Bývalý losangeleský drogový dealer se snaží napravit, ale minulost a vztahy s podsvětím mu zajistí místo v hledáčku protidrogové policie, mexických agentů i mexických drogových kartelů. (Filmbox)

Fiftis

Vraj - o najpravdivejšom a najsilnejšom chlapskom priateľstve a ťažkej skúške, pred ktorou sú postavení. Jeho hrdinami sú dvaja kamaráti, ktorých život postavil proti sebe. ..Nemal som vôbec pocit, že to bolo o tom, čo písal popis snímky. Tak nudný film som už dlho nevidel. Herecká trojica ma síce poriadne nalákala a nabudila, ale zostala kruto nevyužitá. Film sa neveľmi neskúsenému režisérovi Robertovi Towneovi úplne nevydaril a z deja nie som schopný popísať ani jednu jedinú minútku. Vlastne ani neviem, o čo vo filme poriadne išlo. Je pravda že s Michelle Pfeiffer som ešte teraz slabý v rozkroku, ale inak bieda a utrpenie. Za tých pekných 111 minút sa tu neudialo absolútne nič zaujímavé alebo nebodaj akčné. Neviem prísť na to, čo zlákalo hviezdnu trojku, objaviť sa v tejto snímke. Scenár to určite nemohol byť. Mimochodom, na tú dobu celkom slušný finančný rozpočet a prd z toho. Hrozné. ()

xaver

Béčkový film s hvězdným obsazením. Zcela postrádám anoncovanou velkou úspěšnost tohoto thrilleru. Oproti snímku Čínská čtvrť to nebylo skoro o ničem. Jenom to nepovedené a neodůvodněné fandění dealerům drog. S těžkým srdcem dávám dvojku a to jenom kvůli hereckému obsazení, protože dealeři drog patří jenom do kanálu. Ve filmu i ve skutečnosti. ()

salalala

Nic moc film. Čekal jsem nějakou akční krimi s prvky humoru, místo toho jsem koukal spíš na romantiku. Nepřišlo mi to vůbec dobře napsané, prostě takové nemastné neslané. Herecký potenciál je sice slušný a proti obsazení nelze říct vůbec nic, ale není to úplně využito. Gibson s Russellem hrajou svůj standard, Pffeifer se k nim dobře hodí a asi ční trochu nad nimi. Jediný, kdo mi přišel nadprůměrný, byl Raul Julia, ten to zahrál nejlíp ze všech. Jinak je to fakt víceméně průměrný film s hvězdným obsazením, takové klasické osmdesátky. Plusové body za kameru a příjemnou, i když nijak výjimečnou hudbu. 55% ()

Pepinec

Řeknu vám, že dřív začnu pít tequilu než abych si tenhle ucouraný západ slunce pustil do baráku podruhé. Ono totiž ještě neznamená, že když je něco krásně obsazené, udělá to člověku dobře. Vzpomeňte si na mě, až budete se staženými půlkami klepat na krásně obsazený záchod. (Filmfest Hurghada 2012, 52/67) ()

Petus

Škoda, že nejde dávat půlhvězdy, protože tohle je přesně ten případ. V podstatě ten film má všechny předpoklady uspět - sympatické hridny, na odlišných stranách barikády a mezi nimi krásnou ženu - a přesto nefunguje tak jak by mohl a měl. Zkrátka další lehce nadprůměrný film, po kterém vám zbude jen vzdálená mlhavá vzpomínka a pocit, že měl na víc. ()

• Úloha Nicka bola ponúknutá Patovi Rileymu, ktorý v tom čase pôsobil ako tréner Los Angeles Lakers. Keď ju odmietol, producent Thom Mount ihneď kontaktoval Kurta Russella. (m.a.t.o.)
  • Snímku mala pôvodne produkovať spoločnosť Warner Bros. s rozpočtom 33 miliónov dolárov. Keď od produkcie odstúpila a z projektu sa stal nezávislý film a rozpočet klesol o 10 miliónov dolárov. Napriek tomu sa v tom čase jednalo o najdrahší nezávisle produkovaný film. Producent Thom Mount zdôvodnil odstúpenie spoločnosti Warner Bros. od financovania filmu s tým, že Warnerom sa nepozdával scenár, ktorý vykresľoval policajtov v zlom svetle a zároveň hlavnou postavou bol bývalý drogový díler. (m.a.t.o.)