Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

John80

Ducharsky horor o záhadnej ruke , ktorej osud pokúšajú mladý ľudia a následky sú hrozne , film , ktorý nieje ničím výnimočný ani bežný v živote 2* ()

pumpkinqueen

Neuvěřitelné hororové překvapení, na které jsem vůbec nesázela. Neotřelý námět na duchařský film, skvělé tempo a hlavně žádné slitování, které započne již úvodní scénou. Sice jsem si ťukala na čelo, proč jsou skoro všichni takoví pitomci a berou to tak naprosto v klídku; seance na párty, proč ne? Nechat se posednout nějakým duchem zní jako hrozná sranda, že jo, pojďme to dělat pravidelně. Ale lidi jsou fakt různí a teenageři v dnešní době obzvlášť, takže v tom jak tohle je nebo není pravděpodobné nemá smysl se šťourat, protože mám strach, že přesně tohle smýšlení je ve skutečnosti odrazem dnešní reality. A hlavně si to všechno natočit! Je tu spousta poctivých strašidelných scén a nepříjemných momentů, které se prostě dostanou pod kůži. A důležité je zmínit, že ten nepříjemný pocit trvá. Obklopuje ho taková studená, mrtvolná atmosféra, která prostě doopravdy funguje. A po opravdu dlouhé době se mi líbilo i finále. Tleskám. A vidět tenhle film jako mladší, tak možná ani nespím. ()

helraiser

Hodně slušná duchařina se slušnou porcí nepříjemných momentů, dobrýma lekačkami a hodně dobrou atmosférou. Spokojenost je pochopitelně na místě. ()

hrumsrt

Ještě jsem neviděl teenagerovský horor, který by dokázal skutečně uspět, že by se zapsal do žánru takovým způsobem, abych si na něj po letech vzpomínal jako třeba na klasiku... A Mluv se mnou od dua youtuberů (sem ten svět spěje) není úplně výjimkou... Partička teenagerů si na jedné ze svých párty řekne, že už bylo dost sjíždění se z trávy a je na čase vytáhnout silnější matroš. Když jeden z nich vytáhne jakousi ruku, jejíž uchopení vás vydá na zážitkový trip, kterému se žádná droga nevyrovná.. Jenže ze zábavy se rychle stane citově nepříjemná a obrazem svazující podívaná, která sice vyloženě neděsí, ale rozhodně se na ni pěkně nedívá.. Docela nevídaný koncept, který ale kromě seance s rukou nečeká už nic pozoruhodnějšího a spíš musí postupně příběh doklesat do alespoň nějak uspokojivého cíle.. A i když na cestě hlavní postavy dojdou několika citově silných prožitků, už se to nechytá na úvodní očekávání z neznámého.. Kde Mluv se mnou nekompromisně jde po obnažených citech, tak na druhou stranu nadužívá svoje jednoduché příběhové posuny. A i když to v sobě nakonec skrývá zajímavější témata než většina žánrových kousků (drogy, schizofrenie, vyrovnání s odchodem blízkého), tak se tolik nedaří uspět z hlediska údernosti příběhového oblouku.. Ale minimálně za nápad a pro mě nepodařenou zkoušku trošku si pohrát s žánrem by stálo za to tomu dát šanci, zatím to na lepší horor letos nevypadá... 70% ()

Kalimero13

Po suprovém traileru extrémní zklamání. Proč všichni pořád opakují, jak je to originální? Vždyť je to jen další horůrek o posednutí duchy, tenhle navíc klišovitě pěkně napumpován vším, co máme "rádi" - no nebe volající pitomé chování protagonistů, předvídatelný děj i konec. Nemá to žádný pořádný příběh, žádnou pevnou mytologii, nic. Je to jen hloupá šablona pro pár lekaček a lepeších scén. ()

Daiker

Živí by neměli kontaktovat mrtvé a mrtví by neměli kontaktovat živé.... Základní pravidlo zde bylo porušeno. Od filmu jsem ale čekal daleko víc. A24 se opět snaží přinést něco originálního a šokujícího, ale na mě to moc nepůsobilo. Chtěl jsem nějakou poctivou duchařinu a né drsné scény jak si někdo rozbíjí hlavu atd. Nemá to tu pravou strašidelnou atmosféru. Nic kolem ruky nebylo vysvětleno. Film je zvláštní, ale já od hororu s tématikou duchařiny chci něco jiného... ()

Torgal

Hororová trefa od protinožcov, v ktorej TikToková generácia spozná, že zahrávanie sa s “druhou stranou” má následky. Páčil sa mi presah v tom, ako bol kontakt so záhrobím prezentovaný - v skupine tínedžerov to bolo hlavne o dosiahnutí uznania v kolektíve a prežívaní eufórie podobnej účinkom drog. Do toho ešte náročné vyrovnávanie sa s traumou po smrti matky a máme tu nečakane komplexný pohľad do nástrah dospievania. Ako duchársky horror film ale tiež funguje veľmi dobre a gore scény boli naozaj nepríjemné. Gradovanie ale nebolo úplne podľa mojich očakávaní a vlastne ani samotný záver, i keď žánru nerobil hanbu. K špičkám žánru by som tento film teda nezaradil, ale kvôli originálnemu konceptu a komplexnému posolstvu určite stojí za zhliadnutie. 7+/10 ()

Hellierer

Neuvěřitelně dusivé psychologické drama zabalené do hororového kabátu. Brilantní filmový debut plný parádních nápadů, skvěle prokreslených postav a neokoukaných tváří chytře problematizující užívání návykových látek a psychologických poruch. V hororové rovině nápadité a nepříjemné, v civilnější děsivé. Tohle tvůrčí duo čeká velká budoucnost! ()

ER

Studio A24 opět boduje. Psychologicky laděné drama, využívající duchařské seance, která se musela zvrtnout, míří na teenagery, kteří po ztrátě matky hledají sami sebe. Toho hororu je tu tím pádem méně, než jak je obvyklé, což ale snímku nijak neubírá na atraktivitě. Mluv se mnou je o pocitech při ztrátě nejbližších, což je mnohdy "horor" sám o sobě. Celková atmosféra je ale hororově napínavá, občas nervy drásající. Tady jde palec nahoru 👍 ()

Najt

Australské psychologické drama s hororovými prvky se vyvedlo. Líbil se mě námět a technické zpracování je na vysoké úrovni. Příběh se točí okolo mumifikované ruky, která má moc setkat se s bytostmi na druhé straně. První půlka se točí okolo ruky a druhá o tom, jak se to zvrtne. Příběh je dobrý, ale dalo se z toho vyždímat mnohem více, stejně tak po hororové stránce nebyl využitý potenciál. Trošku mi to připomínalo Insidious a nečekal jsem, že se ve filmu objeví posednutí, oddělení duše od těla apod. Tady se to mohlo rozjet v neskutečnou podívanou, jenže film si držel stále takovou konstantní vlnu a příliš se neodvázal. No jednoduše na 4* to úplně nevidím, ale 3* mě přijdou zase málo. Ve filmu bylo plno dobrých momentů a zpracování je parádní a ty 4* si to zaslouží. Na druhou stranu mě zklamal konec a dát tři jen kvůli podprůměrné mu konci mě nepřijde k celému filmu, v takovém pozlátku, fér. Takže hodnocení // 3,5* = silné 3* a slabší 4* ()

Kingjiri

Na poměry teenage hororů má Talk to Me solidní atmosféru i filmařinu (zajímavá práce se zvukem). Ale žádnej zázrak se z toho nakonec i přes nadšený ohlasy stejně nevyklubal. Napínavejch nebo strašidelnejch scén zase tolik neni, což je asi největší škoda, protože režie byla zručná. Příběh byl standardní a skončil tak nějak dle očekávání. Škoda, že se nápad s rukou nevytěžil víc a v druhý polovině se sklouzlo k obyčejný duchařině (byť pěkně natočený). Tempo vyprávění mohlo být i při skromnější stopáži svižnější, což mělo za následek pár nudnějších momentů. Herecky docela spokojenost, jen vizuálně nějaký postavy nepůsobily uplně sympaticky, ale chápu, že v rámci debutu si asi člověk nemůže casting moc vybírat. Nejlepší na celym bijáku je však famózní poměr cena / výkon (rozpočet byl pouhejch 5 mega!). Rád bych už jenom za tohle čtvrtou hvězdu přihodil, ale tý zábavy nebo napětí nebylo tolik a biják se vyznačuje spíš překvapivě solidní formou než obsahem, tři jistý hvězdy. ()

Argondia

Čerstvý dojem: Moc krve a nechutných scén. Spíše brutální, než strašidelné. Film, který už nikdy nechci vidět znovu. Nevydržela jsem ten hnus dokoukat. Po třech měsících od shlédnutí: Pamatuju si jen potoky krve a záběry, ze kterých se mi obracel žaludek naruby. Není to horor, ale thriller z jatek. ()

vikino1

V roce slavné stávky v USA nám Klokanožrouti servírují supr hororovou jednohubku tohoto roku.. Po dlouhé době palec hore !! ()

rivah

Mládež posedlá mumifikovanou rukou, která je dovede pobláznit. Primitivnní horor pro náctileté a trochu starší.(max.50%) ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Horor s témami, ktoré sme už mohli vidieť niekoľko krát. Áno je to síce v dnešnej dobe otrepané ale čo je dnes v horore nové je zázrak. Film si zakladá na príbehu, ktorý je celkom zaujímavý a našlo sa tu aj pár vtipných scén ale oveľa viac sa snaží budovať atmosféru, ktorá sa vystupňuje na určitú hladinu, ktorá je veľmi dobrá ale bohužiaľ sa nepodarilo ju vypeckovať do maxima. Máme tu veľmi dobre herecké výkony, hudbu a slušnú atmosféru. Čo sa týka konca, jedny ho chvália do nebies a ďalší zase kritizujú. Ja som niekde medzi. Poviem to takto zo začiatku máte málo informácií aby ste si určili asi ako to skončí. Cca v polovici som mal 3 konce a asi tak posledných 30 min mi bol jasný 4 koniec. Na aké konce narážam a aký je výsledný záver nepoviem ale fakt je, že má koniec aj keď trochu prekvapil, čakal som, že prekvapenie príde úplne na koniec a nie, že to idhadnem v posledných 30 min. Škoda. Na to, že horor má niečo málo cez 90 min je to za mňa priskoro. Ak by film mal aspoň 120 min nepovedal by som nič ale takto... Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné atmosféricke horory. Film rozhodne nie je pre každého. Dobre si rozmyslite, či sa na to chcete pozrieť. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. Bohužiaľ viac nemôžem dať aj keď uznávam, že si to niekedy pozriem zase. ()

gemi

Áčková duchařina, která nestaví na laciných lekačkách, ale na nápadu. Film, který člověk může po čase vidět znovu, protože nebyl ani moc nechutný ani moc prvoplánově děsivý. Prostě fajn horor. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD