Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Po sedmi letech reprízování úspěšného divadelního představení se stejnojmenným názvem režisér Václav Marhoul převádí do filmové podoby vlastní scénář inspirovaný povídkami amerického spisovatele Raymonda Chandlera. Tomáš Hanák v něm představuje soukromého detektiva Phila Marlowa, tedy klasického hrdinu, romantického kovboje, který bere zákon do svých rukou v drsné prérii velkoměst. Je to poctivý a skeptický dříč, který se plahočí za svými případy, které řeší po mnoha omylech, často ztýraný, zmlácený zločinci, nezřídka i policií. V tomto světě násilí, nedůvěry a korupce je všechno prodejné. Všechno kromě jeho samého. Příběh je zasazen do prostředí města Los Angeles v roce 1937. Základní dějovou osou, tohoto jinak pro diváky vděčného komediálního a parodického žánru, je zprvu banální a chandlerovsky typické vyhledání pohřešované osoby. Celý případ je však samozřejmě daleko složitější a Marlowe postupně rozplétá celé zamotané klubko vztahů a motivů a to až ke zdárnému konci. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (568)

FrodoF 

všechny recenze uživatele

Možná bych dal ****, ale to by bylo spíše za snahu producenta Marhoula s kterou několik let sháněl peníze. Hlavním kladem filmu je herecké obszení, kdy i malé roličky jsou obsazeny skvělými českými herci. Hanák v hlavní roli je přesvědčivý, ale mezi nejvtipnější postavy filmu patří především Šteindler, Liška, Macháček a v malé roli Dušek a David Vávra s Janem Slovákem (jejich kabaraní číslo je skvělé osvěžení jinak skomírajícího děje). Občas se najde dobrý vtip, ale těch je tak padesát na padesát s těmi hloupými. Dalším velkým kladem filmu je tradičně výborná kamera V. Smutného, trikové záběry Kouhouta a dobré kulisi které se k L. A. 30. let hodí skvěle. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jsem sklepácký fanda, tuto komedii jsem viděl i živě v divadle a musím říct, že i když se film nevydařil tak jako ono divadelní představení, stále je to vysoká třída. Jsou v něm sice i hluchá místa a děj postrádá grády, ale to je podle mne jasný autorův záměr (stejně jako některé zde kritizované technické nedostatky filmu). ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Zajímavé zpracování, pár vtipných momentů, tanec a zpěv... Marhoulova komedie odehrávající se ve třicátých letech však kromě tohoto nic víc nenabízí. Přes skutečně hvězdné obsazení (povětšinou Sklepáků) film skřípal, humor (dialogy) byl nucený a zkrátka to nebylo ono. Trochu mi to připadalo, jako by si to hoši udělali pro sebe a diváku je tak trochu trapně, jako když kouká na něčí home video. Asi nejíce se mi z toho celého líbila kreace poldů Kidů Slovák - Vávra i s jejich kidama. Tohle mi prostě úplně nesedlo a ikdyž to vpohodě člověk dokouká, na závěr zjistí, že se ani vlastně moc nesmál. Průměr. * * * ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nemohl jsem uvěřit vlastním očím, jak moc je to cíleně debilní a stupidní, až je to vlastně geniální a zábavný. Václav Marhoul, ačkoli ho ve všech filmech, kde se objeví, nesnášim, připravil velmi neotřelý, zábavný, český(!) film s překvapivě skvělým obsazením, určený sice pro užší, zato však přesně cílené publikum. Jednotlivé vtipy jsou buď velice povrchní, zakládající se na slovíčkaření, nebo zkrátka tupé, mě to však sedlo dokonale a párkrát jsem se nahlas smál. Nechci s nepřeberného obsazení vyzdvihovat pouze Tomáše Hanáka, ten však má snad jako jediný hlavní roli a ostatní zaujmou v epizodních rolích či cameech, která však leckdy stojí za to...70% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Zoufale trapná, nudná a nevtipná divadelní inscenace natočená na filmový materiál. Divadelnost kouká z každého záběru, papundeklových kulis, příšerného přehrávání herců i opravdu děsivých dialogů, jediný rozdíl mezi tímto a inscenacemi které jsou občas k vidění na čt2 je v docela slušné práci s kamerou. Některé scénky sice jsou docela koukatelné, ale jsou v takové menšině že opravdu nestojí za to s tímto kouskem ztrácet čas. Ani já ho nevydržel sledovat dál než do poloviny. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (28)

  • Starosta (Miroslav Etzler) má v závěrečných titulcích na zádech napsáno 2003, což odpovídá roku výroby filmu. (ČSFD)
  • Natáčení trvalo od 12. května do 19. června 2003. (hippyman)

Reklama

Reklama