Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

YumiOkami

těšila jsem na tenhle film, ale nějak mě zklamal. X se mi taky moc nelíbil (pearl byla ovšem dokonalá), ale upřímně mi osmdesátky sedly víc než sedmdesátky. maxine ohrožoval neznámej vrah, kterej se ukázal být někdo z její minulosti. a ten člověk nebyl moc zajímavej. nic nešlo moc do hloubky, ani samotnej příběh maxine fucking minx. maxine navíc nebyla moc badass a pak si ještě dovolili zabít mojí oblíbenou postavu po půl hodině filmu! když už píšu o těch vraždách, moc jich tu nebylo. víc brutality by neuškodilo. nightstalkera zmínili jenom okrajově, jakože "btw byl tady nějakej sériovej vrah!" super. no nevadí. pokud by někdy táj západ natočil další díl, tak aspoň ať napíše něco zajímavějšího. ❝𝐈 𝐰𝐢𝐥𝐥 𝐧𝐨𝐭 𝐚𝐜𝐜𝐞𝐩𝐭 𝐚 𝐥𝐢𝐟𝐞 𝐈 𝐝𝐨 𝐧𝐨𝐭 𝐝𝐞𝐬𝐞𝐫𝐯𝐞.❞ ()

POMO

Slibně rozjeté uzavření trilogie X / Pearl / MaXXXine těší záludně zlověstným tónem, hororovými nechutnostmi, osmdesátkovým audiovizuálem a prostředím hollywoodských filmových studií, ale vyobrazení satanistického kultu a vyznění pointy film shodí do scenáristicky líného a fanoušky série nechtěného, laciného bludu. Navíc i přítomnost známého “Night Stalkera” (viz. výborný Netflix dokument) film nijak nevyužívá a pouze ho zmiňuje ve zprávách. [KVIFF] ()

Goldbeater

Tak nám Ti West uzavřel svou volnou texasko-hollywoodskou trilogii a je na ní nyní vidět taková parabola. S X nás West oslnil velmi povedeným retro vizuálním stylem, ačkoliv prostoduchý scénář nebyl zrovna ničím úchvatným. Pak přišla Pearl, poměrně obdivuhodná hororová charakterová studie a highlight (nebo anomálie) celé trojice, potažmo rovnou režisérova celého katalogu. S MaXXXine se West opět spíše vrátil na začátek, tedy k vítězství formy nad obsahem. Působí to na papíře trochu nedopečeně, nevypilovaně. Možná už se režisér tak trochu autorsky unavil. Stále to je velká zábava, má to skvělý vizuál a zasazení do poloviny 80. let vypadá naprosto věrohodně. Ti West nikdy nebyl silný scenárista, ale má rád film, má rád tvorbu filmu a rád taky cituje ze žánrových klasik. Po skvělé Pearl mírné zklamání, přesto fajn nenáročná podívaná. [KVIFF 2024] ()

mcb

X a Pearl měly jasně definovaný žánr a styl, MaXXXine zůstala jen u stylu. Čili jako audivizuální pastiš osmdesátkové estetiky to funguje obstojně, hůře pak jako narativní film, který neví, o čem je a kam směřuje. Obří zklamání, v němž se už tvůrce evidentně vyčerpal a kromě nekonečného odkazování zapomněl o něčem vyprávět. ()

J*A*S*M

Ti West znovu přesvědčivě fetišizuje hororový subžánr let dávno minulých, bohužel tentokrát s tím mám trochu problém, protože zrovna tenhle výsek hororu (osmdesátkový brak odehrávající se v ulicích velkoměsta) nepatří k mým oblíbeným. Asi bych byl subjektivně mnohem radši, kdyby v Maxxxine hrály výraznější roli prvky gialla, na které je v ní částečně zaděláno. Špinavý thriller s kouzelně dementním satanic panic twistem sice akceptuju, ale mou srdcovkou se nestane. A to i přesto, že je to v konkrétních momentech příjemně osvěžující, nekompromisní a ve vší té své demenci i pěkně vymyšlené, jednotlivé motivy do sebe smysluplně zapadnou. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení