Reklama

Reklama

Oktopus

(seriál)
  • Slovensko Oktopus
Trailer 2
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl, Petr Hudský

Kamera:

Marek Janda

Hrají:

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

OKTOPUS je zkratka „oddělení kontroly termínově odložených případů útvaru S“. Vymyslel si ji stárnoucí kapitán Dítě hlavně proto, aby se mohl věnovat třicet let starému případu Jordán. U podplukovníka Schwarze, svého nadřízeného, nalézá pochopení, ale když mu přidělí k ruce mladou ambiciózní kapitánku Fáberovou, je brzy jasné, že jen u jednoho případu nezůstane. Kauzy, které OKTOPUS řeší, se odehrály v minulosti a na detektivech je, aby nacházeli nové okolnosti a indicie, které jim pomohou staré případy konečně vyřešit. Jejich pátrání nás zavede do zajímavých prostředí málo známé Prahy, mezi uzavřené sociální skupiny a také do hráčských doupat a na závodiště v Chuchli, kde karbaník a sázkař Dítě tráví volný čas. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (76)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Unylé nevýrazné krimi 1)  Nápad není k zahození, ale to zpracování ho dost shazuje._____ 2)  Zajímavý je casting. 72letý Miroslav Krobot (kpt. Dítě) a 34letá Marika Šoposká (kpt. Fáberová) tvoří zajímavý párek, i když jeho možnosti tvůrci vlastně nijak nevyužili._____ 3)  Nejvíc mi vadí, že po prvních dvou dílech už dál seriál vykazuje klesající úroveň... anebo jsem začal vidět ty zápory._____ 5)  Výstižný koment: honajz** ()

noizcore 

všechny recenze uživatele

Po Volze další skvělý počin Jana Pachla. Na rozdíl od tuny generických kriminálek, které po se valí ze všech našich televizních kanálů, se jedná o velmi osobité a výrazné dílo. Jednotlivé případy mají hlavu a patu, casting se povedl na jedničku, hudba od Michala Pavlíčka je správně ponurá a kamera je v některých momentech až neuvěřitelně skvělá (Mácháč). Jen ten konec by si zasloužil ještě trošku péče. 8/10 ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

Jako absolutně tomu nerozumím, ale zahravám si  s konspirační teorii, že byl  seriál natáčen na stejnou  smlouvu s Pachlovou  (rovněž letošní)  velkolepější  odvážnější Volhou  coby oddychovější projekt. Velmi často se zde opakují stejní herci. A Kryštofa Hádka mám sice rád, ale na šéfa se nehodil, působí to směšně.   Naštěstí občas jako by si to tvůrci uvědomovali a tak je ta jeho postává párkrát odlehčovaná humorem, což beru (on se vlastně naštěstí o humor pokouší celý seriál), ale i tak mi tam Hádek moc nepasoval. V podstatě všechno stojí na bedrech hlavní dvojice. U té sice vidíme  drobné posuny, ale za těch třináct dílů  se toho o nich tolik víc než na začátku zase nedovíme. On se celkově seriál za těch třináct dílů posouval pomalu. Někdy zkrátka byl jenom zajímavější případ se zajímavějším prostředím (jako například trojka v drsném prostředí rugby a sázavské přírody), někdy to byla nuda, kde se celý případ točil například okolo koně nebo důchodce Hanzlíka , který utekl z pečováku a všichni mu věří, že vyšetřuje. Závěrečný díl se povedl a v některých momentech měl až thillerové grády. Škoda, že po vylezení Faberové z bunkru i jemu trochu došla šťáva, ale asi byl nejlepší. Obsadit Krobota na vyšetřovatele   mi původně přišlo jako hodně zvláštní nápad.  On si ho ale celkem  upravil k obrazu svému. Pro mě byl určitě jednou z hlavních devíz seriálu a významný  důvod, proč na to koukat. Se sexy Šoposkou navíc tvoří  zajímavou  nesourodou dvojku, která by se mohla dobře doplňovat. Také se mi líbil ten unikátní nápad vyšetřování odložených případů z minulosti a důraz na sychravou pochmurnou atmosféru. To všechno je určitě plus. Bohužel  to mohlo být lépe využité a zpracované a seriál nevyužil svůj potenciál.  Až na úvodní znělku, která je obdařená úplně zbytečně debilním textem, se mi líbila ale třeba ještě i doplňující pošmurná  hudba Michala Pavlíčka.  Takže nějakou malou atmosféru to přeci jen mělo, oceňuji i snahy o humor a celkový pokus o  ,,tak trochu jinou kriminálku.´´.  Z letošní bídné nabídky televizních podzimovek mě Oktopus zaujal nejvíce. Je ale navzdory hlavnímu nápadu a obsazení  docela konvenční a nemusel být.  A vy budete dělat co? Věnovat se koníčkům.  ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Docela jsem si na ty kriminální pondělky s Miroslavem Krobotem a Marikou Šoposkou zvyknul. Sice to nebyl žádný detektivní zázrak, ale oni dva tomu zatraceně pomáhali. A to i přesto, že Miroslav Krobot vlastně vůbec nevyšetřoval a Marika Šoposká se snad ani jednou nepodívala vlídně do kamery. Nicméně vhled do soukromí oběma byl fajn, vtipu ale relativně pomálu. Přitom zrovna to byla škoda, protože Krobotův sarkasmus je prostě fajn. Vyšetřovačky sem tam dobrý (hlavně poslední díly nebyly vůbec zlý, i když tam ubylo výrazně právě toho vtipu), ale mnohdy dost dementní. No, prostě taková zlatá střední cesta. Klidně bych si ale tu druhou sérii dokázal představit. Právě ten závěr mě o tom přesvědčil. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Tak som sa konečne dočkal konca tejto paródie na detektívny seriál.  Vďačím za to ani nie tak svojej vytrvalosti, ale skôr otrasnej ponuky televíznych staníc. Seriál je to nepochybne mizerný, a to vo všetkých ohľadoch.  Neviem presnejšie identifikovať, v čom bola primárna chyba, ktorá potom s prispením málo schopných tvorcov a aktérov na seba nabaľovala ďalšie bez toho aby aspoň občas prebleskla svetlejšia chvíľka. Krobota nemám rád, ale keď ho vidím, tak mi aj Columbo pripadá sympatickejší. ()

Galerie (364)

Zajímavosti (42)

  • Bývalý vyšetřovatel Plachta (Jaromír Hanzlík) přebývá v sanatoriu ve Svatém Janu pod Skalou. Ve skutečnosti se jedná o bývalý klášter, později zde sídlila škola. (rakovnik)
  • Táborový vedoucí má na rukávu domovenku „T.O. Rozbořenka“. (sator)
  • Dítě (Miroslav Krobot) vysvětluje, proč se desetikoruně říká pětka, ale jedná se o mystifikaci. Hodnotu dřívějšího jednoho zlatého měly dvě koruny. Dvouhaléři proto lidé dál říkali „krejcar“, dvacetikoruně „desítka“ (měla v přepočtu hodnotu deseti zlatek) a desetikoruně „pětka“ (měla hodnotu pěti zlatek a „pětka“ se před reformou říkalo pětizlatkové bankovce). (sator)

Reklama

Reklama