Ukradni, co můžeš!

• Německo Buffalo Soldiers (více)

Když profesionálního vojáka nezajímá nadřízený ani armáda, je něco v nepořádku... Píše se rok 1989. Berlínská zeď už to má hodně nahnuté a doba, kdy padne nejeden totalitní stát ve střední Evropě, je velmi blízko. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu zatím bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Rozhodně se nehodlá nudit a poflakovat někde v kasárnách, tak jako to dělá většina jeho kolegů. Svůj pobyt v armádě si hodlá pořádně užít! Oficiálně sice pracuje jako vojenský úředník, ale jinak zařizuje veškeré „zásobování“, od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Onoho osudného podzimu ale přichází nový důstojník s rozkazem vyčistit základnu od všech nežádoucích vlivů... Značně nevybíravou satiru na poměry v americké armádě a jejích jednotkách v někdejším Západním Německu natočil režisér Gregor Jordan. Tvůrci vůbec nešetří ostřejšími výrazy a černým humorem, komikou odlehčují i dramatické scény. V neobyčejně zajímavém obsazením zaujmou zejména herecké výkony Joaquina Phoenixe (Ray Elwood) a Eda Harrise (plukovník Berman). Pro své značné kritické vyznění čekal v USA distributor delší dobu s uvolněním titulu pro kina i video. (Česká televize)

nula87

Velmi slušná komedie s hodně černým a místy i trpkým humorem. Silně vykonstruovaný příběh, který ale vůbec nevadí, protože ta hodinka a půl uteče vcelku rychle a příjemně. 65% ()

selekce

Slovo "komedie" bych asi vypustila, i když... . Tři hvězdičky bych dala za celkem zajímavý, i když místy lehce nudný příběh, čtvrtou za Phoenixův výkon. ()

Billy.3

Buffalo soldiers je průměrný válečný snímek o válce, ale spíš o bitvách ve vlastních řadách. Film sám o sobě není nějak napínavý ani skvěle natočený a když to srovnám s Marinákem, tak tento film proti němu nemá šanci. Proč teda dávám 4 hvězdy? Za 2 úžasné scény, které si pouštím pořád dokola a dlouho na ně nezapomenu. Jízda tří zfetovaných týpků v tanku prostě neměla chybu a závěr filmu byl úžasný a efektní zároven a navíc se skvělou hudbou. ()

rob_troy

Opravdu, ale opravdu zaujímavá drama-válečná komedie s Joaquin Phoenixem. Největším námětem filmu je asi fet. Tam opravdu na koho přijdete, ten buď vaří nebo sjíždí herák. No občas se možná zasmějete, ale tam je to spíš k tomu, aby vám to otevřelo hubu než rozesmálo. ()

subic

Doslova ráj na americké základně v západním Německu se změnou vedoucího důstojníka rázem změnil. Jízda sjetých vojáků tankem po civilní silnici skrz benzinku a krádež 2 náklaďáků na začátku nadchne, ale co dál? Takový z těch filmů, co postupně ztrácí dech a finální razie je jak z jiného filmu. ()

Frix

Hrozně, hrozně, hrozně dobrý film u kterého se vůbec nedivím, že musel kvůli americkému patriotismu být distribuován až dva roky po dokončení. Tohle se dostat do kin při válce v Iráku, nevím nevím. Velmi silné a reálné drama mixnuté thrillerem dává prostor především Phoenixovi, který se myslím definitvně vymanil ze stínu bratra Rivera a Scottu Glennovi, kterého jsem od první vteřiny zcela upřímně nenáviděl. Jestliže jsou poměry v americké armádě opravdu na této úrovni (a nedělá mi velký problém tomu uvěřit), pak bůh s námi. ()

ric

Pro mě je to spíš jen odvádění od tématu úplně jiných o moc podstatnějších problémů souvisejících s US ARMY a jejím působení ve světě. ()

kubilov

Nijak extra úžasná komedie z vojenského prostředí z konce Studené války, přesto však hned s několika skvěle padnoucími vtipy, hlavně však v první polovině. O tom, že by šlo o plnokrevnou černohumornou komedii ani snad nelze vůbec přemýšlet, na to je zde až příliš vážných témat a scén, které neobsahují ani kousek humoru. Ale Joaquin Phoenix jako drogový šéf věčně sfetované americké armády byl skvělý! ()

jungewolf

Vynikající černá komedie o poměrech na amerických základnách v cizině na konci 80.let : 4 - 4,5 * a 73 % , hlavně za J.Phoenixe, E.Harrise a E.McGovernovou. Menší roli si zahrál taky I.Elba . //Dostupné v i-vysílání Č.televize (únor 2022). Natáčení probíhalo v Německu : v Karlsruhe, Konigsbach-Steinu, Jockrimu, Baden-Badenu, Pforzheimu, Siegelsbachu a na různých místech spolkové země Bádensko-Wurttembersko . ()

Rorie

zajímavá podívaná......a mě osobně se film líbil, doporučuju jen nečekat od toho víc - pak se rozhodně nudit nebudete. člověk jen tak sedí zašitej v křesle a přemýšlí, že tohle mu zkrátka nemůže nikdy projít ()

Davemix

Naprosto skvělá komedie s famózním J. Phoenixem. Trochu rozporuplná hodnocení, ale já jsem se fakt dost nasmál. Ale to, že někdo prostě v armádě takhle ve velkým jede v heroinu je fakt megavtipný už samo o sobě. Ale zase ten překlad - to je fakt tragédie :-) - 80% ()

jopal

Zmietam sa medzi 3 a 4 *. Dobra podivana, ale na komediu to bolo na zaver moc vazne a na seriozny film, tam bolo vela nezmyslov. Ale prihliadnuc na to, co sa dnes toci, dobre 4*. Mne osobne najviac utkveli v pamati nadrogovani tankisti. ()

vooddoo

Průměrná komedie, ve které naprosto září Joaquin Phoenix. Pobavilo mě vaření drog, střílení na Mercedes, a naprosto nejlepší jízda s tankem. :-) Navzdory tomu ve filmu pořád zůstává dosti hluchých míst. Pak také ten vážný konec se střílečkou mi moc nesedl, takže dávám ***. ()

Radek273

Legrace musí být, ovšem každá má svou mez a tahle zdaleka přesáhla svůj limit. Herci fajn, ale zesměšňování armády se takříkajíc "uthlo ze řetězu" a nereálnost situací vše ničí. Jednou stačilo, a to tak že bohatě! ()

PTuranyi

Mierne uletená komédia z vojenského prostredia o vojakovi Elwoodovi slúžiacom na základni v západnom Nemecku pred pádom železnej opony. Služba je nudná, tak sa zabáva "varením" drog a užívaním si s veliteľovou manželkou. Jemu a jeho partii však osud nachystá niekoľko prekvapení v podobe dodávky zbraní a seržanta Leeho. Ten má síce peknú dcéru ale ide mu po krku, pretože tuší, že robí niečo nekalé. Produkcia je kvalitná a herci tiež hrajú svoje role dobre. Chýba tomu však ťah na bránku a hoci sfetovaní vojaci dokážu vyprodukovať fúru bláznivých situácií, atmosféra filmu nie je úplne zábavná ale miestami skĺzava do vážnej až dramatickej polohy, aby ju následne zhodil nejakou hláškou. 75% ()

Warapeidza

Velmi příjemné překvapení. Celej film je lehce ujetej, a postavenej na dobrým a originálním příběhu. Některý nápady a scény jsem docela těžce vydejchával (v dobrým slova smyslu), a bavil jsem se opravdu dobře :). Ten konec na Havaji mi tam sice přebývá, byl bych raději skončil spolu s "bodem varu", ale to je jen taková menší chybka na kráse...Prostě a jednoduše- výběrem a shlédnutím tohoto filmu určitě neuděláte chybu. ()