Sheldra

Osobně mám radši jedničku: dvojka je sice větší, akčnější, velkolepější a blabla, ale nějak tady postrádám tu tísnivou atmosféru. I tak ale super! Miniverze Johna Connora je vybraná opravdu skvěle - kam jen se ten Furlong poděl? ()

Chrysopras

Vidět to před dvaceti lety, tak tu nejspíš vrnim blahem a přihazuju 5 stars. Ty efekty totiž ještě dneska vypadaj velmi solidně. Dá se říct, že Cameron je skutečně po technické stránce naprostá špička. Ale docela pokulhávají některé herecké výkony ( nemyslim Arnolda ) a děj i vzhledem k časoprostorovým konotacím mě úplně nepřesvědčil. Rezultátem jsou tedy slabší ****. ( A na to konto měnim i hodnocení Avatara na tři hvězdy, jelikož tam ta klišovitost příběhu hraničí s demencí :-)) ()

GILLWANDER

Úžasný akčný film ! Skvelými hereckými výkonmi a prepracovaným dejom bravúrne natočený. Každá scéna v tomto nekonečne akčnom kolotoči ma vedela natoľko nadchnúť, že sa to nedá prostými slovami popísať. Nie raz som musel pred nimi zatajovať dych. Každý moment, každý zvuk vzájomne vytvára tak podmanivú atmosféru, ktorou by ani tri žánrovo podobné filmy dohromady nedisponovali . Triky, ktoré málo kto dnes dokáže odkukať, vizuálne efekty, ktoré sú miestami až úžasné, kamera, hudba, tak tiež výborný scenár posúvajú tento film k hraniciam filmových nebies. Dlho som nevidel tak preakčnený film, ktorý by zanechal na mne väčší dojem ako tento. Dlho som nebol tak rozporcovaný, aby mi sliny z úst tiekli. Na konci filmu som si ich už len hrdo utrel a očami, z ktorých sa mi hompáľala slza som naposledy zažmurkal. Nenachádzal som ani slova. Zmohol som sa iba na pár a to na tie, že Cameron je filmový Boh. Po čase som sa zmohol viac než len na jednu prostú vetu. Teraz viem určite, že bez tohto skvostu by bola celá svetová kinematografia bezcenná. Nebyť takéhoto filmu, nebolo by ani slušnej akcie. Pre mňa snímok, ktorý prelomil nie len moje doterajšie očakávania, ale celého filmového ducha. Viac filmov takéhoto kalibru, nebolo by čo kritizovať... 100% ()

dyfur

Schwarzenegger sa vrátil ako Terminátor 2 a je lepší ako Terminátor.(pre tých čo túto sériu náhadou nevideli - prekladám druhý film je lepší ako prvý) To nebýva často ,aby "dvojka" prekonala jednotku - tu sa to stalo. Schwarzenegger = Terminátor ako má byť - všetky ostatné "terminátorské filmy" su len slabý odvar. ()

SonG

Není třeba nic dodávat, protože kdo ten film kdy viděl, dá mi za pravdu, že tak dobrý akčňák s takovým námětem už jen težko někdo natočí... ()

BoredSeal

T2 je pro mě bez pochyb jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Z jeho akčních sekvencí plných destrukce i po letech teče šťáva, tohle betonové turné po říčních kanálech, dálničních mostech a slévárenských hutích se prostě neomrzí. Efekty tekutého T1000 jsou i po letech vizuálně nápadité a Cameron umí každou sekvenci správně nadávkovat tak, aby měla správný účinek. Je příjemné si připomenout Arnolda ve vážné poloze. Zápory? Arnoldovy stručné dialogy nebo mlčení mají větší smysl než moudra trochu otravného Furlonga s militantní Hamiltonovou (kterých oproti kinoverzi v režisérském sestřihu přibylo). Cameronův vkus na výběr hereček v T2 vůbec trochu zaskočí, protože všechny dámy vypadají, jako by si odskočily z fitness soutěží a jen na sebe navlékly nějaké to civilní oblečení. Soundtrack je narozdíl od jedničky nevýrazný. Mega klad je, že Terminátor 2 jednoznačně vítězí svým tichým poselstvím "nejlepší kámoš outsidera je terminátor" a dotahuje ho do mnohem lepšího konceptu než se dařilo Spielbergovi s jeho násilným dojákem E.T. - ostatně kdo by neupřednostnil namakanou zabijáckou mašinu před invalidním mimozemšťanem, který do vás akorát šťouchá prstem. Končí dojemně a žádné další pokračování už nepřišlo s podobně chytrou koncepcí, co by přiživovala děj. ()

easaque

5* za vše hovoří jen to, že v mládí patřil tento film u mě k nejvíce reprízovaným a nejzásadnějším filmů. Po dnešním zhlédnutí mu 5 hvězdiček určitě zůstane, i když v místní TOPce už pro něj místo bohužel nemám, ale až udělám sci-fi TOPku, tak tam bude. Dokonce i po těch 25 letech je efektově i trikově stále perfektní a na scénaři není důvod hledat chyby ... co je vlastně dokonalé, že? ;-) Herecky to trošku pokulhává, ale Arnold roboty hrát umí ... tomu se dá ještě věřit. A ještě něco ... pusťte si to v originále, protože český dabing je hrozný. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

jhr

Tady snad není nutný žádný dlouhý komentář. Tento film je prostě nejen klasika ale především naprostá dokonalost jak po stránce akce, triků, hudby, postav, režie, scénáře až po neopakovatelnou atmosféru. Osobně jsem přesvědčen, že tento film snad ani James Cameron nemůže překonat. ()

Joe321

Nebudu popisovat všechny ty klady, které jsou tady ve většině komentářů. Poslední dobou mě ale napadá, jestli by T2 byla stejně tak vynikající i bez T-1000 Roberta Patricka. - "I need a vocation." ()

lekr

Naprosto dokonalé!! Arnold v nejlepší formě a ve svém nejlepším filmu v největší roli svého života. Příběh je skvělý a udržel mě celých 152 minut bez dechu!! Naprosto skvělé efekty a výborné obsazení. Opravdu nejlepší akční film všech dob!!! ()

rakovnik

Naprostá bomba. Po prvním, na efekty trošku chudičkém filmu (ale o to lepším ve scénáři), se James Cameron ukázal jako režisér, který umí s penězi naložit skutečně skvěle. Klobouk dolů, toto je jeden z nejlepších akčních sci-fi. ()

kombajn

Film z moji TOP05. Na tu dobu neuvěřitelné efekty (jejichž kvalit i značně pozdější trojka nedokázala dosáhnout). Výborný psycho soundtrack, znovu zmíním neuvěřitelné efekty (ve filmu přitom přeměny T1000 zaberou pouze 3 minuty) a změna zlého terminátora na ochránce. Geniální tah a jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Viděl jsem minimálně 30x. ()

Morloth

Bohužel, nemohu jít s davem, v jedničce, ač mne nebavila, byla sympatická alespoň ta syrovost. Z mála udělal Cameron biják. A byly tam i prsa. Dvojka je příjemné pokoukání pro celou rodinu. Některým snímkům prostě přítomnost dětských hrdinů škodí. Triková jedinečnost je s ohledem na dobu zhlédnutí zajímavá, nikoli však rozhodující. ()

Jonash87

Můj nejoblíbenější akční film (společně se Skálou). Neboť jsem ho viděl dříve než díl první, je pro mě hodnotnější, vyvedenější. Úžasná atmosféra, vydařený scénář, provedení akčních scén na jedničku s hvězdičkou a Arnie ve své nejtypičtější roli. Také třeba zmínit ústřední hudební motiv, jenž má v sobě strašnou dávku síly. Film jsem jsem již viděl tolikrát, a stále mě baví tak jako prvně. J. Cameron je zkrátka režisér jaksepatří a tímto svým kultovním snímkem si vybudoval nesmrtelnost. PS: první zážitek byl pro mě tak silný a přesvědčivý, že jsem se coby malý kluk doslova bál toho, až přijde onen Den zúčtování a svět spálí atomové bomby... PS: prodloužená verze určitě stojí za zhlédnutí, neboť tam je dovysvětlených hned několik věcí a rozšířených scén. ()

Martin741

Terminator 2 Judgment Day je spolu s Matrixom, 2001 Space odyssey, LOTR-om/Lord of the Rings/ jeden z najlepsich sci -fi filmov, ake boli natocene. Zaporne stranky filmu skoro neexistuju a ak, tak su zredukovane na minimum. Reziser James Cameron tu vladne skusenou rukou, skusenosti nabral uz z predchadzajucich filmov /Terminator 1, Abyss ..../. Vysoke hodnotenie davam aj za temnu a hutnu atmosferu/temna vizia nuklearnej vojny/, ktora sa dala takmer krajat. Akcne sceny su natocene skusenou reziserskou rukou a posobia maximalne vierohodne /nahanacka tahaca s motorkou, akcia v budove Cyberdine systems..../, film ma dalej kvalitny scenar, vyborneho zaporaka /T 1000 a jeho metamorfozy v podani skveleho R. Patricka/. Film nestraca tempo ani v neakcnej casti. Treba pochvalit aj strhujuci dej, skvelych hercov /Schwarzenegger, Linda Hamilton ..../ a vybornu hudbu. Proste vizualne orgie, 100 % ()

Wiikii

I po 22 letech jsou ty animace úžasné, jako i scénář, triky a hudba. Parádní nadčasová podívaná, tento díl jsem viděl už několikrát a nepřekvapuje mě že dvojka patří k nejlepším natočeným filmům... HODNOCENÍ: 95% (5*) ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu