Nattevagten - Dæmoner går i arv

• Dánsko Nattevagten 2 – Dæmoner går i arv (více)

Martinova (Nikolaj Coster-Waldau) dcera Emma (Fanny Leander Bornedal) bere práci noční hlídky, aby zjistila, co se před téměř třiceti lety stalo jejím rodičům. Setkání s Wörmerem (Ulf Pilgaard) v jeho cele vytrhne sériového vraha z kómatu a spustí řetězec osudových událostí. (JasonCZ)

*CARNIFEX*

Ani výborné herecké obsadenie, nemôže zachrániť tento vyslovene nezáživný počin, ktorý v rámci žánru, nedokáže pôsobiť ani len ponuro, nie to ešte hororovo. Človeka prakticky nemá čo vtiahnuť do deja, lebo kde nie je atmosféra, tam nie je ani napätie. Ja si popravde nepamätám ani jeden zo súvisiacich počinov, pričom toto pokračovanie, je taká zbytočne ponaťahovaná, nevýrazná krimi záležitosť, ktorá sa konečne ako tak preberie až v záverečnej tretine, po celkom peknom twiste, no to je za mňa tak či onak neskoro. Slabší priemer. ()

ricci.s

Znesiteľný priemer - pozrieť sa dalo, ale nič viac. Zabijak z prvej časti je slepý a zavretý v ústave, takže v podstate neškodný. S hlavnými hrdinami, ktorí prežili jeho vyčíňanie, to však taktiež nedopadlo najlepšie - paranoidná matka spáchala samovraždu, z otca je troska a dcéra nastúpi do rovnakej práce ako jej otec pred rokmi. Dokonca sa rozhodne navštíviť toho psychopata, aby sa dozvedela viac o minulosti, čím však vraždenie rozpúta opäť. Ako horor slabota (samotné vraždenie za veľa nestojí), skôr sa jedná o kriminálny thriller. Celé je to postavené na jednom zvrate a koncovka je napínavá, no takmer dve hodiny mi pripadali na tento film až príliš. Pred pozretím by som odporúčal vrátiť sa k jednotke, lebo som si ju už vôbec nepamätal a tak som mal miestami trochu problém sa v tom zorientovať. ()