biblickom epose o konci dní, mamách, synoch a tekutej oceli, ktorú nezastavíte. Fenomenálne dlhé akčné scény; finále na ceste a následne presunuté do továrne trvá 40 minút, čo je polovica priemerne dlhého filmu, veď to nie je normálne!. V tej dobe revolučné efekty, jedinečné herecké obsadenie, svištiace dialógy, kultové hlášky a snáď geniálny scenár. Odporúčam režisérsky strih, ktorý je rovnako dobrý, ako režisérsky strih predchádzajúceho Jimovho hitu a to Votrelcov (t.j. fantastické sú už oficiálne kinoverzie, ale režisérske zostrihy sú ešte luxusnejšie v detailoch). Mínusy? Niektoré CGI časom logicky zostarli (napr. v chodbovej scéne, kedy sa Terminátori stretnú prvý raz, sú "tanieriky" na T-1000 fakt úsmevné). Inak ale pecka so skvelými postavami (hoc Cameron na to šiel pohodlne a proste len okopíroval koncept z Votrelcov, kde sa tiež z jednotkového zlého androida v dvojke stal android dobrý), interakciou medzi nimi a dialógmi. Kino Považan NMnV 1992 (2x) ()

Mertax

Druhá verze dvojky podruhé a stále prvotřídní film. Děsit se postapokalyptické vize života na Zemi, obdivovat i po letech vynikající triky a napínavou akci, držet v ruce banán a po chvíli si myslet, že je to upilovaná winchesterovka 1887, k tomu se bavit Arnoldovými hláškami a robotickými grimasami a na konci zatleskat – to je zkrátka nenahraditelný zážitek./// Rozšířená verze mj. nabízí několik velice humorných scén, což z Terminátora dělá geniální mix akční sci-fi a komedie, u nějž se mrazení v zádech střídá s hlasitým smíchem. Jen ta Connorová a její krapet otravné militantní móresy mohly dostat méně prostoru. [Kino, SE, titulky] ()

Mr.Apache

Příšerné, politicky korektní a totálně vykalkulované pokračování skvělého a napínavého sci-fi. Schwarzenneger prostě musel být v devadesátých letech hodný robot, o chlapečka, kterého ve filmu chrání, se nikdo nebojí (hollywoodské pravidlo č.1: Dětem se nesmí nic stát!), lepší momenty jsou povinně (a špatně) vykradeny z původního filmu, slabší děj se snaží schovávat za bombastické speciální efekty... Důvod zdejší obliby T2 je ale pochopitelný: Pro většinu jeho fanoušků totiž představuje krásný divácký zážitek jejich dětství. ()

Lynn

Už jenom za tu nezapomenutelnou honičku na dálnici by si James Cameron zasloužil Oscara ! Tahle scéna patří do akční síně slávy. Vlastně tam patří celý film, který je naprosto bezchybný : Arnold tady skutečně HRAJE, kamera a střih vás nenechají na pět minut vydechnout, o ďábelské režii se nedá pochybovat, scénář je perfektní. 5* bez debat ! ()

• Při výbuchu budovy Cyberdyne jsou při záběru z vrtulníku vidět poblíž stojící členové štábu. (imagoo)
  • Ve scéně, kde John (Edward Furlong) zabrání Terminátorovi (Arnold Schwarzenegger) zabít mladíka na parkovišti, si lze při předávání zbraně v záběru z boku všimnout, že kohoutek zbraně je natažený. V dalším záběru, kdy si Terminátor zbraň přebírá, kohoutek natáhnutý není a v následujícím záběru, kdy si zbraň zastrčí za opasek, je opět natažený. (sipop14)
  • Režisér Cameron kvůli scéně průjezdu vybetonovaným korytem v Los Angeles nechal odklonit místní řeku. (raininface)

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu