Uhlazený profesor se úspěšně vydává za nájemného zabijáka. Jednou se ale zamiluje do klientky a spustí tak celou lavinu problémů. (Netflix)

Vampiroza

Po hodině to letělo. Začátek celkem zaujal ale hlavni hrdina už mě tím svým hraným mluvením a vším co dělal začal tak sr*t že sem to musel vypnout ()

Foghorn

Kdybych měla korunu za každý film, kde je kočka pojmenovaná podle motivu, který nás má provázet celým dějem a působí to jako směšná snaha overexplainovat hloupému publiku, mám dvě koruny. Není to moc, ale je divné, že se to stalo dvakrát. Hypertropizovaný (překlišovaný? nevím) děj filmu, který i přes zjevnou snahu netuší co sám je, působí půvabně ploše. Film je akční, až na to, že v něm není akce. Je to komedie s tím zajímavým twistem, že v něm není humor. Je tam romantika, jakou známe z toho nejpropracovanějšího fotorománu v časopise České ložnice (sans explicitní nahota, takže spíš BravoGirl, no). Často zmiňovaný "chytrý scénář" psal ten jistě nejhorlivější student obecného úvodu do filosofie/psychologie. Cením velkou odvahu tvůrců udělat hlavní ženskou postavu extrémně protivnou, to se v romantických komediích moc nevidí. Glen Powell byl neironicky okouzlující. Odcházím z tohohle zážitku s jedinou otázkou. To všem týpkům co sledujou ptáky a žijou s kočkama takhle lezou žíly na deltech? ()

jirikzaboj

Na tom Garym něco je. Tedy Ronovi, Hit-Manovi, whatever. Chytře napsaný scénář s pohodovou režií, takovou ladnou a klidnou bych řekl. Mít to větší drive a ne tak pomalý rozjezd, tak věřím i ve vyšší hodnocení. Každopádně poutavá story s ústřední dvojicí, které chemie fungovala perfektně. (Značný rozdíl proti Anyone but you) Glen je solidní prcák a vystupující hollywoodská star. Adria Arjona má také slibnou budoucnost, především díky její sexy femme fatalle aury. Takové emoce u mě naposled vzbuzovala Salma Hayek a ne, není to jen původem. Za mě solidní filmový zářez, ovšem bez velkoleposti. Pouze vyrovnaný mainstream, který neocení asi úplně každý. Ale já byl spokojen. ()

Paolina.Proc

Film jsem zhltla, bylo v něm spousta originálního k zamyšlení i k zasmání, trochu jsem bojovala s morálními hodnotami ohledně vražd ( i když to bylo s nadsázkou). Každopádně super film a velmi mě nakonec zaujala postava skutečného Garyho Johnsona. Herecké obsazení bylo naprosto skvělé. ()

whitey

Nebudu lhát. Když jsem si přečetl popisek a viděl relativně pozitivní recenze, tak jsem si řekl, že to bude film pro mě. Bohužel tenhle film zabíjí extrémně vleklé scény, a mnoho z nich je redundantních. Hlavní postava je fajn, hlavní ženská bohužel ne, a mezi nima není moc dobrá chemie. Z toho námětu mohli vytřískat mnohem víc... Pár myšlenek dobrých, pár scénáristických obratů dobrých, ale do 90 minut by tomu sedlo mnohem lépe. ()

Hexx

KONEČNĚ zase něco originálního, co bavilo od začátku až do konce! Moc dobře dosazení herci, hlavní dvojice byla totálně skvělá, do toho sekundoval Dwaight z Walking Dead (který už tak sympatický nebyl, ale to díky postavě co hrál a taky trochu vizáží). Pěkně si to plynulo, nechávalo rozehrát nadstandardní poutavost, až elektrizující s rozvíjejícím se dějem a postupem času, bych řekl. Ještě bych chtěl vyzdvihnout hlavní krasavici, chvíli jsem si myslel, že to je Jessica Alba! Haha, my bad, i když podoba tam je rozhodně slušná. Zkrátka to bylo super, lehoučké a vkusné jako Zdendy Pohlreicha vaječná omeletka! ()

jara12

Minulý rok se srovnávaly první reakce na Fincherova Zabijáka s Linklaterovým Hit Manem, oba filmy o nájemných vrazích. Fincherův thriller překvapil jednoduchostí, zatímco Hit Man bavil kritiky lehkostí a skvělými hereckými výkony. Osobně stojím za Fincherem, ale Hit Man je povedená jízda, která funguje naplno. Film vypráví o profesorovi psychologie Garym Johnsonovi, který se stává falešným nájemným vrahem. Chemie mezi Glenem Powellem a Adrií Arjonou je výborná, příběh napínavý a romcom skvěle odsýpá. I přes drobné nedostatky film baví a potvrzuje Powella jako vycházející hvězdu. ()

Bob69

Hrůza ! Akce žádná, scénář podprůměrný, tlachání o ničem, voiceover by měl snad být zakázaný, nakonec morálně otočka, která nemá s předchozím dějem žádnou spojitost... 20% Takže 1 star. ()

EricNor

Spoiler: Tim koncem pro me zkazili celkovy dojem a to hodne. Postavy mi okamzite prestali byt sympaticke. To, ze obet byl rasista, mysogyn a mlatil vyrostky neni omluvenka pro vrazdu. Meli mu dat prachy. ()

Bilkiz

Pomerne zábavná, hoci rýchlo zabudnuteľná komédia. Čo však film zhadzuje je neuspokojivý záver s veľmi nevhodným morálnym odkazom. (4.5/10) ()

Olicsfdias

Ze Sydney Sweeney na Adriu Arjonu. Glen Powell v poslední době v těchto romantických snímcích září a není to náhodou, protože jeho talent a umění hrát není úplně k zahození. Hit Man je sympatický film z produkce Netflixu, kde vysokoškolský profesor Gary Johnson dělá i side job, kdy spájí a vytváří techniku pro falešného nájemného vraha nasazeného policií. Falešný vrah je však jednoho dne suspendován za nevhodné chování k teenegarům, a tak do akce nasadí Garyho, který si ze začátku není jistý. Nakonec však uspěje a jeho talent dál využívá i s kostýmy a tajnými identity. Při jednom případě si ho chce objednat žena, která chce zabít svého manžela on si jí není jistý a v tomto momentě se začne rozehrávat pořádná hra a začnou i scény s obsahem spíše pro dospělejší publikum. Zní tohle jako stereotypní akční komedie s lechtivými scény? Ano, v zásadě se jedná o spíše lehkomyslnou komedii. Uvnitř však skrývá dobře vypracované a napsané drama, které sice nemá oscarový scénář, ale pro účel pobavení či napětí poslouží dobře. U doporučení pro rodinný film bych nejspíš trochu váhal. Za mě určitě lehce nadprůměrná netflixárna, která chvilku bude v kurzu pro originalitu a zábavu, ale za chvíli se na ní bohužel trochu zapomene. ()

Dannyss

Radost pohledět, že stále existují snímky, ve kterých dává scénář smysl a tvůrci důkladně přemýšlí skrze celý příběh. Zde byla odvedená vskutku skvělá práce, a to od neotřepané myšlenky až po vhodně zakončující závěr. Jakožto akční komedie si vede překvapivě obstojným dojmem, nepřehání přítomný humor a vkusně balancuje na pomezí dvourole hlavního aktéra. Až na pár scén, které byly zatajeny, se počinem povedlo strčit do kapsy několik podobných žánrovek a předvést, že dokonce na skutečné události lze vystavět chytlavý filmový kousek, jenž nikam zbytečně neujíždí a drží se svého konceptu pevným úchopem. Přestože se nebude jednat o překvapení roku ve svém žánru, tak se Hit Manem podařilo stvořit vtipnou a ničím neurážlivou oddechovku, která boduje v mnoha směrech svého pečlivého zpracování, a to včetně zachování propojenosti postav či narážek, které na sebe příjemně navazují a logicky se doplňují. 7,5/10. ()

tein

Mohla to být alespoň průměrná komedie, ale po slušném, ač zbytečně dlouhém, půlhodinovém úvodu se sice začal odvíjet nějaký příběh ale už se zcela vytratilo cokoliv zajímavého proč ten film sledovat. Stala se z toho už jen hloupá "romantická" nuda bez špetky nápadu a zcela bez vtipu a akce. Celé to působí jako by tvůrci neměli vůbec tušení co vlastně natáčí, a jaký žánr by to měl být. Akční komedie to ale rozhodně není. Netflix nám teda servíruje červenou knihovnu založenou jen na vzhledu dvou herců hlavních rolí. Škoda, protože potenciál to mělo. ()