Úřady jsou zaskočeny Longlegsem, satanistickým sériovým vrahem, který se svých obětí ani jednou nedotkne. Všechny jeho zločiny v průběhu let se zdají být jasnými vraždami a sebevraždami, při nichž manžel a otec vyvraždí svou rodinu, než si vezme život. Na každém místě činu však Longlegs (Nicolas Cage) zanechává dopis napsaný šifrou, z níž je zřejmé, že přijdou další vraždy. Na pomoc s rozlousknutím děsivého případu FBI povolá začínající agentku Lee Harkerovou (Maika Monroe), která je nadána jasnovideckými schopnostmi. Případ je plný nečekaných zvratů, včetně odkazů k okultismu. Lee objeví osobní spojení s nemilosrdným vrahem a musí závodit s časem, aby ho zastavila dřív, než připraví o život další nevinnou rodinu. (Continental Film)

ancientone

Ari Aster to zrovna nie je, ale kombo nasýtenej 70s ikonografie a dramaturgie (aj za cenu trošku cheesy vyústenia) a možností moderných wide-angle objektívov a úžasného gradingu prináša jednu z najprecíznejších žánrových robôt posledných rokov. A je to fakt scaryyyyyaaaaarghhh. ()

m.krudenc

Mě to připadalo jako Béčkový Satanistický film z 80let. Mlčení jehňátek to mělo trochu napodobit což se nepovedlo - autistická Maika Monroe.  Dusná atmosféra, pomalé tempo a ďábelský Nicolas Cage mě moc neoslovil... Jedna slečna v zadní řadě při promítání povídala je to parodie na Satanistické filmy. ... :-) ()

ScarPoul

Najprv som dúfal, že to bude niečo na štýl Sedem a Zodiaca. Nakoniec to išlo viac cestou Diablovho advokáta a Angel Heart. Akurát, že s Nicolasom Cageom, ktorý je tu creepy as fuck. Znova treba vyzdvihnúť formálnu stránku. Tá je vťahujúca, nepríjemná a ťaživá. Či už prieskum stodoly, alebo prvý stret v agentkynom byte necháva v divákovi ( aspoň teda vo mne ) niečo nepríjemné. Finálna pointa a zápletka sú za mňa trochu pritiahnuté za vlasy a na chvíľu skazili dojem, dokým som si neuvedomil že v tom filme je vlastne všetko vysvetlené a drobné úlomky informácií sú všade okolo hlavnej dejovej línie. A tým sa to znova dostáva do vôd nadpriemeru. Pretože vo finále tam všetko v rámci pointy ( nech už je akákoľvek) funguje. A hlavne je to celý čas nepríjemné. Rozumiem tomu ošiaľu za tým. Každopádne na poli hororu veľmi dobre zvládnutá vec, hoci asi nie pre každého. ()

BoPo

Šírili sa zvesti o novom Mlčení jehňátek. Aj tu FBI vyšetruje sériového vraha. Aj tu je hlavným hybateľom deja žena. Nicolas Cage je na plátne minimum času, ako bol kedysi Anthony Hopkins. Ale inak podobnosti končia. Mlčení jehňátek má za mňa chybne pridelený žáner horor. Longlegs naopak toto žánrové zaradenie splňuje. Temná, podivná atmosféra, v ktorej sa vnárate do starých a ešte starších rán na telách, a mysliach. Nicolas Cage je skvelo znepokojujúci a uletene maniakálny. Maika Monroe nám svojou upätou strnulosťou odprezentuje príbehovú skladačku, ktorá na konci do seba dobre zapadne. Pre mňa zatiaľ film roka, pretože kategória krimi s hororovým presahom je dlhodobo vyprahnutá a najväčších favoritov roku 2024 som ešte nemal možnosť vidieť. ()

salisbury

Syn Normana Batese z Psycha Osgood Perkins se krom občasného herectví zvrhává v režiséra, který po větších kapkách krve pomalovává filmové plátno. Longlegs je jeho čtvrtým filmem s tématikou hororovou, stejně jako jeho předchozí tři kousky. Scénář si vlastní hlavou vymlátil na papír a kdyby se trošku víc při tom sebemrskačství soustředil na závěr, tak by se dalo říct, že jsem byl spokojen. Soundtracku vévodí kapela T. Rex a celkově mě audiostopa velmi bavila. Zmrtvýchvstalý Nicolas Cage dostal fajn roličku, kde se zas teatrálně vyřádil a Maika Monroe v hlavní roli byla skvělá. Longlegs je typ hororu, který mě baví, má to dobrou atmosféru, občas nějakou lekačku, super hudbu, ale bohužel i nějaký ten scenáristický tumor, který hororu láme vaz. ()

ledzepfan

Za mě dobrý. Má to luxusní atmosféru. Řemeslně je to vypiplané. Herecky místy kulervoucí (Cage), místy "jen" zajímavé a jaksi vtahující (Monroe, Witt). Odkapává z toho úzkost a vnitřní napětí, které dokáže držet tu klíčovou strunu v pnutí po celý čas, přestože leckterý divák předem prokoukne kde je zakopanej pes. Konec je takový jakože neorganický, lehce šustící papírem a vykonstruovaným nápadem, ale ono to vlastně nestojí na nějaké té pointě. Těžiště toho filmu je spíš v té atmosféře samotné a v té cestě retro temnotou. Mám teď období kdy znovu projíždím a dokoukávám De Palmu s Hitchcockem a tak mám aktuálně pochopení pro napínák, který vše, včetně logiky a uvěřitelnosti zápletky podřizuje filmové zábavě a psychologickému dopadu na diváka.... Malé srdcové plus za Polaroid SX-70 ()

maddy

Vyhypovaná marketingová kampaň, pri ktorej som si až následne po filme uvedomil, že som akosi zabudol na to, že ten film točí Osgood Perkins, ktorého predošlé kúsky nie sú práve jednohlasne príjimané ako akokoľvek zásadné horory (I Am the Pretty Thing That Lives in the House, The Blackcoat's Daughter, Gretel & Hansel), takže bolo skôr žiadúce trochu chladiť pri Longlegs očakávania. Nechápte ma zle, Longlegs je Perkinsov doteraz najlepší film, akurát čakať tu nejaký zásadný horor je trochu nadnesené. Ako aj predošlé Perkinsove filmy, forma tu totiž absolútne vyhráva nad obsahom. A tak je Longlegs síce výborne natočený, vsádzajúci na pomalé tempo a neustále dusnú, nepríjemnú atmosféru, a netradičné kamerové kompozície, ktoré evokujú "starý" film a celé tá forma je evidentne výborne premyslená, ale ... scenáristicky deravá až beda. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že množstvo tých funkčných jednotlivostí sa nepodarilo dotiahnuť do zmysluplného hororového celku. Množstvo tém vyšumí úplne do prázdna alebo sú načrtnuté a ďalej sa s nimi nijako nepracuje (akési jasnovidecké schopnosti hlavnej hrdinky v úvode) a veľa scén tak pôsobí samoúčelne iba k tomu, aby podporili tú danú, konkrétnu scénu (farma) a budovali atmosféru, nežby v deji mali svoje miesto. Príbeh sa tak celý čas tvári ako mysteriózna detektívka, aby nakoniec vyústila do neuspokojivého okultného hororu. Úprimnem, aj ako veľký hororový fanúšik som si počas prvej polovice Longlegs želal, aby to bola čistokrvná detektívka pracujúca s reálnym motívom vraha než ten očakávaný horor ku ktorému následne dospela. Pretože to k čomu dospela vyplynie úplne do prázdna, bez poriadnej katarzie a s desiatkami nevyužitých motívov. Vo výsledku tak zaujímavá forma nad nie natoľko zaujímavým obsahom. CELKOVO: 6/10 ()

Lokutus

Je celkem zhovadilost srovnávat tohle béčkoidní šméčko s vrcholy žánru jako Sedm nebo Mlčení jehňátek. Stejná kravina je tvrdit, že Cage hrající a vřeštící identicky jako v 50 filmech za posledních 10 let (i když je tentokrát pro změnu maskovanej za starou bábu) "hraje" ve filmu hlavní roli. *** pouze díky celkem ucházející ústřední dvojici (Monro a Underwood) a radši si spravit náladu s podobně promarněnou příležitostí To Catch a Killer, kde ústřední dvojice (Woodley a Mendelsohn) zanechala o poznání silnější a dlouhodobější dojem (o o nesrovnatelně zajímavějším hlavním záporákovi ani nemluvě). ()

Pontius

Ten hype kolem celého filmu jsem nechytil. Cage hraje to, co mu jde nejlépe, absolutního šílence, někdy až přílišného. Pohled na něj ale není tak děsivý, jak se měsíce před premiérou psalo. Pár děsivých momentů, čitelné finále. Horor roku určitě ne. Možná by se ani nedostal do TOP 10. ()

kareen

Jak už tu psali ostatní, atmosféra je fakt dobrá, herečka v hlavní roli taky ujde a co se týká záporáka, to je tak podezřelej a hnusnej zjev, že by ho snad v normální zemi policejní hlídky hned stavěly apriory, jen by ho viděly. Ale někdy se tlačí na pilu až moc. Agentka Harkerová, chytrá asociálka, má jakési mimosmyslové schopnosti (které se ale projeví jen v první čtvrtině filmu a pak se na ně zapomene), všechny domy stojí zásadně na samotě a člověk má pocit, že ani neexistuje nějaký běžný svět mimo tento případ, protože se hodně scén odehrává v noci, v pošmourný den nebo za bouřlivého večera. Podle mě se moc tlačí na pilu. Ještě horší je to s celou tou mytologií kolem vražd, to mi přišlo celé jako konina a ten „překvapivý konec“ by nejspíš uhodlo s předstihem i malé dítě. Tváří se to jako detektivka, ale na to je tam moc nadpřirozených prvků, ten konec už je ve stejném ranku jako béčkový horror. Koukat se na to dalo, ale že bych byla až tak nadšená, tak to zas ne. ()

FromHell

Mlčanie Jahniat na tripe ! Ja chcem prequel ! Treba prekopať od základov históriu Longlegsa, nazrieť mu do hlavy a otvoriť jeho trinástu komnatu. Perkins vytvoril podľa môjho skromného názoru novú hororovú ikonu. Maika Monroe a Alicia Witt boli obe naozaj top a Nicolas Cage..to je extrémny level. ()

Chewy

Tíživá, chladně podaná, diváka svírající atmosféra, která hraje na nervy s očekáváními za pomoci zvuků, ruchů a obrazů je nejlepším důvodem, proč filmu jít naproti a trošičku odpouštět. Víc než na dobře odvedenou detektivní práci se tu spoléhá na nadpřirozeno, které si občas pomůže samoúčelným motivem nebo scénou a do celku nezapadá, protože slouží víc atmosféře než příběhu. Příslib příchodu zázraku, nebo chcete-li Satana, se nekoná. Hype se klasicky přestřelil, s velikány žánru se rovnat nemůže. Jde především o audiovizuální počin se zlověstnou atmosférou, který stojí a padá na ochotě diváka prominout příběhové nedostatky. Rozporuplný, tak by to šlo shrnout, přesto v rámci “žánrovky” a mém hladu po něm si dovolím vztyčit palec nahoru. Zatím trochu nerozhodně mezi 6-7/10, s hvězdičkami budu opatrnější 3*. ()

Trevor

Musím povedať že toto bolo príjemné prekvapenie nielen čo sa námetu a spracovania týka, ale Dlháň Cage podal skvelý výkon, takmer na úrovni Jokera či Rozpolteného a jednoznačne ten najlepší od Dogmana. Možno trochu prekombinované a práve tento fakt rozhodol že nedávam 5* ale tento kúsok k tomu naozaj nemal ďaleko. Príjemné prekvapenie. ()

Eldrick

Syn Anthony Perkinse (Psycho) natočil (dle vlastních slov) film o své vlastní matce (která před ním tajila, že jeho otec je gay), čímž zároveň představil film Nicolasi Cageovi, který zas založil svou postavu na předobrazu své matky. Chytrá virální marketingová kampaň předznamenala hype roku, který ale překvapivě dostál očekávání. Respektive překvapil rozuzlením. Oz Perkins od prvního záběru buduje stísněnou atmosféru ala The Silence of the Lambs, což byl, jak uvedl v rozhovorech, přesně jeho záměr. Kameraman Andrés Arochi a skladatel Zilgi (pseudonym Elvise Perkinse, bratra Oze) sehráli klíčovou roli. Arochiho použití zkreslených čoček a chladných, centrovaných záběrů zvyšuje napětí, přičemž vzpomínky na vraždy umocňují pocit noční můry. Zilgiho nervy drásající hudba udržuje diváky po celou dobu na hraně. To vše je posíleno autistickým výkonem Maiky Monroe (It Follows) a především výkonem Nica Cage, který je téměř k nepoznání. Osgood Perkins natočil horor, který vám zůstane v hlavě ještě doma po zhasnutí světel. Bez nadsázky nejznepokojivější film letošního roku a zároveň pro mě po Challengers druhý nejlépe zrežírovaný film roku 2024. Viděno 12.08.2024 na ČSFD projekci v Kině 35 (Francouzský institut), kde bohužel uvaděčka z nějakého kreténského důvodu vyzradila celou zápletku ještě před promítáním. ()

halogenka

Zpocatku celkem dobre rozjete - jak co se tyce kamery, zvuku, tak i vypravy. Bohuzel si Nohac vzapeti nakadi do vlastniho hnizda jebnutou okultni zapletkou, kterou nam navic ma potrebu vysvetlovat jak zakovi z pomocne skoly. V podstate uz od chvile, kdy tam zacne radit neprekvapive vysinuty Cage, se film zvrhne uplne jinam a sam sebe zbytecne shodi. K tomu trpi mnozstvim zbytecnych scen a v druhe pulce zacne dost kulhat i atmosfera. Snaha prodavat Longlegs jako dalsi Mlceni jehnatek ma hodne kratke nohy, podobnost konci tim, ze je tam agentka FBI a seriove vrazdy. ()

William_

6/10. Spíš než plnokrevný horor je to mrazivý krimi thriller s prvky hororu. Zápletka byla taková jednodušší jak jsme u většiny hororových filmů zvyklí, ale přeci jen se to zde vymyká drtivé většině rychlokvaškových sračkohororů, které se dnes valí do kin. Místy to mělo opravdu hutnou a kvalitní atmosféru, bohužel jen v první třetině filmu. Prostřední část byla taková sušší a méně záživná, ale už tam začnete tušit, kam to vše směřuje. Závěr ničím překvapivý nebyl a celkově to bylo obyčejné a na hororový žánr typické zakončení. Zkrátka nepřekvapí ani nezklame. Nic Cage byl v pár scénách až groteskní, ale nahnat hrůzu taky umí. Dělat z tohoto snímku "horor století" jako někteří opravdu nebudu, ale že se jedná o nadprůměrnější krimi-thriller snímek (s prvky hororu), to přiznám s čistým svědomím i já. A T. Rex na závěrečných titulcích taky potěšil. ()

dyfur

.....pomalé, napínavé, vyzerá to na masového vraha, kde je nejakým spôsobom zainteresovaná i agentka FBI ...a nakoniec.... nič reálne - len nejaké mystično na úrovni Aktov X..... malá gulička v porcelánovej hlave čo dokáže divy :(( tak to ste sa moc nevyznamenali  a koniec koncov výkon Nicolasa Cagea - tiež extra neohúril....... ()

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

17.08.2024

Oblíbený herec Nicolas Cage (Con Air, Leaving Las Vegas) v posledních týdnech slavil ve světových kinech úspěch s malým hororem Longlegs, a ačkoliv mu kariéra v nezávislých filmových vodách v… (více)

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

25.07.2024

Před několika dny jste se zde mohli dočíst, jak se malý hororový krimithriller od studia Neon pod názvem Longlegs, v němž mladá herečka Maika Monroe (Neutečeš, Watcher) coby agentka FBI vyráží na… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)