Úřady jsou zaskočeny Longlegsem, satanistickým sériovým vrahem, který se svých obětí ani jednou nedotkne. Všechny jeho zločiny v průběhu let se zdají být jasnými vraždami a sebevraždami, při nichž manžel a otec vyvraždí svou rodinu, než si vezme život. Na každém místě činu však Longlegs (Nicolas Cage) zanechává dopis napsaný šifrou, z níž je zřejmé, že přijdou další vraždy. Na pomoc s rozlousknutím děsivého případu FBI povolá začínající agentku Lee Harkerovou (Maika Monroe), která je nadána jasnovideckými schopnostmi. Případ je plný nečekaných zvratů, včetně odkazů k okultismu. Lee objeví osobní spojení s nemilosrdným vrahem a musí závodit s časem, aby ho zastavila dřív, než připraví o život další nevinnou rodinu. (Continental Film)

M.Myers

Bohužel příliš vysoká očekávání nenaplněna. Nejděsivější horor dekády určitě ne. V porovnání s filmy Sedm, nebo Mlčení jehňátek zde absentuje ta propracovaná krimi linka. Zde je vše tak nějak hodně zkratkovité a některé věci by zasloužili více rozvést. Lee Harker, nezkušená agentka prý s jasnovideckými schopnostmi, která má celý film takový ustrašený a divný výraz, je přidělena k případu sériových vražd táhnoucích se několik desetiletí. Vraždy jsou propojeny stejným vzorcem, kdy otec vyvraždí svou rodinu a pak zabije sebe. Na místě činu se vždy nachází šifra a podpis LongLegs. Krátce poté, co je nasazena k případu agentka Lee Harker, jí samotný Longlegs navštíví a zanechá jí doma vzkaz, ve kterém jí dá jasnou nápovědu, jak rozluštit všechny šifry... Proč to udělal je mě záhadou. Poté se stále více objevují spojitosti samotné agentky právě s těmito případy. Vše je za mě hodně předvídatelné a rozuzlení mě došlo hned po začátku, čímž samozřejmě postrádá film jakýkoliv moment překvapení. Technická stránka filmu je vynikající, nazvučení také na vysoké úrovni, herci hrají dobře, vyčnívá samozřejmě Cage. Longlegs není špatným filmem, je to atmosferický, okultistický, menší horůrek, kterému k dokonalosti něco chybí. Spíš než srovnání se Sedm či Mlčení Jehňátek mě napadl Sinister, který má podobné schéma o vyvražďování rodin, je však propracovanější a děsivější. ()

Charlie84 odpad!

Zřejmě to má být, alespoň částečně, nějaká pocta...něčemu...asi. Nulový rozpočet je maskovaný něčím jako ART, ale je maskovaný hůř, než Nicolas Cage. Ten ve filmu skoro není, když je, tak zpívá, což je zábavné. Zbytek není. Ani zábavný, není to detektivka, protože se reálně nic nevyšetřuje, není to horor, protože to není děsivé, není to thriller, protože to nemá napětí, je to sled nezajímavých nízkorozpočtových výjevů, jejichž smysl nám vypravěč včase1:30 během třiceti vteřin vysvětlí. Měl na to sice celý film, ale ne, prostě to všechno dá do vysvětlující sekvence v 1:30 a zbytek se neúspěšně snaží napodobovat Ariho Astera. Je to pekelná podívaná, ale zřejmě zcela jinak než tvůrci zamýšleli. Mám rád pomalé atmosférické filmy, nemám rád ty, které se za ně vydávají, čistě proto, že tvůrci nejsou schopní rozumné realizace. Je to úctyhodný fail, takhle padnoucí odpad jsem nedal už dlouho. ()

domirovec

Longlegs je paradox. A ještě lépe, paradox který jsem v nejmenším neočekával, vzhledem k tomu, že jediný důvod proč jsem ve své původní recenzi nakonec jednu poslední hvězdičku strhl, je právě samotný Longlegs. Pardon, ale ta postava mi lezla od první chvíle nehorázně na nervy. Což byl možná účel, ostatně kdoví - ten film je schválně natočený tak, aby působil takovým chytlavě bláznivým dojmem. V případě satanisty Cage to však nefungovalo.. no, řekněme tak jak jsem úplně očekával. Někomu může samozřejmě vadit, že se film nese více v duchu šíleného nadpřirozena a ne tak moc v realitě, ovšem já jsem šťastný. Nicholas Cage ve své roli uspěl, ale já ho ani přes jeho skvělý výkon prostě nedokázal vydržet. Nic osobního. Respektive bych to byl dokázal a tu pátou hvězdu původně nechal, ale když začal Longlegs zpívat, tak jsem ztratil veškerou naději na plné hodnocení.. Jenže pak jsem jsem zjistil, že jsem na ten film nedokázal přestat myslet, protože zbytek celého snímku je.. takřka dokonalý. Ano, až tak daleko bych zašel. Dokonalý. A takto jsem přemýšlel víceméně od začátku sledování. Nádherně pochmurná atmosféra, famózní práce s kamerou a formát, ve kterém jste do snímku hozeni je víc než vtahující. A pak už to jede - fenomenální kamera, atmosféra čím dál hustší, žádné spoléhání na levné lekačky, nýbrž pohlcující zážitek, jaký jsem již dlouho nezažil. A pochybné díry ve scénáři neodmítám, protože tam jsou, jenže ani ony, ani pomalé tempo a scény se satanistou Cagem můj divácký zážitek nijak zvlášť neposkvrnily. Naopak, pomalé tempo filmu velmi prospívá a činí ho tak ještě záživnějším. Postavy jsou také velmi sympatické a dobře se na všechny dívá, ostatně Maika Monroe je excelentní, velmi krásná a talentovaná herečka, která se do role Lee Harkerové hodí báječně. Jde z ní takový dobrý pocit a právě díky ní jsem si film oblíbil ještě více. Takže tedy nakonec přecházím z mého původního hodnocení (4/5) na plný počet. A to zcela bez ostychu. Celkově mám z filmu velmi pozitivní dojmy a tohle rozhodně nebyla má jediná projekce, určitě to zkouknu znovu, protože to je prostě paráda. Výborný snímek. 5/5 ()

AnanAss

Hon na sériového vraha, v duchu severských detektivek s nádechem mysteriózna, kde vévodí excelentní práce se zvukem a obrazem (kamera nemá chybu), bledý dlouhán s otřesným vkusem pro módu a T-Rex (prehistorickou ještěrku teď nemyslím). Silná šestka a rozhodně zajímavě pojatá kriminálka, ze které jsem však úplně na zadek nespadl… i když nevinné „ku-ku“ docela vyděsilo. A nikdy bych nechtěl, aby mi Nic Cage zpíval narozeninové přání. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

sadlokan

Hvjezda za závěrečný titulky,sem myslel že mi jebe.Toho Cyrana moh klidně hrát např.M.Rourke,ten by se jen prosypal nějakou moukou skrznaskrz.Zase to pomékává na mé,grrr,oblíbené USA clowny. ()

John80

Vyšetrovanie vrážd ,okultizmus mladou policajnou agentkou, ktorá zistí skutočnu pravdu , čo bol pravý dôvod vrážd. Nicolas Cage ako jedna z hlavných postáv vo filme alebo len ďalší jeho zbytočny slabý film, ktorý stačí raz vidieť 2* ()

phoenixer

Hodně artová kriminálka s atmosférou horroru, která jde částečně do nadpřirozena. Postava matky a Longlegse jsou třešnička na dortu. Pěkně zkaženym narozeninovym dortu. ()

Daiker

Ku Ku..... No čekal jsem jiný děj, něco víc reálného .... Nesympatická hlavní herečka, už od první sekundy se tváří jak psycho kosočtverec.... Celkový vizuál a atmosféra je luxusní, ozvučení filmu taky. Rohatý a figurína v černém mohli více postrašit... No a pak je tu skvělý Cage.... Jeho poslední filmy mě baví (Pig, Dream Scenario, Renfield, Arcadian) a tady je k nepoznání.... Celé to stojí na jeho psycho postavě. Jeho zjev byl opravdu divný a to platilo i o hlasu.... Dabing si nedovedu představit. Ve filmu měl mít větší prostor.... Celkově jsem spokojený a už se těším na jeho další filmy.... ()

AngelG

Film, který bude rozhodně trpět na příliš vysoká očekávání způsobená hysterií ze Států, kdy všichni ještě před tím, než se to vůbec dostalo celosvětově do kin, to neoznačovali jinak než za nejlepší horor za posledních x let. Horor, stejně jako komedie, patří k těm více subjektivním žánrům. To, co bude děsit jednoho, bude nudit druhého a Longlegs je přesně toho zářným příkladem. Jedná se totiž o velice komorní a pomalý film, který děsí svou atmosférou nežli lekačkami. Má to hodně nepříjemných vizuálů, přetrvávajících záběrů, kdy nevíte kam se koukat, zda se něco objeví nebo zda ve vás pouze chtějí vyvolat pocit paranoii. To jsou ty nejsilnější kvality celého filmu, po vizuální stránce neskutečně nepříjemné společně s fantastickou kamerou, výkony (Nick Cage hvězda všech hvězd) a mrazivé ozvučení. Ovšem co zde už tak dobře nepracuje je samotný příběh, který je relativně dost předvídatelný a ničím moc neohromí + v závěru je to až moc polopatické, kdy to vlastně vyslepičí přesně o co se tam celou dobu jedná, což bych preferovala nechat to víc zahalené. Bohužel třeba oproti The Blackcoat's Daughter, taktéž film od Perkinse, který má dost podobnou tématiku, ve mě Longlegs v závěru moc nezanechal, Ale jinak se jedná o opravdu solidní počin a pro mě jakožto milovníka pomalého atmosférického hororu je Perkins rozhodně v top příčce režisérů, jejichž jméno si vždy spojím s kvalitou. Jeho styl natáčení a vyprávění je velice osobitý a těším se na další projekty. ()

Ivo

Stěží uvěřitelná týčovina, v "hlavní roli" s (nesvatým) Mikulášem, který se ve filmu objeví (ve slušivé halloweenské masce a se silně přiblblým kvičením) celkově tak na 5 minut - a byl to opravdu on? Vkusně mu ale po celou stopáž sekunduje nadaná tajná agentka Majka, ta zase s permanentním výrazem natěsno přivřeného palce ve dveřích. Příběh a pointa kreativně vytvořeny možná tak po pátém půllitru rumu nebo po náhlém odběru větší části šedé kůry mozkové a celé je to napínavé asi jako kus tlustého dubového prkna (zabaleného do plastových panenek). Čekal jsem že po celkem vkusném předchozím dílku půjde Mikuláš v jeho stopách, ale teď jako celkový dojem z tohoto dost pošahaného opusu mohu jen zmínit jeho název - “To se mi snad zdá” :(( A případně i nedávný citát ze zdejší databáze: "Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným shitem" ()

KUFI

Muj nejocekavanejsi horror nakonec ani moc nezklamal. Sice jsem po prvnim spickovym teaseru ocekaval neco ve stylu Silent hillu, pac to bylo jak z nej vystrizeny. A jasne, nasere malo Cage. Mohli mu dat vic prostoru. Ale jinak cajk. Takovy hororovy sedm. ()

Kalimero13

Jak je možné dát 4* filmu, který obsahově dokáže nadchnout asi jen puberťáky, co vidí svůj první temný film? Protože má kulervoucí temnou atmosféru nezadající si s čimkoliv od Finchera, nádhernou hravou kameru, kde scéna je pro vás plátno, po kterém brouzdáte nejistě tam a zpět. Už první retro scéna vám dá jasně vědět, že koukat na toto o půlnoci sami doma byl odvážný tah. Následná FBI scéna zase ujistí, že se nemůžete spolehnout na nic. A když se začne objevovat hlavní zápletka filmu a vy si začnete užívat její rozplétání ve vlastní hlavě, funguje to. Protože ještě netušíte, že ty podivné dialogy a podivné chování postav a podivné herecké výkony, nejsou nějaké záměry režie, ale malé prasklinky ve scénáři a produkci čekající na finální fail. Ale do té doby, oooo, do té doby, budete svědky hutné atmošky na úrovni Seven nebo Hereditary. Hereditary tady vlastně sdílí jeden společný jmenovatel. Hrozně jsem byl osobně rád, že ten konec se stal vlastně směšným, protože si můj mozek mohl totálně ulevit. Kdyby to totiž vygradovalo do něčeho jako Seven, asi bych nikdy neusnul. Klobouk dolů před Nicolasem Cagem. ()

hrumsrt

Byla by skoro až škoda hodit Longlegs do hororové škatulky, když přitom mnohem důstojněji zvládá stát po boku Mlčení jehňátek či Sedm.. Mladá začínající agentka FBI Harkerová je přidělena k vyšetřování případu sériového vraha říkajícího si Longlegs. Ovšem nejde v žádném případě o rutinní případ, Longlegs nemilosrdně vraždí dál a celé vyšetřování sklouzává k okultním jevům. Světlo vyvstane, když vrah Longlegs zašifrovaným dopisem zkontaktuje právě přímo mladou Harkerovou, která tak možná byla přímo jím určena k jeho zastavení.. Longlegs není úplně původní snímek a Osgood Perkins se silně inspiruje kdejakou žánrovou klasikou od Psycha, Mlčení jehňátek, či třeba i Zodiaca, ale všemu dodává jiný atmosférický retro nádech, který okoření ještě řadou funkční lekaček. A i když je kriminální stránka pouze rukojmím té hororové, aby divák chápal odkud co přichází, stejně to táhne.. Krásně přirozená Maika Monroe stojí proti děsivému (časem klidně ikonickému) Nicolasi Cageovi, aby zastavila vraždění Longlegse, když to v závěru do sebe možná až moc celé zapadne.. /viděno v kině/ 75% ()

Ulmos

Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem naposledy u filmu v totálním napětí a nekončícím stresu sledoval každý kout záběru, aby z něj na mě náhodou něco nevyskočilo. Ďábel je ukryt v detailu, to je asi to nejvýstižnější tvrzení, jaké lze o Longlegs napsat, protože všechny ty kreativní, ať už nenápadné či očividné vizuální předzvěsti k vývoji děje snad ani nešlo spočítat a vybízí tak k opětovnému zhlédnutí v budoucnu. Precizní práce s kamerou, hudbou a ruchovým pásem pomáhá navodit hutnou a depresivní atmosféru, která s divákem zacloumá a ještě s ním dlouho zůstává i po skončení filmu. Stejně jako obraz Nicolase Cage, jehož podobu se propagační kampaně snažili zatajit a udělali moc dobře, protože jeho postupné odhalování funguje v průběhu stopáže velmi dobře a ačkoliv není na plátně mnohokrát, pokaždé ze sebe vydává maximum. Zřejmě se najdou hnidopichové, kteří budou rýpat do příběhové linky a říkat, že v ní bylo něčeho moc/málo, ale za mě bylo všeho naopak tak akorát. A jelikož snímek z části skládá poctu několika klasikám hororového a thrillerového žánru, ve váhání mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami jsem se nakonec svolil dát pět, protože kdyby všechny nízkorozpočtové filmy byly takhle dobré, tak by to byla čistá fantazie. „Modlíš se vůbec ještě?“ /// poznámka pod čarou k české (ne)distribuci: Je až směšné pozorovat, jak se po zahraničních ohlasech a úspěchu najednou začali distributoři zajímat o to, jak by film ještě co nejrychleji dostali i do našich kin, protože uslyšeli možný cinkot penízků. Stejně se jim to už nejspíš ani nepovede, protože jak je už v dnešní době zvykem, do měsíce budeme mít dílo na PVOD a hlavouni si pak zase můžou jít do médií stěžovat, jak jim kina zejí prázdnotou. Ale hlavně že do distribuce dostaneme céčkové horory s Medvídkem Pú a vraždící Bambi má premiéru naplánovanou skoro rok dopředu. Klauniáda hodná maximálně nějaké rozvojové země, ne té, co se chvástá pořádáním nejprestižnějšího filmového festivalu ve střední Evropě. Howgh. ()

Sweat55

Doporučuji si Longlegs po zhlédnutí nechat projít hlavou, než film ohodnotíte. Musím říct, že po prvotním mírném zklamání, jsem s filmem o dost spokojenější, i když jsem dostal něco jiného, než co jsem chtěl vidět. Není to totiž detektivka jako Sedm nebo Mlčení Jehňátek, jak se tvářily trailery nebo naznačovaly recenze. Detektivní linka je tam vlastně úplně povrchní, bez nějakého většího vyšetřování, které by posouvalo děj dopředu. Jde o velmi hutný, perfektně natočený mysteriózní horor v detektivních kulisách, který svým vtíravým způsobem dokáže pěkně vyděsit. ()

faraoon odpad!

Úmorný, utahaný, nudný, nudný, nudnýýýýýýý s naprosto unylou a k uzoufání otravnou Maikou Monroe. Tak tuto se fakt nepovedlo. Stupňující se nedůstojná, trapná šaškárna a zvyšující se tlak pod bránicí odeslal po nezbytném rychloposuvu ve finále tento škvár do pekelného odpadu. ()

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

Nicolas Cage si zahraje Johna Maddena

17.08.2024

Oblíbený herec Nicolas Cage (Con Air, Leaving Las Vegas) v posledních týdnech slavil ve světových kinech úspěch s malým hororem Longlegs, a ačkoliv mu kariéra v nezávislých filmových vodách v… (více)

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

Co nového chystá tvůrce Longlegs?

25.07.2024

Před několika dny jste se zde mohli dočíst, jak se malý hororový krimithriller od studia Neon pod názvem Longlegs, v němž mladá herečka Maika Monroe (Neutečeš, Watcher) coby agentka FBI vyráží na… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)