Midar

Naprostá akční pecka právem označovaná za nejlepší akční film všech dob. Přelomové efekty a dechberoucí akce v tomto snímku v podstatě definovaly a hlavně už navždy změnily tento žánr. James Cameron spolu se všemi zúčastněnými dokázal vytvořit nestárnoucí film, který se může s klidným svědomím i dnes, tedy skoro 30 let od svého vydání, stále zcela nahlas a bez servítek vysmívat všem napodobeninám a zbytečným pokračováním, jejichž kvality se mu, ani za pomoci mnohem pokročilejší technologie, prostě a jednoduše nemohou rovnat. Pro mě je to jednoznačně Cameronův nejlepší snímek, jímž se navždy zapsal do dějin kinematografie jako akční bůh, průkopník a inovátor udávající trendy. Více zde. ()

OJan

Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton a James Cameron ve skvělé formě, žádná slabší scéna, všechno perfektně udělané, TOTÁLNĚ SKVĚLÉ. |100%|, Můj 1. nejoblíbenější film ()

Hyperbolic

Po prvním až k prasknutí nabitém díle, přichází ona dvojka, jeden z nejlepších filmů všech dob, od hereckých výkonů, po efekty (na svou dobu přelomové) a scenérie až k úžasnému scénáři. Každá scéna je důležitá, každá hláška nezapomenutelná. Terminátor a mladý John Connor jsou nerozluční přátelé do té doby než přijde finální sekvence, po které žádné oko nezůstane suché. Hasta la vista, baby. ()

LAZARUS111

Klasika na ktorú sa nezabúda. Filmy 90. rokov majú niečo čo dnes filmy nemajú, schopnosť narvať 6 hodín do dvoch a tento film to vystihuje, príbeh sa zdá dostatočne dlhý a človeku sa nemôže stať žeby sa nudil. ()

cinema_cz

Pohádky jsou někdy drsné. V Terminátorovi 2 se to ostrými scénami, při nichž tuhne krev a slabší povahy odvracejí zrak od filmového plátna, doslova hemží. Akce stíhá akci, honička honičku a přestřelka přestřelku. 100 % (Ci 03/1992, str. 8) ()

MyrnaAlec

Dej mi svoje boty, šaty a motorku ! Viděla jsem letos prvně, v rámci doplnění filmového vzdělání a nebylo to špatné. Akční kousky tenkrát určitě stály hromadu dolarů a místy to bylo i vtipné. ()

PlysovyMacko

Film najviac slape v akcnych scenach - terminator versus terminator. Ked sa keca o konci sveta, trochu to drhne. Triky uz zostarli. Arnold velka charizma a Robert Patrick mega sexy. ()

Hovadin

Po pár letech jsem si to znovu pustil. I přes totálně nechutný dabing na stanici Prima Cool si tenhle klenot zaslouží být v TOP 10. ()

Recenzon

Dvojka je pro mě nejlepší z celé filmové série! Když se řekne kvalitní akční, sci-fi, tak se mi hned vybaví Terminátor 2: Den zúčtování. Arnold se tady v té filmové sérii zapsal spousta lidem do paměti a alespoň první díly Terminátora byly fakt neskutečný. Druhý díl má nejlepšího záporáka, který ve mě budí hrůzu dodnes. Neskutečně dobře natočené!! Opravdu klobouk dolů. ()

Kokos

Co se týče provedení, film nemá chybu(Konkretizovat to nebudu, neboť to již zde několika různými způsoby udělali lidé přede mnou). Ale chtěl bych tady trochu popřemýšlet nad několika nesrovnalostmi ve scénáři a návaznosti na prvního terminátora. Vzhledem k tomu, že zde zatím není diskuzní fórum, napíšu to do recenze. V prvním díle bylo vysvětleno, proč časem prošel jeden terminátor a jeden člověk(posléze byl stroj času zničen).V jedničce strojem času taky dokázal projít pouze živý organismus.Bylo to vysvětleno tím, že první T-101 byl pokryt živou tkání. Jak mohl ale ve dvojce projít strojem času t-1000, když na sobě neměl zhola nic živého?Proč do minulosti ve dvojce neposlali 100000 terminátorů k zabití Johna Connora, proč fandit jenom jednomu?Tak by měla akce vetší pravděpodobnost úspěchu, to snad vědí i chytří roboti.Ve dvojce stroj času nikdo po odeslání neničil.Ve dvojce John Connor a Sarah odvrátili budoucnost, další blbost, kdyby se jim to povedlo, není důvod posílat Kyla Reese do minulosti,tudíž John Connor neexistuje, terminátor taky ne, zkrátka po zdemolování Cyberdine před koncem t-2 by se realita naprosto změnila, neboť by minulost a přítomnost nebyla ovlivněna nepěknou budoucností(ať už terminátory a jejich zbytky, nebo zprávami o černé budoucnosti.)Jediné štěstí je, že Cameron přepsal konec a nenechal tam konec ze special edition, při něm se mi totiž podlamovaly kolena zděšením.Záchranou celého terminátora byla tedy T-3, která doplnila rovnici přijatelným řešením. A nakonec zajímavost: Kdo vymyslel zprávu, kterou předal John Connor po Reesovi? Connor ji slyšel od matky, Sarah od Kyla Reese a Kyle reese od Johna Connora, to je dilema co?.....No, to je asi vše. Je to dobrý film, ale na to, jaký je Cameron perfekcionosta, mě tohle zaráží. ()

kadef

Nejlepší Sci-Fi akčňák. Arnold umí stroj zahrát jako nikdo jiný. On bohužel vypadá jako stroj i když hraje člověka. Když toho druhýho robota rozmasakroval tak, že měl v těle díry po kulkách, nebo když prošel mřížema, řekl jsem si, že lepší Sci-Fi už nikdy nikdo nenatočí. a taky ne. Matrix se tomuhle nemůže rovnat. Cameron prostě umí. ()

MORION

"Pro natočení filmu se spotřebovalo asi půl milionu metru filmu. Použilo se 1%." ..to mi staci na to aby som vedel, ze sa pri tvorbe tohto filmu vybralo to najlepsie z najlepsieho. a skutocne sa to podarilo.. Dodatok k 3D prekonvertovanej kino verzii: fajn ako bonus, ale na nativne 3D tocene filmy sa to nechyta. Je dost citelne, ze samotne sceny nie su na 3D pripravovane a 2D sposob natacania, pohybu kamier a pod. je trosku na skodu.. ()

SirGawain

Vynikající, ale trochu děsivá vize budoucnosti. Bezpochyby nejlepěí díl z Terminnátorské trilogie. Perfektní příběh a vlastně úplně všechno. Astala vista, baby. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu