Ebon

Málokterý film se stane naprostou klasikou známou napříč celou společností. Hasta la vista, baby identifikuje každý, stejně jako prezervativ. Humanistický podtón, kdy si plechový Arnold začne vážit života, vyzdvihne humánost proti chladné kalkulaci bezcitného stroje. Nakonec se T-800 stává takřka Johnovi fotrem.. ()

Mafian

Nejlepší sci-fi film, který kdy spatřil světlo světa, Cameronovo mistrovské dílo. Akční palba jaksepatří, není, co víc říkat... ()

HiddenDragon

"No fate but what we make for ourselves." Jeden z nemnoha prikladu, kdy dvojka prekonava jednicku, a jeden z nejlepsich sci-fi filmu vsech dob. Videl jsem "T2" mnohokrat a stale me bavi. Je vtipny, ma skvely pribeh a vyborne triky nestarnouci ani po letech. S mirnym casovym odstupem navazuje na predchozi dil. Sarah je za utok na pocitacovou tovarnu zavrena na psychiatrii a jeji syn John je mezitim u pridelenych pestounu, aniz by tusil, ze je hlavnim cilem druheho terminatora vyslaneho z budoucnosti... Vpodstate velmi podobne tema jako v jednicce, ale chytre upgradovane, pozmenene a doplnene o spoustu Arnoldovych hlasek a cool scen. K tomu na pomery sci-fi velmi dobre vystavena emotivni linka, kdy je divak vtazen do netradicniho vztahu chlapce a stroje, ale i zmatene rozpolcene matky, ktera se snazi vyznat v novych okolnostech a zmenit blizici se udalosti tykajici se Skynetu. Do toho opet hraje legendarni hudebni motiv, kovove modry nadech mnoha scen evokuje strojovy chlad a vsechno neblaze pusobi, jako by se to opravdu mohlo nekdy stat. Lidstvo je nepoucitelne a slepe smeruje k Soudnemu dni. Jeste ze mame "strycka Boba"... :) [4x Oscar 1992: Vizualni efekty, Masky, Zvuk, Strih zvuku] ()

radecacek

I dnes, po tolika letech a tolika zhlédnutí si to člověk stále užívá. I teď se najdou filmy, které vypadají hůř než tahle pecka z roku 91... Revoluční dílo, nejlepší sci-fi všech dob a absolutní kult. ()

Zagros

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec a zároveň jeden z králů sci-fi žánru. Jednička nebyla špatná, ale dvojka je především svoji atmosférou dotažená k dokonalosti. Málo z filmů dokáže takovým způsobem vtáhnout diváka do děje. Druhý terminátor je skvělý mix sci-fi, akce a vtipu okořeněného pořádnou dávkou skvěle gradovaného napětí. Dlouho po filmu... a možná vlastně na stálo, ve mně film zanechal spousty pocitů a strachů o naši společnou budoucnost se stroji. Navíc je to jeden z těch filmů, ze kterého si pamatuji téměř každý detail. Nelze jinak než dát maximum. ()

Hopper

Vrátil sa. Bombastickejšie, na druhej strane barikády, s protivníkom ako lusk, dokáže si jednou rukou dobíjať brokovnicu a nakoniec sa sám roztaví. Ach bože, to bol zážitok v kine... ()

Eraserhead

Arnold zde ukazuje své mistrovské herectví. Dá se to tak nazvat možná jenom díky tomu, že nikdy jiný tu roli hrát nemůže. ()

cold

Akční sci-fi film, který je prostě prim. Skvělé pokračování jedničky a můj nejoblíbenější film s Arnoldem. Cameron má skvělý talent na tenhle druh filmů. (Určitě se jich měl držet a netočit nezáživný titanic) ()

Theraphosa

Kdo neviděl DVD verzi, neví, o co přišel. Jak se T800 učil smát, to bylo o infarkt. Ohledně speciálních efektů šlo o velikou lahůdku a taky určitě pěkné sousto pro Camerona. Na druhou stranu, cosi mi zde z jedničky chybělo. Asi drobet takové té nekompromisní zabijácké práce, kterou Arny v jedničce předváděl. Ale čert vem jeho polidštění. Snímek má neuvěřitelný náboj a je bez jediného hluchého místa a vize budoucnosti lidstva a strojů je zde perfektně vyobrazena. 94% ()

khue

Přelomový snímek. Pan Cameron odvedl vybornou práci. Poprvé jsem to viděl jako malý kluk a už tehdy jsem na to koukal skoro každý den. Ale až teď,s odstupem času si uvědomuji dokonalost toho filmu. Dnes je to 17 let stary film a me se nechce věřit co tehdy dokazali. Na svou dobu naprosto úžasné vizuální efekty v čele s proměnami T-1000 a jaderným výbuchem. Tohle je proste legenda a ja ji miluju. A Arnoldovo "I'll be back" a jeho pokusy o úsměv v SE ve mě zůstanou napořád. Soundrack je také bezchybny. Pro mě je to nejlepší akční sci-fi film co jsem kdy viděl. A viděl jsem i Matrix. Je to prostě klasika. ()

wosho

Dvojka totálně srovnala jedničku. Jediné co k tomu Cameron potřeboval, byly peníze a teď jich měl opravdu hodně velkou hromadu. Co o takovém filmu má člověk říct, škoda že jsem ho neviděl v kině :-/ ()

dopita

Film je v podstatě akční thriller, dokonale choreografovanej, a zároveň velice napínavej. Je to už dnes film klasickej a nesmrtelnej. Dneska už by film s rekordním rozpočetem těžko mohl bejt temnej a ponurej. Dneska se leze lidem do zadku, snižuje se násilí a tím přístupnost (Smrtonosná past 4.0 že...), což má sice za následek vyšší tržby, ale určitě ne lepší filmy. Terminátor 2 je uměleckej akční film, což zní stejně nesmyslně jako komerční death metal. Ale přesto je to tak. Terminátor 2 je základ a kanón žánru, kterej už těžko někdo někdy překoná a James Cameron jen zase (jako ostatně pokaždý) potvrdil že je buď génius, nebo že má smlouvu s ďáblem. ()

Rssa

Technicky nejvizionářštější (jestli to slovo existuje) film, který kdy byl natočen. Na svou dobu neskutečné triky, parádní Patrick, ještě lepší Arnie a spousta zábavy. Pro všechny zůčastněné to byl nejlepší film jejich kariéry, včetně krále Jamese. 95 % ()

Earl10

Pro mě jednoznačně srdcová záležitost! Tento film boří všechny mýty a ve svém žánru nemá konkurenci. Vše je zde vypilované na jedničku. Tradičně skvělá režie, podtrhnutá originálním scénářem a nadčasovými vizualními efekty. Arnold proti Robertu Patrickovi je jeden z nejlepší soubojů na plátně vůbec. Skvělé obsazení doplňují Linda Hamilton a velice přesvědčivý Edward Furlong. Nemám co vytknout, nadčasová a nestárnoucí klasika která nikdy neomrzí! [100%] ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu