Cimr

Občas je fajn úplně hodit za hlavu, že děj občas skřípe, že film nemá až tak geniální nápad ani poselství a že je vlastně jen jednou dlouhou honičkou, a užívat si neskutečně nadupané adrenalinové akce. Občas je fajn pustit si Terminátora. ()

agentmiky

Daleko lepší než jednička (i než všechny ostatní díly), a to z toho pohledu, že hlavní hrdina Arnold Schwarzenegger (T-800) už byl ve dvojce klaďas, a to mu podle mě sedí daleko více než padouch. Ale toho slizkého záporáka vybrali tvůrci výborně,protože Robert Patrick (T-1000) se na tu roli náramně seděl a jeho kamenný výraz, který si držel po celý film, byl prostě k nezaplacení. A ještě jedna věc filmu dodává tu správnou šťávu a grády: a tou věcí je bezesporu hudba a hlavní znělka, kterou dnes zdá snad každý. Už i v roce 1991 měli výborné filmové efekty a to jen potvrzuje fakt, že tento film patří mezi ty nejlepší klasiky, které nikdy neomrzí. A proto dávám 95 % ()

EastWicka

Vteřinová noční můra Sarah Connorové u plotu před dětským hřištěm nepatří jen jí, ale celé naší civilizaci. A nejlepší díl terminátoří série je víc, než pouhou sci-fi. Uzavírá, co bylo typické pro dobu svého vzniku, a vrhá se do nových vod: vizuálními šarádami, ale i důkazem, že do hávu akčního bijáku lze zabalit i skutečně silné myšlenkové jádro. Guns n´Roses ani Arnieho vtípky nikdy nebyly lepší než tady. PS: Žádný osud není! ()

Pan Filuta

10/10 Hlavní role: Arnold + rotační kulomet. Některé scény jsou neuvěřitelně vtipné, viz. Arnieho učení úsměvů. Nemusím snad ani uvádět jeho legendární hlášku. Tak trochu odlišný typ akčního filmu a právě proto mě to tak zasáhlo. Ať si kdo chce, co chce říká, můj nejoblíbenější akční film nese název Terminátor 2. P.S. Jamesi, jsi frajer! ()

Korbitch

Pamatuju si to, jako by to bylo minulý týden. Asi tak v devadesátým čtvrtým jsem přišel do obýváku, kde na mě otec s máti vybafli, že si mám dát odchod. Po nahození smutnýho obličeje tatík usoudil, že už je to stejně konec a že už nejsem tak malej. V momentě, kdy Rober Patrick protekl do vrtulníku, jsem byl jak u vytržení a ihned odklopil dvířka u našeho videorekordéru, co že to je za film, a kde ho sehnali. Odvětili mi, že prý od strejdy Dopiťáka. Bylo mi jasný, že mě na celý film kouknout nenechají a asi tak za týden jsem se u strejdy Dopiťáka stavil s placatkou Rumu a Startkama. Bral to s humorem a já pro jistotu přibral i něco s názvem Predátor, že prej v tom hraje ten samý herec. No, zlatý časy. ()

frashmaker

Možná, že bylo nešťastné, pustit si jedničku a dvojku v jeden den, dokonce hned za sebou. Jelikož až na to, že ve dvojce byli daleko lepší efekty, tak musím říct, že to je po dějové stránce totální naprostá kopírka jedničky až na to, že teď je Arnold pro změnu ten hodnej a ne zlej. Hodně jsem čekal, a dostal jsem tak málo :(. ()

Rosana

Toto byl první strašidelný film, který jsem viděla. Pak se mi o tom velkém výbuchu pořád zdálo (ale tak 5 leté děti tohle vyděsí), každopádně film je geniální a dokonale udělaný! Myslím, že mnohem lepší než 1. díl a žádný další díl ho nepřekonal. ()

SaNcHeZ_cz

Takhle má vypadat pokračování. Arnold ve své nejlepší formě. Sci-fi řežba, které se stále daří odolávat zubu času ukazuje novodobým digitálním výplachům vztyčený prostředníček. Z této akční klasiky se má mnoho režisérů co učit. ()

Paxxx.cz

Jeden z nejkultovnějších akčních filmů, který mi tak nějak unikl jsem "konečně" viděl. Kultovní role Arnolda, i na dnešní dobu docela v pohodě efekty a o něco lepší něž první díl. Neviděl jsem zatím úplně poslední díl, ale dle mě je dvojka nejlepší v celé sérii...8/10. ()

kobejn

Nejlepší akční film 90. let byl natočen hned zkraje 90. let - je to zároveň vrcholný Cameronův a Arnieho film...u Camerona by se dalo ještě možná o "vrcholným" filmu diskutovat, ale u Arnieho nikoliv. Žádný další Arnoldův film už T2 nepřekonal...co je na tom filmu tak úžasného? Naprosto všechno - úžasně sevřený děj, neuvěřitelně originální trikové scény, obrovské napětí, temný druhý plán skrávající se pod nánosem akce, úžasná hudba a hudební motivy...má to prostě všechny nej... ()

Praxis

UPDATE: Shlednuta 3D remasterovaná verze T2 v září 2017. Tento film, i po 26ti letech vypadá jak zjevení. Revoluční triky, naprosto bombastické akční scény, propracovaná mytologie i postavy, úžasná kamera, pedantská režie, skvělí, sympatičtí hrdinové. Arnold (ajl bý bek), dojáková scéna v železárně. To všechno se spojuje dohromady a ve výsledku dostanete nejlepší akční film všech dob a jeden z nejlepších filmů všech dob. Můj dětský VHS kult znovu ožívá a já jí dávám plnou palbu. 100% ()

Laxik

Tohle je vážně megahit, megafilm, meganářez. Jednička mě sice bavila, ale to, co předvedl Den zúčtování, se jen tak nevidí. A i kdybych našel pár nápadů na úpravy (potemnit, nepřehánět to se srdceryvným koncem), je tohle jeden z nejlepších akčňáků, jaký jsem kdy viděl. Holt začátek zlatý devadesátkový éry. Je vážně škoda, že se Furlong v současnosti topí v sračkafilmech, je to jeden z největších zahozených talentů současnosti. Hasta la vista, baby! ()

ArsenalEagle

Cameron to umí.. Schwarzenegger je úžasnej. Režie vynikající, scénář stejně dobrý a herci boží.. Jednoznačně 5 hvězdiček, jen málo kdy se povede vytvořit tak skvělý film! ()

Tommass95

Není to film, který bych si dal do oblíbených, nebo by mě nějak extrémě nadchl, role Terminátora pro Arnieho byla ovšem šitá přímo na míru a jeho hlášky mě několikrát rozesmály a na kráse dodávají parádní akční scény s výbornými efekty. /85%/ ()

Lamiczka

Deset let po prvním setkání s Terminátorem znovu přichází smrtící stroj z budoucnosti do minulosti zabít člověka. Tentokrát se primárním cílem stává syn Sarah - John Connor - budoucí vůdce lidské populace ve válce proti umělé inteligenci. A co je lepší než jeden Terminátor? Přece dva Terminátoři. Vylepšená verze je ta zlá a starší stroj, kterého známe z minulého dílu, má tentokrát za úkol chlapce stůj co stůj ochránit. Pokud vznikají série filmů, málokdy se podaří, aby jakýkoliv další díl byl lepší než první. A to, co se nepovedlo v jiných ságách, sklízí úspěch u druhého pokračování Terminátora. Na bitevní pole vstupují dva modely Terminátorů, to znamená dvojitou porci akce, honiček a zničujících bitek mezi roboty. Arnold nic neztrácí ze své svalové hmoty a jeho postava dostává dokonce další rozměr, kdy se snaží být, na popud mladého rebela, i vtipný. Jeho "Hasta la vista, baby" je snad nejznámější hláškou celé série. Zato vzhledem a chováním slizký novější typ Terminátora v divákovi od začátku vzbuzuje zdravý odpor k zápornému hrdinovi. Epická podívaná je nejen zajímavá svoji akční stránkou, ale zároveň i uceleným a smysluplným příběhem. Souhrnem je to prostě skvělá podívaná. Na svou dobu výborné triky, scénář i režie nepřekonatelná. O téměř ikonické hudbě nemá smysl ani hovořit. Snímek se právem řadí mezi nejlepší a nejoblíbenější akční a sci-fi filmy mezi diváky. ()

javak810i

Málokdy se u sequelu podaří to, aby se vyrovnal svému předchůdci, ba co víc, aby ho překonal. U Terminátora 2 tomu tak je a Cameron tím dokázal, že pokud někdo umí pokračování, tak je to právě on. Příběh "dvojky" je velmi odlišný. Někoho možná zmate, že Terminátor poslán zabít S. Connorovou v prvním díle má teď jiné vzezření (a Robert Patrick ho hraje skvěle), a že jiný Terminátor, tentokrát poslán zpět zachránit Johna Connara, vypadá přesně jako ten, co chtěl před 10 leti zabít jeho matku. Jednoduše řečeno, Arnie teď hrajě toho "hodného". Ale tím rozhodně neztratil nic ze svého akčního potenciálu, spíš naopak. T-1000 je opravdu těžký oříšek, protože díky tomu, že je z tekutého kovu, je téměř nezničitelný. Na rok 1991 se dočkáme neuvěřitelných počítačových efektů, které si Cameron vyzkoušel už u the Abyss a zde jsou ještě lepší. Akce je opravdu dostatek a přestože Arnie nikoho nezabije, je na co se koukat. 5* ()

MikO_NR_1909

Podobne ako u Votrelcoch : Jednotka maximálne stupňovala napätie, jeden "netvor"= nočná mora, skrátka menej peňazí=viac muziky, v podstate temer vždy sa originál nedá prekonať. Pokračovanie vo všetkých veľkých sériach je ale pompéznejšie, rodinnejšie a veľkolepejšie spracované, čo ale u mňa pôsobí viac vypočítavejšie, i keď nemožno uprieť silný výsledný efekt. T2 je pre celú rodinu, má skutočné akčné prvkové pecky prvej triedy, ale jednotka mala ONEN správny náboj. ()

Mr. Filuta

Tohle je snad ten nejlepsi namet co sem kdy videl... Naprosto dokonale provedeni tomu dava korunu prvenstvi.... sam osobne shledavam dvojku este o neco lepsi, nez dokonalou jednicku. osobne si myslim, ze kdyby s jednickou este tak pet let pockali, udelali by krome skveleho filmu se skvelou zapletkou jeste skvelejsi film a navic s lepsimi trtiky. ale i tak davam oboum samozrejme plny pocet.. Pane Camerone, klobouk dolu... ()

Jillen

Nejlepší Cameronův film ba dokonce jeden z nejlepších filmů svého žánru. Den zúčtování nemá jediné vady na svém zpracování, že se až nechce věřit co se dá vytřískat z relativně ponurého námětu. Po všech stránkách úchvatné! Dávám 100% ()

Džejkop

Arnie alias robot sympaťák s ocelovými svaly na kovovém skeletonu. Pan guvernér ve své nejlepší formě a pravděpodobně ve svém nejúspěšnějším snímku. Pro fandy nezbývá než doporučit režisérskou verzi, která příběh obohacuje o několik zajímavých a za pozornost stojících scén. Na budoucího spasitele lidstva Johna Connora, kterého chrání T-800 před T-1000 (tekutý kov), a nesmazatelně poznamenanou Sáru Connorovou nedám dopustit. Pro mě klasika, která pohladí. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu