Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

Blofeld

Mnohem ukočírovanější než Pán prstenů. Ale hlaně vůbec není třeba tyto filmy srovnávat, Narnie je přece krásná pohádka! BTW, skvělá Tilda Swintonová, podařený digitální lev a Pravčická brána... ()

svik

Hodnotím za 4....Velice trapně pojatý příběh , absolutně zde nezáleželo na efekttech šetřilo se také i na scénáři a celkový dojem z režijního podání je hrozný . Klady no líbilo se to mému bratrovi a mě možná zavěrečná bitva. ()

Marek1991 odpad!

Detské príbehy sú často plné dobrodružstva, rozprávkových krajín, no malo by sa brať do úvahy, že ich to ovplyvňuje. Táto séria je niečo hrozné, no poďme pekne od prvého dielu. Knihy som nečítal a po týchto filmoch ani neplánujem. Pri schovávačke sa dievčatko cez šatník dostane do rozprávkovej krajiny, skvelý začiatok, tak som teda čakal čím to bude pokračovať. Ono sa to veľmi nečakane od nevinného príbehu prehuplo do detskej kópie Pána prsteňov, kde detskí hrdinovia vraždia nepriateľov a sú ochotní sami zomrieť, to ako môžte niečím tak zvráteným kŕmiť mládež? To by som sa vlastne mal spýtať tvorcov, no pochybujem, že pri tom obrovskom rozpočte mysleli aj na odkaz filmu a že by to zmenili, keby mali opäť šancu pri tých zárobkoch, čo to malo. Našej komerčnej televíznej tvorbe sa to tiež nevyhlo, vidno že od bojujúcich korytnačiek a rozprávkových bytostí sa to posunulo do zvláštnych až nechutných rozmerov so skutočnými deťmi a to som myslel, že to bude akýsi variant na Petra Pana. Filmu okrem rozumu chýba aj zreteľné prepojenie dvoch dosť nesúvisiach častí. ()

ConanVJ

Hodně povedená fantasy pohádka, která má pěkný příběh a ještě hezčí scenérie. Všemožné postavy zde vytváří pěkný živý svět. Hlavní postavy jsou sympatické a člověk se s nimi dokáže dostat do děje. Efekty by mohly být kvalitnější, ale není to zas taková hrůza. Hudba je pěkná a přidává pohádkové atmosféře. Za mě 80% :) ()

sidzej

Jedna z mojich najobľúbenejších fantasy rozprávok s úžasnou výpravou, magickým príbehom a veľkým srdcom. Páni akademici dobré ránko, sme už trocha nahluchlí? Ako inak si mám vysvetliť že Harry G. Williams nezískal ani len nomináciu na oscara? Veď toto je skladateľská genialita, ktorá neuveriteľne dotvárala atmosféru a vďaka nej je Narnia nezabudnuteľným filmom nielen pre mladých. Jeden z najkrajších soundtrackov aké som mal tú česť počuť! ()

PauloZ

Není to špatné. Je to určitě ušité pro mladšího diváka, protože vyloženě dětského je tam hodně, např. ty oblečky, ty mohly být opravdu na jiné úrovni. Jinak je to velice příjemné, oddechové pobavení pro milovníky fantasy. Zvířata jsou realizována opravdu excelentně. Abych se přiznal, tak poslední (jediná) závěrečná bitva, nájezd kamery na tu vřavu, považuji za nejsilnější moment! Takže propadák rozhodně ne. ()

DEXTER099

Fantasy alá Pán prstenů pro menší diváky určitě není špatný film,akor pro cílovou skupinu,ale to já nejsem,přesto film kvůli tomu nepodhodnotím a spíš řeknu,že děj mohl být rozvinutější a ne se opravdu jen soustředit na boj s čarodějnicí o Narnii,kterou musí zachránit hlavně čtyři děti,které ani nějak neřeší kde,že se to octly a hned mají v rukou zbraně a jdou do boje :-)Jinak někdy na mě až moc dýchlo to,že je film tvořen hlavně v ateliérech-pokud ne tak pardon :-).Jak říkám pro menší diváky to musí být zajímavý kousek a proto za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

Kryton

Otravní "děti" , kecající lev a do toho čarodějnice , které paradoxně fandíte více , aby ty spratky zabila. Tak to na mě celé působilo. Adamson sice umí triky a u PC asi traví celý život , ale kočírovat ansámbl herců a dětí mu moc nejde. Nemluvě o tom ději a rozhovorech. Za tu závěrečnou bitvu a za čarodějnici , kterou skvěle hraje Tilda Swinton , která si tak muže dát do seznamu další postavičku se šílenou vizáží, mozkem a schopnostmi ( viz. archanděl Gabriel v Constantinovi). Btw. prachovské skály jsou opravdu cool! ()

draggo

Příliš nechápu zdejší špatné hodnocení...Přijde mi jen že pár lidem se to nelíbilo a ostatní jejich názor bezhlavě kopírují. Mě se tahle Narnie líbila, je to krásná fantasy zasazená v pěkném prostředí. Rozhodně musím vyzdvihnout výjimečně dobrou hudbu - nádherně podbarvuje celý fuilm a dává mu kouzlo. Tahle Narnie je taková sympaticky naivní - a je to tak dobře. Skvělá pohádka pro děti, ale i pro dospělé, kteří se tak na čas přenesou do dětských let./viděno v kině: 90% a 5*/ ()

Adasin

Nádherné záběry krajiny (ne, nepíšu to jenom kvůli Pravčické bráně) a vůbec moc dobře zvládnuté triky. Jenže mi moc nesedli dětští hrdinové (3/4 naprosto otravní) a příběh jako takový mě rok od roku baví méně a méně. Na druhou stranu jsem to měla před léty jako pohádku hodně ráda a závěrečná bitva je hlavně díky hudbě skvělá. Rozhodně nejlepší díl z trojice Lev, čarodějnice a skříň - Princ Kaspian - Plavba Jitřního poutníka. A s Pánem prstenů bych raději nesrovnávala, to pak můžete ještě jednu hvězdu ubrat. 6/10 ()

Lokutus

typická disneyovská pohádka pro nejmenší diváky, dětší hrdinové (brrrrr), zlá královna, mluvící zviřátka, poskok trpajzlík, atd, atd, atd.... jediné, čím se tento snímek tak trochu vymyká řadové produkci je kromě obstojného rozpočtu a z toho vyplývajícího solidního vizuálního zpracování především Tilda Swinton (jež byla tím jediným, co tvůrcům vyšlo skutečně na 100%) podávající další ze svých mimořádných výkonů. Pokud už kvůli ničemu jinému, díky jejímu výkonu se rozhodně vyplatí nenechat si Narnii v kině utéct - jen škoda, že se zřejmě asi nedočkáme titulkované kopie a tak tedy o značnou část působivosti jejího hereckého výkonu (a lva s hlasem Liama Neesona) přijdeme :( ()

fannah

Pardon, ale nechápu, proč by tenhle film nemoh být červený... Mě osobně se to hooodně líbilo a je mi úplně jedno co to kopíruje. Je to bezvadný RODINNÝ fantasy film. Donald McAlpine (kamera) a Harry Gregson-Williams (hudba) jsou ovšem nejvýraznější prvky... ()

Greg

Zajímavá podívaní hlavně pro mladší diváky, starší publikum pak může zaujmout zejména díky krásné krajině a hned několika známým českým lokacím. Herecké výkony nejsou stoprocentní, ale film jako celek si trochu pozornosti určitě zaslouží. ()

Paxxx.cz

No upřímně od letopisů jsem žádný zázrak nečekal a tentokrát jsem měl pravdu. Být na druhém stupni základní školy na tomto filmu v kině byl bych asi nadšený, takhle mám spoustu malých výtek (třeba synek drží v ruce meč hodinu a latá tam zkušené válečníky jak nic...), ale na jedno podívání dobrá volba 60%. ()

Tayen

Krásná hudba ve filmu pro děti. Knížku jsem si půjčila v dětském oddělení naši místní knihovny a film předloze odpovídá (nepočítám kosmetické úpravy a vyplnění času scénami navíc). Postavy jsou buď černé, nebo bílé, zlo je potrestáno a neoplývá žádnými vlastnostmi, kvůli kterým byste ho mohli litovat. Dětší herci jsou prostě děti, co se snaží hrát a dospělí herci se nechali navléct do komických kostýmů, přičemž na nějaké extra hraní neměli místo. Trošku jsem si film dovolila srovnat se Sněhovou královnou (2002 ),kde královna vypadala a chovala se jako královna, a nebyla jen jakousi groteskní a pompézní figurkou, naopak to byla nádherná postava - a to jsem bohužel v tomto filmu postrádala - žádná strhující osobnost mne zde neoslovila. Snímek je opravdu zaměřen na nejmenší, ale jak jsem tak v kině sledovala, ani oni už nejsou tak naivní, jak by si tvůrci přáli. Skoro jsem se musela smát, když jsem z úst asi sedmiletého chlapečka zaslechla: "zcela očekáváný a přirozený konec." ...a to nebyla jediná hláška a jediné dítě, co tam takhle perlilo...no jo no, dnešní děti už neopijete stejným rohlíkem, jako v první polovině 20. století ()

Praxis

Milá pohádková demoverze Pána Prstenů- herecky, obsahově i vizuálně. Pro malé fantasy nadšence pohádka jak dělaná.Pro mě občas příliš infantilní, ale místy jsem se i bavil. herecké výkony Tildy Swinton jakožto zlé královny byly opravdu vydařené. Ostatní výkony vzhledem k věku herců ušly. Závěr- milá pohádková fantasy pro všechny děti. ()

_Moon_

Do chvíle, kdy hlavní hrdinové opustí faunův příbytek, snesou Letopisy Narnie srovnání s těmi nejlepšími fantasy filmy poslední dekády. Bohužel se ale v té chvíli nenacházíme ani v polovině filmu a bohužel se tvůrcům poté nepodařilo udržet komorní kouzelnou atmosféru, která mě vskutku nadchla. Přesto Letopisy nejsou vůbec špatné a závěrečná bitva snad neurazí ani diváka odkojeného třetím dílem Pána prstenů. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)