Vetřelec: Romulus

• USA Alien: Romulus (více)

Vetřelec: Romulus navrací fenomenálně úspěšnou franšízu zpět k jejím kultovním kořenům, přičemž představuje zajímavé a neokoukané nové tváře. Při prohledávání opuštěné vesmírné stanice se skupina mladých kolonizátorů setká s nejneúprosnější a nejsmrtonosnější formou života ve vesmíru. A v hlubokém vesmíru nikdo neslyší jejich křik. (Falcon)

mcb

Béčková teen střílečka a po Lesním duchovi Fedeho další bezduchá nápodoba kultovního originálu, navíc plná otravného fanservisu. Ikonická Cailee a retro design, jinak nic. ()

korbitch22

Jsem naprosto v šoku, jak moc se mi to nelíbilo a jak moc mě to nebavilo. Alvarez sice sype vizuální hitparádu, kdy sice točí hi-tech sci-fi, ale zároveň ctí originál, takže vidíte spousty původních počítačů, lokací, efektů a zvukových efektů, které na vás dýchnou 80. Feelem, ale postavy jsou bytostně nezajímavé, nesympatické a zahrané fakt příšernými herci. Celé to na mě působilo, jako Hot to Handle ve vesmíru. Když navíc Alvarez po předchozím podivném mixu žánrů a odkazů vytasí svoje pověstné explicitní nechutenosti, nezvedne to laťku výš, ale srazí jí to vlastním dickem jako francouzský vyskař dolů daleko od rekordu. Věřil sem a těšil sem se, ale je to na hony vzdálené kvalitou ke Scottově Prometheovi a toho jsem do teď považoval za nejslabší díl skládačky. Místy je to snad ještě herecky a scénaristicky horší, než všemi opovrhované AvP 2, které já považuji za mnohem lepší film než tohle. Zatímco série Predátor byla vždycky co se kvality týče brána jako mnohem slabší, Prey ji dokázal vdechnout život a otevřít nové možnosti. Romulus dokazuje, že látka vetřelce je naprosto prázdná a vyčerpaná a servíruje nám naprosto prapodivný mix žánru, nové a staré doby a kurefsky nefunguje. Android v mikině s kapucí a bílých teniskách střílí do Aliena...a když si Alvarez ke konci uvědomí, jak je to blbé, snaží se nechutností ve finiši něco zvrátit, ale docílil leda toho, že u o obří kundy a zrození se celý kino smálo, že u porodu všichni chtěli zvracet a totální finiš dokázal připomenout jen ještě horším způsobem bez invence konec podobně prapodivné čtyřky. Dlouho jsem nebyl tak zklamanej a hlavně znuděnej. První větší fail roku 2024. Zklamání a bolestivé. 40%. ()

Chrustyn

Pocta prvním dvěma dílům a zároveň obří fan service, všem fanouškům Vetřelčí quadrologie. Film, který nepřináší nic nového a je více pokračováním prvního Vetřelce, než akční upgrade, kterým byli geniální Cameronovi Vetřelci. Příběhově neinvenční ale ničím urážející přídavek do kultovní ságy, který překvapí zajímavými postavami, starosvětskou atmosférou, bezchybnou výpravou ale zároveň zamrzí prakticky nulovým napětím a malým využitím legendárního monstra. Ve výsledku zbytečný ale naštěstí velice dobrý film, který fanoušky neurazí. ()

rollman1

Starý, dobrý Alien! Takhle bych to popsal hned po odchodu z kina. Fede Alvarez uvařil solidní poctu celé vetřelčí sáze, kde se střídá pomrknutí za pomrknutím pro všechny fanoušky. To ale neznamená, že značkou nepolíbení diváci by si film nemohli užít. Jeho kouzlo spočívá právě v tom, že funguje i samostatně. Já osobně jsem z tohohle filmu cítil mix prvního, druhého a čtvrtého dílu, kde se někde občas kopíruje nějaká hláška nebo scéna, ale v modernějším kabátku. To není samozřejmě na škodu, jelikož to fungovalo kdysi a funguje to i teď. O to víc zamrzí, že Fede spíš sází na jistotu a tak není úplně prostor pro vlastní nápady. Neznamená to ale, že Fede by jen kopíroval. Několik scén z filmu jsou vyloženě boží a mají super nápad, gradaci i zpracování. Dalším velkým plusem je pak samotný vizuál a zvuk. Práce s hudbou a různými elementy Vás donutí sedět přišpendlené k sedačce. Vizuál je pak taky takovou poctou původním filmům a fanoušky potěší už na začátku úvodní titulky. CGI jako takové je perfektní (ano, je tam jedna trošku off-topic scéna, ale mě osobně nevadila). Potěší i zapracování praktických efektů, které dodají některým scénám tu pravou dynamiku. Co se týká herců, nejvíc si to pro mě krade David Jonsson jako Andy, který zde odehrál svůj koncert. Cailee Spaeny jako nová verze Ripleyové není vyloženě špatná, ale hůř se jí to věří. Jako herečka je ale určitě skvělá. Ve výsledku tam mám jen problém se dvěma věcmi. Jak jsem psal výše, režisér se víc věnuje citacím a poctě, než by vyloženě chrlil svou vizi a tím pádem je škoda, že těch nových věcí tam není více. Zadruhé mě mrzí menší míra brutality, protože od řezníka, který nám doručil Remake Evil Dead, jsem čekal brutálnější skony postav. Pořád se ale jedná o tísnivou, klaustrofobickou podívanou, kde si každý milovník Aliena přijde na své a to nejen filmový, ale i ten herní. Sypejte sem nahned AVP od Alvareze a Trachtenberga. ()

Stanislaus

Nejnovější příspěvek do vetřelčího univerza zde vzbudil rozličné názory, přičemž chápu jakékoli zdejší hodnocení. Na mě Romulus v kině zapůsobil nadprůměrným dojmem a jsem nakonec (paradoxně?) asi i rád, že to nebyl až tak děsivý horor, jak byl film před svou premiérou prezentován. Dějová kostra je vcelku jednoduchá, postavy nejsou bůhvíjak plasticky vykreslené a sem tam přelétne nějaká ta logická moucha, přesto se mi film jako celek líbil a dokázal mě při sledování nejednou výtečně napnout - ať už šlo kyselinový stav beztíže, či závěrečnou konfrontaci s nečekaným zplozencem. Dokonce jsme se dočkali i jednoho návratu ze (dvojího) záhrobí, za který dávám palec nahoru. Jak jsem napsal na začátku, ne každému tento návrat do světa xenomorfů bude vyhovovat, nicméně mě sedl takřka jako "fejshagr" na ksicht. ()

TheEvilTwin

Fede Alvarez to dokázal a natočil jedno z nejlepších scifi současnosti. Původní Alien filmy jsem neviděl (ano, jsem barbar), takže můžu vesele hodnotit jen na základě kvalit filmu a ne na základě předpojatosti či lásky k celé sérii, což dělá mé hodnocení daleko objektivnější, a i tak musím konstatovat, že výsledek je prostě bezchybný. 1) Atmosféra na lodi je dusná jak hovado, všechny toulky lodí jsou napěchované napětím a jen jsem čekal, co bude dál. 2) Lekačky fungují taktéž, nejedná se o žádné infarkty nebo "bububu", naopak je to spíše práce se scénou a tyhle situační jump-scares působí nenuceně a šikovně. 3) Postavy jsou fajn, nikdo tady diváka neirituje, a co je největší plus, nikdo se tady nechová jak idiot, rozhodování jsou racionální a hlavně zde není ANI JEDNA scéna sentimentálních keců či rozsáhlých rozprav a smutného konstatování smrti parťáka. No kdy naposled jsem viděl film, který by byl takhle uvědomělý, to už si ani nepamatuju! 4) Celý vizuál, kulisy, rozmanité prostředí lodi, look Xenomorfů a vůbec celé tyhle scény "face to face" monstra s člověkem jsou prostě naprosto precizní a dechberoucí. Divák cítí prskající kyselinu z plátna, potí se spolu s postavami a jenom hltá každou scénu s tak šíleně naturalistickými monstry. 5) Využití lodi je tady doslova na maximum. Všechny místnosti, vychytávky, práce s gravitací, s kyselinou, s kryokomorou - u toho je dokonale vidět, že si s výsledkem někdo vyhrál a stojí za tím tým, který ví, co divákovi doručit. Tady prostě nemám vůbec co vytknout a takhle spokojen ze scifi žánru jsem už dlouho nebyl. O to líp, že si tady na své přijdou jak fandové série, tak neználci, jelikož tohle je plnohodnotný, samostatně stojící film, který diváka uvede se všemi potřebnými informacemi "co, kdy, kde a proč", takže cítí, jak kdyby tuhle sérii vlastně znal.  Nemám slov - EXCELENTNÍ!! ()

Darneth

Třetina zde přítomných si naivně ze svého pomyslného piedestalu myslí, že jsou natolik erudovaní a kovaní v těchto vodách, že jejich vejžblepty ještě někoho vůbec zajímají a jsou snad pro někoho směrodatné. Sorry, stále jsme na CSFD, kde to upadá každým rokem a s tím i místní osazenstvo. Upřímně moc nechápu, co konkrétně Češi vůbec chtějí, jelikož jediné, co jim jde opravdu nejlépe je kritizovat naprosto všechno, i věci, o kterých ví absolutní kakáč. Takže mě ani nepřekvapuje, že u Manda prožívají hromadný orgáč, jelikož jim přináší perfektní fan servis, aby u Vetřelce obraceli kudlu v kapse, protože to se tady nesluší. To samé u tragický kopírky Star Wars: Síla se probouzí. Vidím tu dvojí metr, což přináší nemalé zasmrádlo na místní scéně. Fede zvládl navázat na frančízu naprosto skvěle, šlápl na pedál a nesundal nohu z plynu až do konce. Romulus nás vzal prvně na osídlenou planetu, jejíž vizuál příhodně navodil Blade Runner feeling. Jak by ne, když jsou oba světy jedno universum. A ne, není to fan kachna. S železnou úderností jsme dostali nejen chytrou akci, zajímavé postavy, inovace, Dead Space patinu, ale i propojení s oba Vetřelci, Prometheem a Isolations, což bylo na výsost hooooodně fajn. Vždycky se ale najdou lidi, kteří vlastně neví, co chtějí, hlavně že si pobrečí a pardon, tady i štěkáte u špatnýho stromu. ()

anais

Generický příběh, nezajímavé postavy (teenageři bez rozvinutých charakterů), jedno (opět) nezdařené navrácení zesnulého herce, a pár naivních úkolů nad kterými jsem kroutil hlavou - v čele s průletem kyselinovým tunelem z rozstřílených vetřelců... Ale je to škoda. Hlavně ze začátku má Romulus celkem fajn worldbuilding, ve kterém pohlédneme do běžných životů lidí zaměstnaných společností Weyland, a android Andy v podání Davida Jonssona je dalším z řady skvěle nejednoznačných umělých bytostí, které začali Ashem v prvním filmu. Z projekce jsem odcházel s podobně trpkým pocitem jako třeba z Terminator Genisys. Technicky ok, ale je to naprosto zbytečný film. ()

Xeelee

Po tom hypu těžké zklamání. Začátek super, ale pak se to zvrhlo jen na gradující fanservis, který od příchodu vetřelců neumí děsit a působí nevěrohodně. Vrcholem je průlet kyselinou a scéna s výtahem. Líbí se mi přirovnání Weyland-Yutani k Disney. Obě korporace udělají vše pro zisk. A Romulus v antitezi ke všem předchozím dílům nepřináší vůbec nic nového. A frenetický závěr je těžce nepřehledný a je těžké to nějak emocionálně prožívat. ()

mm13

Bezpohlavný parazit. Nebezpečný, pretože má potenciál oklamať mládež a nekontrolovane sa šíriť a mutovať do niečoho, čo bude pôvodný vesmír iba vzdialene pripomínať. Hrozná predstava. ()

Ivoshek

Jako sci-fi horor to vůbec není špatné. Kamera, výprava, střih, zvuk, všechno technicky funguje, jak má. I scénář je fajn, pokud bych chtěl posuzovat jen tenhle film a nesrovnával ho zejména s prvními třemi díly série. Pokud to udělám, pak nutně dojdu k tomu, že jsem to všechno už někdy viděl. ()

JASON_X

Ještě než se vydám do CineStaru na ČSFD párty, chci poděkovat vám všem, kteří jste si mě přidali do Top 20, protože bez vás bych se tam teď nedostal, že jo. Pokračování večer. // Tak, jestli se bojíte spoilerů, nečtěte radši dál. Vzpomínám na první projekci Promethea, jak jsem byl po ní zklamanej, protože jsem čekal něco úplně jinýho... A jak jsem po druhý projekci přihodil spokojeně čtvrtou hvězdu a po třetí nadšenou pátou... No ale to určitě nebude tenhle případ. Ne že by mi vadily všechny ty vykrádačky minulejch dílů a všechny ty "pocty" a "odkazy" a tak, to ne, protože něco takovýho jsem čekal a vlastně si to i přál. A lidi co na to budou nadávat, by možná nadávali zase i v případě, že by rejža Aliena pojal úplně jinak, originálně, novátorsky, nealienovsky... Co mi ale vadilo hodně a co mi celej ten film celkově otrávilo, byly jeho postavy; bandu tak nezajímavejch vymletejch hovad bych totiž čekal v nějaký podřadný teenagerský vyvražďovačce, ale ne v Alienovi (a navíc ještě jediná jakž takž sympatická postava zhebne jako první). A k nim do party "dojemně" retardovanej android a la Forrest Gump, to je tak ultrablbý, že to není vtipný ani nechtěně. Jo a taky mě ještě štvalo odporně rozeřvaný audio, asi už stárnu. Co ale musím naopak ocenit, jsou krásně jetý a oldschoolový interiéry, na první pohled absence digitálna (až na nečekané oživení jedné slavné alienovské postavy, mimochodem oživení dost mizerné kvality), a pak ještě několik vizuálně pěkných scén, jako třeba beztížné proplouvání mezi kyselinovými cákanci, pár několikasekundových záběrů na planetární prstence zblízka, no a na závěr jeden docela povedený mutant. Ale jestli jsem ještě před pár týdny tipoval novýho Aliena na mojí jasnou pětihvězdu, tak tomu se teď můžu jenom smát. A vyhodit za lupen tři kila, byl bych akorát pěkně nakvašenej. Ale kdo ví, třeba po druhým zkouknutí v televizi budu o něco smířlivější. ()

Marcos22

Komorní vesmírná sci-fi s komplexním diváckým zasvěcením do vetřelčí problematiky, působící edukativním dojmem pro frančízou nepolíbené publikum. Romulus nejvíce trpí tím, že se Fede Alvarez snažil vytvořit vetřelčí film pro všechny věkové kategorie, ale ve finále neuspokojí ani jednu z nich. Zatímco pro mladé publikum je zde vyjma poslední půlhodiny naprosto nulová akce a příběh nezaujme, pro padesátníky, kteří si jedničku a dvojku užili v kině zase není zajímavé sledovat bandu špatně napsaných, nevyzrálých a přechytralých puberťáků. Nutno podotknout, že vyjma skutečnosti, že divák nemá jediný důvod fandit ve filmu lidem či si přát, aby některá z postav přežila, musí hodně přivřít očí nad umem hlavní představitelky (Cailee Spaeny v roli Rain) se zbraní, protože několikasekundové zaškolení působí jakkoli, jen ne věrohodně. Vyjma vizuálních efektů, které však mnohdy působí velmi lacině, a několika viditelně předvídatelných lekaček tak nemá Vetřelec: Romulus vůbec co nabídnout a nelze jej doporučit žádnému fanouškovi série. Maximálně někomu, kdo neviděl žádný z dílů a nechce trávit hromadu času nakoukáváním ostatních dílů, aby pochopil veškeré souvislosti, které mu jsou zde shrnuty ve dvou hodinách. Oživení série jako v případě Predátora a jeho Kořisti se nekoná. Dvě hvězdy za akční poslední třicetiminutovku a nápad s kyselinou při stavu beztíže, jedno z největších zklamání roku. Romulus vyhrává alespoň hlavní cenu za nejhorší filmovou scénu desetiletí, a to výtahový teleport, to se opravdu vyplatí vidět :,D. Dvě hvězdy. 😕 (15.08.2024, ČSFD projekce) ()

luka4615

Snímek Alien: Romulus byl pro mě již od prvního teaseru hrajícího na nostalgické struny tím nejočekávanějším počinem tohoto roku. Tento ikonický bubák je totiž zahnízděn (haha) velmi hluboko v mém fanouškovském srdci. Jak si tedy s tímto bezesporu nesnadným břemenem poradil režisér Fede Alvarez? Po několika desítkách minut od závěrečných titulků musím spokojeně konstatovat, že výsledek je v rámci svých žánrových možností skutečně velmi vydařenou záležitostí. Za to může především výtečně načrtaná atmosféra první poloviny, jež s povděkem a úctou cituje legendární první snímek Ridleyho Scotta, která se ale záhy překlopí v infarktovou druhou polovinu - svým pojetím nejvíce připomínající zase "Aliens" od Jamese Camerona. V nejlepších momentech jste zde tedy dokonale vtaženi přímo na palubu obří vesmírné stanice, což je zase příjemný odkaz ke hře "Alien: Isolation". Pokud jste tedy fanoušky filmů či jen této legendární hry, postupem stopáže si dokážete vyzobat několik skutečně velkolepých pomrknutí. Zamrzí zde ale bohužel poněkud smutně zaměnitelné herecké tváře, z nichž vyjma výtečné Cailee Spaeny nedokázal nikdo nějak extra zaujmout a zazářit. Co tedy dodat na závěr? Jsem vážně velmi rád, že po Predátorovi konečně dostal důstojný film i Vetřelec. Trvalo to sice na můj vkus až neslušně dlouho, avšak dle mého názoru se to čekání opravdu bohatě vyplatilo. Tohle je zkrátka jeden z těch počinů, které prostě musíte vidět na velkém plátně – a nejlépe i s ozvučením Dolby Atmos. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „The solution for a claustrophobic astronaut is to give him more space.“ ()

ARI50

Příjemný příběh, temný a zajímavý co se týče hereckého obsazení. Místo vetřelce a různé spojení bylo luxusní ale co se týče zrození vetřelce nechutné, poloviční robot zbytečný jinak pro mě nečekaně velké překvapení. ()

Lucasion

"I can't lie about your chances. But you have my sympathies." Tak jsem se konečně dočkal a vrátil se do známých vod k jednomu oblíbenému monstru, které plive vysouvacími zuby a místo krve má kyselinu. Vetřelec je po letech zpátky a já musím říct, že to byl neskutečný zážitek. Od první chvíle jsem měl z filmu radost a užival si každou chvilku. Prostě porno. Alvarez je nadšený kluk do původního Aliena a Aliens jako já, takže jim vzdává holt na každém kroku. Pro někoho otravné kopírování, pro mě skvělý fanservis. Hlavně návrat k technologii jaká byla v původním Vetřelci je prostě neskutečný. Ten retro-futurismus dělá filmu neskutečnou službu a je to naprostá paráda. Máte pocit, že jste se vrátili o více než čtyřicet let nazpět. A to už vám dneska nikdo nenatočí. Pokud ovšem se nejmenujete Alvarez a nejste fanboy Ridleyho a Cameronova díla. Smysl pro detail vnímáte i pokud jste hráli Alien: Isolation. Vidíte checkpointové stanice viz Emergency telefony. Dveře, které otvíráte pákou. A všude samé obrázky, které sloužily jako ukazatele ve hře. Jakmile charaktery se dostávají na vesmírnou stanici a musejí otevřít první dveře a otvírají k tomu páku, tak jsem otevřel pusu v úžasu a srdíčko mi bušilo štěstím. Ten fanservis pro fanoušky hry a původních filmů je neskutečný. A tleskám, že se něco takového povede. To, že tvůrci používají minimum CGI a mnoho triků dělají skrze praktické efekty také velmi chválím. Vetřelec a facehugger jsou absolutně odporná stvoření v tomto podají a daří se jim děsit i v sedmém filmu. Devátém, když budu počítat AvP. Chválím i hudbu, která dá vzpomenout na jedničku i dvojku. A sama obstojí v momentech, kdy je třeba. Herecky musím pochválit Davida Jonssona, který dokázal skvěle zahrát prakticky dvojroli a jeho chladné herectví bylo opravdu kumšt. A hlavně Cailee Spaeny, do které jsem se beznadějně zamiloval. Cailee je jak stvořená pro tuhle roli. Vnímáte její bezmoc, její vztek i smutek. A hlavně její odhodlání. Naprosto parádní herecké výkony. Tleskám tedy tvůrcům, že dokázali prodat tuhle hororovou ikonu ještě jednou a s jakou grácií. Při malém rozpočtu, kolik praktických efektů u toho nechali a stejně Vám dodali neskutečně výborné pokračování a ještě lepší film. Tenhle film opravdu dělá to, co Prey udělalo pro sérii Predátor. Výborný film a za mě nejlepší letošní zážitek. Alien: Romulus nemohl dopadnout lépe. Má svém výhrady, ale bez spoileru ani o nich nelze mluvit. A čím méně o filmu víte, tím více si ho užijete. A já všechny své výhrady tvůrcům rád prominu. Bavil jsem se královsky. [IMAX] (97 %) ()

oLí

V podstatě ve výsledku asi jako poslední Predátor/Prey. Snaha, cit i dostatečný um v kombinaci s kořeny kultovní série, ale pořád si myslím, že by si fanoušci zasloužili víc. Nenudil jsem se ani chvíli, je to celé velmi fajn a fanoušky asi potěší, ale to i díky nízko nasazené laťce, kdy si dnes filmaři s těmito návraty neví příliš rady. Celou dobu je to však dobré a baví, za mne selhává tam, kde se mělo nejvíc a nejpečlivěji udeřit - Vetřelec na scéně. Děs, konfrontace s oběťmi. Toho jsem se dočkal jen do jisté míry, protože Alvarez se očividně snažil nejvíc horrorově vyřádit v poslední dvacetiminutovce, jejíž přídavek se po Alien, Aliens a Smrti ve tmě samozřejmě nabízí a je očekáván. Od scény s hnízdem, pulse rifle a výtahem jsem byl mezi 3-4* a docela s nadšením a očekáváním seděl v napětí, co příjde na úplný konec a na 4* to bohužel není, ale je jim blízko a filmu tu v hodnoceních sedí, za mne moc hezkých a spokojených 7/10 a lehce hořkej pocit, že závěr mohl být vymyšlen lépe - lehce Smrt ve tmě vibes aka pusťmě na chvíli Alvareze ze řetězu, když se do teď držel a soustředil na látku okolo pokračování kultovní klasiky. ()

ScarPoul

Na Alien: Romulus je skvelé takmer všetko. Až na koniec. Buď mal zostať v náznaku niečoho desivého alebo mal skončiť bezútešne a hrôzostrašne. Nebyť posledných 15 minút, jednalo by sa o najlepší zárez do série od jednotky. Tým, že tu máme ale koniec ( za čo viním štúdio) máme tu len skvelý( a nie dokonalý) film o Votrelcoch. Fede Alvarez pracuje s kauzalitou a s logikou. Každý jeden zvrat alebo udalosť je tu zmotivovaná a nie len v rámci priestoru a toho ako čo funguje ( Root, Facehuggery, reštart gravitácie), ale aj v rámci charakterov postáv ( Kay a snaha zachrániť svoje dieťa, vzťah Andyho a Rain). Andy ako robot v podaní Davida Jonssona je bezpochyby jednou z najlepších postáv filmu. Je to akčné, nepríjemné, miestami nechutné a plné odkazov na pôvodný film a hru. Je tu veľmi veľa skvelých nápadov. Pripomína mi to Alvarezov Evil Dead, ktorý mám úprimne rád ( a ktorý má tých nápadov na rozdávanie). Soundtrack povinnosťou a budem dúfať v Uncut verziu, kde niektoré scény dostanú, ako dúfam, šťavnatejšie obohatenie, ( kyselina na tele, tekutina z prsníka). Silných 80%. Aj napriek všetkým možným chybám a výtkam je ten film výborne spravený. ()

PanCitron

V některých pasážích je Alien Romulus hodně nápaditý, ale jakmile se roztrhne pytel s citacemi, začne být místy až rušivý. Některé momenty byly totiž tak věrně zkopírované z předchozích dílů ságy, že jsem měl pocit, že sleduju úplně jiný film. Což je docela škoda, jelikož tam kde snímek přišel se svými nápady, byl podle mého hodně zábavný. Gravitace nebo průchod mezi facehuggery jsou scény, které se z hlavy neztratí. Stejně jako ústřední dvojice, jež je rozhodně příjemným přídavkem do celé série, a jak Cailee Spaeny, tak i David Jonsson každou minutu na plátně bavili. O to více zamrzí, že hlavní lákadlo - Vetřelci samotní - tu jsou občas jen náhodnou ozdobou a v děsivosti/zajímavosti je hravě přeskočila jejich raná stádia. Přesto je to film, který rozhodně neurazil, a celkově si myslím, že se jedná o hodně solidní pokus, jak znovu restartovat ságu. Pokračování si určitě dám rád. ()

ConanVJ

Tak jsme se dočkali dalšího Vetřelce a nedopadl věru zle. Když se to tak vezme, tak je to mix ze všech vetřelců vybraných nápadů, namíchaných do nového příběhu. Atmosféra je přizpůsobená prvním dvěma filmům, mezi které zapadá. Zvuky, stanice, zbraně, to vše z člověka vytáhne vzpomínky na to nejlepší, co jsme s xenomorfama zažili. Na pro mě neznámé obsazení mi přišli role pěkně zahrané. Na to abych bral film jako horor už jsem asi trochu starej, protože jsem se u toho ani nelekl. Co mě trochu vadilo bylo asi 20 minut celkem nudného začátku. Celkově jsem s filmem spokojenej a dávám 85% :) ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu