Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

flanker.27

Je vůbec možný, že jsem to doteď nehodnotil? Aaach, ty odkazy na Velký útěk, Williama Wallace v podání samotného Mela Gibsona a tak dále. Přitom film funguje naprosto sám o sobě, je vtipný, vlastně i napínavý a slepice, které si člověk obyčejně užije nejvíc v polívce, tu dostanou rázem úplně jiný rozlet. Nick Park je správný kohout. ()

chelseaman22

Tohle prostě NEMÁ chybu a v určitých mezích ani konkurenci. Lze jen těžko pochopit, že dva téměř slepé výstřely do tmy (Jak vycvičit draka a Na vlásku) mají tak obludně vysoké hodnocení. Přitom Chicken Run má CO nabídnout snad každému. Primárním GENIÁLNÍM počinem je účast Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella. Duo profláklé ze Shreka natrhne prdel svou nevtíravou, leč údernou hudbou. Více Slepičích úletů! 92% ()

Anderton

Štýl štúdia Aardman je v európskych končinách ťažká rarita, preto je potešujúce, že sa dokázali presadiť aj na poli celovečernej tvorby. Netreba to príliš komentovať, stačí povedať Veľký útek s humorom a je vyfarbené. Maximálne dynamické. To by Steve McQueen pozeral s otvoreným zobákom....Takmer dokonalý rodinný film pre kohúty a sliepky od plienok až po domov dôchodcov. ()

castor

Plastelínová britská dílna se tehdy vyšvihla, pobavila, dojala i přišla s „hlubším“ sdělením. Střežený objekt tu sakra připomíná koncentrační tábor, Ginger je notorická útěkářka, potupné návraty za ostnatý drát může utnout světácký Rocky. Nechybí rozverné slepičí tancovačky, důmyslné plány, mechanické vychytávky i cudné milostné scény. Kur prchá, hračičky ve studiu se náramně baví a pomocí mravenčí práce si plní své dětské sny. A divák s nimi. ()

Stanislaus

Při sledování Slepičího úletu vyvstane jistě nejednomu divákovi na mysli okatá paralela ke koncentračním táborům, avšak v tomto případě jde o vcelku humorně a odlehčeně zpracovanou paralelu (čímž ale nechci jakkoli znevažovat hrůznou realitu KZ). Rozličné slípky pod vedením srdnaté Ginger a rádoby letce Rockyho se rozhodnou postavit démonické paní Tweedyové a jejímu podpantofláckému manželovi - protože kdo by chtěl skončit v "pájích" - a jejich vysněný "let" na svobodu se neobejde bez komických kotrmelců. Díky krátké stopáži uteče (či uletí?) film jako voda a nezačne diváka nudit. Bavilo mě sledovat, jak pan Tweedy takřka bezmocně přihlížel piklům svých slepiček, a samozřejmě jsem si i užil finální "úlet". Slabší čtyři hvězdičky! ()

• Ve scéně, kdy Ginger zachraňuje Rockyho z pece, film odkazuje na snímky z filmové série Indiana Jones (od r. 1981). (vyfuk)
  • Ve filmu se několikrát objeví záběr na kurník označený číslem 17, který odkazuje na válečný film Stalag 17 (1953), odehrávající se v zajateckém táboře. (Indy_Brabino)
  • Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí