matestlust

Film, který převrátil svět akčního filmu, sci-fi zábavy a trikové techniky. Co dodat, momentálně největší klasika ve svém žánru a jedna z největších z celé filmové scény. ()

duklak2

Nevím, nevím. Tento díl mě nepřipadal jako opravdu povedený. Nemohu hodnotit více než třemi hvězdami. Film mě připadal v některých pasážích lehce stupidní. Arnold samozřejmě opět vynikal, ale co ostatní? Ti mě přišli jako trochu loutky. Přiběh je sice nalajnován solidně, ale chybí mi tu lepší rozuzlení. Promiňte, ale více hvězd ze mě nedostanete:) ()

Earl_23

Asi nejlepší akční film, co znám. Opravdu dokonalost, které nechybí nic z režie, příběhu nebo na tu dobu z naprosto obdivuhodných efektů. Film jsem poprvé viděl ještě jako malý a musím říct, že tehdy ve mně zanechal hodně silnou stopu. Jako starší jsem si jej pak užil naplno.. Zkrátka tohle je jeden z těch filmů, který ani po desáté projekci neomrzí. A musím doporučit režisérskou verzi! ()

Lucasion

"Come with me if you want to live." Stejný model. Nová mise. Terminátor je zpět. Jen málokterý režisér dokáže přijít s pokračováním, co překoná originál. Cameron však ano a jeho Den zúčtování mezi ty pokračování rozhodně patří. T-800 (Arnold Schwarzenegger) se vrací a tentokrát kope za dobrou stranu. Jeho cílem bude ochránit Johna Connora před vyspělejším modelem T-1000 (Robert Patrick). Arnold se tedy vrací do ikonické role, aby si vzal koženou bundu, černé brýle a na Harleyi se vydal na cestu. Jeho nabíjení brokovnice za jízdy je proto legendární. 154 minut akční jízdy plné neuvěřitelných digitálních triků. T2 v té době posunul kinematografii o několik generací dopředu. Po seznámení Johna s jeho ochráncem, nelze nepoužít větu typu: "Já ci taky vlastního Terminátora." T2 je dost možná nejlepším možným pokračováním co vznikl. Hudba, která je ikonická, Arnold který je legendou, humor který pobaví, triky které jsou revoluční a především akce, která nezestárla ani o den. T2 je ten nejlepší Terminátor a rozhodně vždy bude. Když Arnie kope za lidi, je s ním větší sranda a víc mu to sluší. Vedle Predátora (1987) je to nejlepší film Schwarzeneggera. Zkrátka film, co by měl vidět každý divák. / Konečně jsem viděl tuhle epickou filmovou nálož v kině a musím říct, že to byl zážitek. Ten film prostě nemá chybu. Stay here, I'll be back. [Director's cut][Kino3D] (100 %) ()

oLí

10/10 - TOP 1 Mrazivá a uvěřitelná postapokalyptická vize budoucnosti. Má to fantastickej příběh, spoustu nápadů a tvořivých myšlenek ( T 1000 ), svou Terminátorskou akci, kterou v jiným akčním snímku budete hledat marně a Arnolda ve svý nejlepší roli. I Fiedelova hudba je na jedničku. Tenhle film si bude hrát s vaší fantazií, zatáhne vás do dobrodružství, zapůsobí na emoce a donutí k zamyšlení. Arnoldův nástup na scénu, první setkání obou robotů tváří v tvář, akce v Pescaderu, v Cyberdyne, božské finále ve slévárně. Vývoj Arnoldovy postavy co se týče váhy lidského života, jeho mise za každou cenu chránit svýho pána. Končím, páč bych se nad tímhle filmem mohl rozplývat a pitvat se v něm až do dne zúčtování. ()

Sawy

Tohle je pro mě nejlepší akční film všech dob.Arnold i James Cameron byli ve vrcholné formě a natočili spolu film,před kterým se sklání naprostá většina dnešních blockbusterů.Triky jsou zkrátka úžasné i dnes.Terminátor 2 překonal svého předchůdce prakticky ve všech ohledech a podle mě je to vůbec nejlepší pokračování,jaké kdy kdo natočil.Arnold znovu dokázal,že pro roli T-800 se narodil a definitivně rozhodl souboj se Stallonem ve svůj prospěch(tedy alespoň pro mě).Cameron mu zároveň dodal jednoho z vůbec nejlepších záporáků v podobě robota z tekutého kovu T-1000,který pro Roberta Patricka znamenal životní roli.Linda Hamilton se z vystrašené holky z prvního dílu proměnila v odhodlanou a tvrdou ženu,možná nejlepší ženskou hrdinku vůbec a Edward Furlong je dodnes jasně nejlepším představitelem Johna Connora.Jako jedinému jsem mu totiž věřil,že by v budoucnu mohl být velkým vůdcem odboje.Všichni jako by se zkrátka pro své role narodili.Druhý díl Terminátora je pro mě prostě srdcovou záležitostí,viděl jsem ho tolikrát,že už to v hlavě ani nedokážu zpočítat a pokud se Cameronův nový Avatar bude alespoň blížit jemu a jeho starším Vetřelcům,tak se režisér vrátí ve velkém stylu.A to bych mu ze srdce přál.100 % ()

stub

Když to bylo nové, přistál jsem na zadku - precizní formální stránka, celkem špatní, ale typově výborně zvolení herci a především (na svou dobu) skvělé efekty. Dva roky po převratu to stačilo k naprosté extázi. Po pár letech se však efektní slupka okoukala a chabý obsah nemá šanci film utáhnout. Z dnešního pohledu vlastně už jen standardní, poněkud přeplácaná "dvojka" diváckého hitu... ()

ladylucifer

Cameronův vrchol režisérské tvorby. Schwarzenegerův vrchol herectví, zdatně sekundovaný Robertem Patrickem. Vrcholná akční podívaná. Vrcholně promakaný scénář. Divák na vrcholu blaha. Co víc si přát? ()

hendrich6

Mám rád všechny díly Terminátoru,baví mě celá série.Dvojka je ale nejlepší a nemůžu se ubránit dojmu,že po dvojce měla série skončit a na konci je i vidět,že už není v plánu další díl.I přesto jsem rád,že série pokračovala,protože trojka je taky skvělý film, no a čtyřka je taky poměrně dobrá. 95 % ()

RelaxMan

Popravdě, ani nevím co ještě napsat o téhlé klasice v žánru akční sci-fi . Přesto, to ale zkusím. J. Cameron natočil skvělé pokračování, již kultovního prvního dílu. Tentokrát na to měl větší rozpočet a bylo to na celkovém filmu hodně znát. Revoluční digitální triky, na které i dnes po 20 letech mnozí žasnou. Skvělá akce a výborný scénář . Hláška typu " Hasta la vista baby " se stala přímo kultovní pro mojí generaci. Skvělý výběr herců, kromě Arnolda, kterého snad ani nemá smysl chválit, mu zdatně sekundují L. Hamilton, E. Furlong a hlavně v roli záporného Terminatora T-1000 R. Patrick, ve své životní roli. Nesmím, ani zapomenout na skvělý soundtrack, v kterém vyniká skupina Gun´s N´ Roses a jejich pecka You Could Be Mine. ()

Lacike

T2 som prvykrat videl na VHS s madarskym dabingom, ktory mi tlmocil kamarat do slovenciny, pretoze u nas isla T2 do kin s tak velkym oneskorenim, ze v okolitych krajinach uz vysla na VHS. A aj v tychto podmienkach to bol ultimativny zazitok. Bola to klasicka dvojka v ktorej bolo vsetkeho viac a este väcsie ako v jednotke. Len z tym rozdielom, ze Arnie kopal tentoraz za kladny tim. A ako bonus tu bol Edward Furlong s ktorym sa dalo dokonale ztotoznit a uzivat si, ze ma vlastneho terminatora na hranie. To boli divne casy, kedy sa tocili oficialne mladezi nepristupne filmy pre mladez. No a ako to vidim dnes po rokoch? Stale je to fenomenalny blockbuster, ale mam par dorbnych vyhrad. Najviac ma mrzi, ze sa zmenila atmosfera, ktora uz nie je tak temna a vo filme sa casto hlaskuje. Nastastie vsetky tie hlasky su vtipne, takze nemam vyhrady ku kvalite len ma mrzi ta zmena stylu. Dalej tu je Edward Furlong. Uz nie som v jeho veku, takze dnes sa mi lepsie identifikuje s ostrielanym bojovnikom Michaelom Biehnom v jednotke ako s tymto malym deckom, ktore necha stat Arnieho na jednej nohe. Poslednu vyhradu mam len k tomu, ze Cameron tymto dielom zbural celu pointu o buducnosti, ktora je nemenná a radsej nam naserviroval happy end, ktory je v reziserskej verzie az prilis sladky a zaroven zacal vrsit logicke diery. Reziserska verzia obsahuje mnozstvo scen, ktore su zaujimave a stoja za videnie, ale stale mam radsej kinoverziu, ktora ma dynamickejsie tempo a obsahuje menej humoru. Vdaka vsetkym tymto vytkam mam uz radsej jednotku ale dvojka je u mna stale pecka, ktorej davam bez mihnutia oka 10/10, pretoze obsahuje mnozstvo pamätnych scen, ktore si mozem pustat dookola. Napriklad: Arnie si ide zohnat oblecenie zakoncene uchvatnou bodkou s okuliarmi, prvy stret na chodbe medzi Arniem a T1000, v pozadi povinny automat na Pepsi ako skryta reklama. :) Nahanacka kamion verzus motorka, dalsi stret medzi Arniem a T1000 pri oslobodzovani Sary, cele finale v Cyberdyne s megacool scenou Arnie s rotacnym gulometom verzus policajne auta, ktoru som videl tolkokrat, ze pri zmienke o Arniem sa mi ako prva vybaví vzdycky tato scena. i'll be back predtym ako ide zlikvidovat dalsich policajtov, nahanacka auto verzus vrtulnik, neskutocne rozprsknutie zmrazeneho T1000, ktoremu predchadza dalsia nezabudnutelna hlaska, dojimave finale atd. Z jednotlivych zloziek musim spomenut uchvatneho chladnokrvneho záporáka Roberta Patricka, ktory je Arniemu rovnocennym protivnikom. Lindu Hamilton, ktora absolvovala neskutocny prerod z vystrasenej servirky na ostrielanu a neskutocne sexi bojovnicku. Hlaskujuci Arnie so skvelymi pozami, ktore by sa dali zaramovat do obrazu. Z v tej dobe revolucnych trikov mam aj dnes otvorenu sánku od uzasu. Kladov je proste tolko, ze tych par spomenutych vytiek uplne prebiju. ()

BrooksW.Here

"Hasta la vista, baby!"______________ James Cameron vymyslel ten najlepší sci-fi akčný film, aký kedy existoval. Spolu s parádnym soundtrackom Guns N' Roses a totálne autentickým "nehereckým" výkonom Arnolda Schwarzeneggera tvorí Terminátor 2 naozaj nezabudnuteľný zážitok.  ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿ ()

HateBreeder

Dalsi z rady kultu, ktere nam uvaril James Cameron. Tento film je tak slavny jako sam hlavni predstavitel a hlavni herec. A musim rict, ze prave Cameron je mistr v pokorovani predchozich filmu, coz se mu povedlo nejen tady, ale take ve Vetrelcich. Judgement day je po technicke strance famozni zalezitost, k tomu jeste pricteme dokonale podpurnou hudbu, herce, jez se pro sve role doslova narodili, gradujici pribeh a mame tu Jeden z nejoblibenejsich filmu vsech dob. Arnolda tu mam spolu s jeho Predatorem uplne nejradsi, a nikdo na svete by Terminatora nezahral tak jako on. Nastesti tady jiz stoji na te "spravne" strane a tim spise si jeho souboje uzijeme. Protivnikem mu nebyl nikdo jiny nez dalsi stroj z budouctnosti, tentokrat daleko dokonalejsi a vice smrtici. Akce strida akci, clovek se ani nestihne vzpamatovat z toho, co se to pred nim odehralo a uz uz musi davat pozor, protoze se schyluje k dalsi senzaci. Terminator je filmem meho detstvi, podobne jako rada dalsich Arniho filmu, ovsem narozdil od nich je necim vyjimecny, protoze neobsahuje chyby jeho jinych filmu, natocil jej skvely reziser, ktery se opravdu postaral o to, aby na film dlouho nikdo nezapomel, coz se mu s prichodem IIIky povedlo, dale take ostani herecke vykony nejsou jenom prachsprostym krovim, jako v ostatnich Schwarzeneggerovych filmech, ale jsou take vyjimecne a stejne dulezite jako ta Arnieho. Tento film je to nejlepsi co Arnold natocil a ja za nej dekuju jak jemu tak i Jamesovi. ()

maseer2

po čistě "temné" jedničce přichází trošku odlehčenější dvojka a je to zatraceně příjemná změna.. hromada akce a do toho kultovní hlášky.. James Cameron je bůh! ()

PROROK14

Tak toto bola jazda. Oveľa lepšie než jednička. Arnold je frajer a tento film je proste s Matrixom najlepšie sci-fi čo som videl. Akcie si užijete dosť a ....je to proste kult. 90% ()

ProjectAlice

Jeden z filmov, na ktorý sa dá pozerať znova a znova. Mnohí tento film považujú za lepší než prvý diel, čo sa často u filmov nestáva, aby bola dvojka lepšia než jednotka. Snáď najlepší herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera, bol práve v Terminátorovi 2. Skvelý scenár a príbeh, radia tento film vysoko, medzi top filmy. ()

GeusX

Jeden z nejlepších akčních sci-fi filmů. Převratné počítačové triky, špičkově koordinované a originální strhující akční sekvence. A to vše má navíc hlavu a patu. 100% ()

Tommassi3

"Hasta la vista, baby !!" ;) Kanadský režisér James Cameron patří k několika málo lidem, k hrstce vyvolených, která píše dějiny kinematografie, to on několikrát posunul hranice možností filmařů, a ačkoliv prakticky s jedinou výjimkou všechny jeho snímky prostě miluju, pak právě Terminátor 2: Den zúčtování prostě mezi desítkou mých nejoblíbenějších filmů nemůže chybět, jednak totiž znovu monstrózně popírá pravidlo kvality sequelů, když vypráví skvostný temný příběh v science fiction, které dostává svému žánru jako málokterý jiný kus, a pak je tu znovu můj milovaný polobůh Arnold Schwarzenegger, který se prostě pro tuhle roli narodil !! Jakkoliv můžeme diskutovat o tom, zda Schwarzeneggera, filmovou hvězdu první velikosti, lze vůbec považovat za opravdového herce v tom smyslu, v jakém ho lze primárně chápat, když o nějakém charakterním herectví jistě nemůže být ani řeči, zřejmě se nenajde nikdo, kdo by se odvážil říct, že by se této nesmírně atypické role někdo vůbec zvládl lépe zhostit, protože to by bylo čiré šílenství.. Kdo by dokázal lépe zahrát "robota" než obrovská charismatická hora svalů s podivným přízvukem, jejíž obličejová mimika si v ničem nezadá s dřevěným Pinocchiem ?? Právě tato Arnoldova limita mi nedovolí ho řadit mezi své nejoblíbenější herce, nicméně doživotní místo mezi největšími filmovými bouráky prostě musí mít, nenapadá mě mnoho jmen, která by více vystihovala pojem akční hrdina.. Já toho kluka rakouskýho prostě žeru !! ;) Ostatně celá tahle pecka si vysloužila nesmírně zajímavé herecké obsazení, Linda Hamilton jako Sarah Connor si prošla speciálním bojovým výcvikem, Robert Patrick jako T-1000 budí v životní roli hrůzu ještě dnes i Eddie Furlong coby mladej John Connor nakonec vypadá jako skvělá volba, nesmírně zajímavě však působí fakt, že ačkoliv Arnie zde naplno nastartoval svoji kariéru, nikdo další už nedokázal vystoupit ze stínu své role, a to rozhodně nemyslím, že by šlo o špatné herce, třeba právě Robert Patrick se hodně snažil, nicméně ani on už nikdy nebude nikým jiným než tím nesmrtelným zabijákem !! Samozřejmě chápu všechny výtky směrem k Terminátorovi 2, zejména co se týká logických kotrmelců scénáře především v kontextu s prvním dílem, nicméně to skvostné poslání snímku mi všechny nedostatky vynahrazuje měrou vrchovatou, stejně jako nadčasová triková stránka snímku, Stan Winston se právě zde zapsal zlatým písmem do historie filmu, byť převod do HD Terminátorovi zřejmě paradoxně poněkud ubližuje, což se však netýká vpravdě geniálního soundtracku Brada Fiedela, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy slyšel, když právě na Blu-ray si jeden naplno uvědomí, s jakým zápalem a invencí komponoval přehlížejíc syntetizátory !! Greenbergova kamera rovněž nestrpí výhrad ve filmu nahláškovaném až k smrti, kde strhující akci zastiňuje snad jen ta noční můra Sarah Connor, která platí za učebnicový armageddon, rozhodně myslím, že věrohodněji a lépe už filmový jaderný výbuch nikdy nikdo nenatočí.. Jakkoliv lze druhého Terminátora, fantastickou atmosférickou pecku, chápat jako zřejmý Cameronův kalkul, osobně cítím jeho snahu o nečistokrevný remake, který by dík dostatku financí příběh posunul ještě výš, nakonec i vizonář Cameron si plně uvědomoval rizika spojená se snímkem, který nakonec přinesl ještě další pokračování, byť v důsledku každý snímek série dostává poněkud jiné vyznění, vždy je téma chápáno z poněkud jiného úhlu jiným režisérem podobně jako je tomu v případě série Vetřelčí, kterou potkal podobný osud, když se nakonec každý jeden divák - fanoušek bohužel chráníc svůj oblíbený kus uchyluje k nesmírně jednoduchému odsuzování snímků zbylých, které končí rozcupované na kusy, což zákonitě činí obě série nesmírně rozporuplnými, ačkoliv z mého pohledu patří obě zmíněné filmové série k těm nejlepším.. [ Dabing 5/10 ] Máme tu dokonce tři různé dabingové nesmírně nevyrovnané verze, když z toho pomyslného souboje nejlépe vychází ten novácký dabing, rozhodně ne bezchybný, z dílny České produkční 2000 z roku 2005. () (méně) (více)

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu