Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1996. Život v Los Angeles připomíná peklo. Chaos, bezpráví a zločin zvítězily nad slušností a pořádkem. Jedním z nejtvrdších a nejúspěšnějších policistů je seržant John Spartan, který během tří let služby dopadl tisíc zločinců. Pro své demoliční metody dostal přiléhavou přezdívku Demolition Man. Ve chvíli kdy, se rozhodne zneškodnit cynického vraha Simona Phoenixe, však exploduje budova i se třemi desítkami rukojmích. Protože nikdo netuší, že rukojmí už byli v době výbuchu mrtví, je John Spartan odsouzen k sedmdesáti letům zmrazení v kryovězení, stejně jako Phoenix. Rok 2032. Život v megapoli San Angeles připomíná ráj. Slušnost a pořádek zvítězily nad zločinem a chaosem. Už více než patnáct let nedošlo k vraždě a střelnou zbraň lze vidět jen v muzeu. Změnila se i společnost. Sex je výlučně bezkontaktní, za sprostá slova se platí pokuty, lidé se vyhýbají fyzickému kontaktu a jsou neustále zdvořilí. Nesolí, nepepří, nejedí maso a vůbec žijí velmi zdravě. A do takového světa je rozmražen psychopat Simon Phoenix. Změkčilí policisté, kteří dávno odvykli střetu se zločinem, si s ním nedokáží poradit, a tak je třeba najít někoho, kdo by to dokázal. Takový je jen jeden - John Spartan. Jenže i ten je u ledu. Z nařízení policejního ředitelství je tedy povolán k životu... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (991)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Když béčkový akční film strčí do kapsy většinu áčkových sci-fi snímků, tak je potřeba zbystřit. Demolition man navíc funguje i jako komedie a s odstupem času ho dokonce můžeme označit jako vizionářské dílo. Scénáristé se skutečně vyřádili a jejich úchylná vize budoucnosti je až mrazivě přesná. Stallone je v raritní sarkastické poloze skvělý a nadšené mládě Bullock je přímo boží. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film Wesleyho Snipese a jeden z těch lepších Sylvestra Stalloneho. Dva drsňáci z 20. století, každý na druhé straně barikády bojují proti sobě a společnosti futuristického města někdy v budoucnosti a každý má svůj styl. Charisma mají oba na rozdávání a těch hlášek co je tu ke slyšení. "Johne Spartane, máte pokutu jeden kredit za porušení morálního statutu." ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Úvodní část filmu je výborná, natočená s velkým nadhledem a ozdobená kupodivu dobrými výkony Standy Melouna a Veslo Šnapse. Postupem času se nadhled ztrácí a film sklouzavá do akční rutiny, ve které může zaujmout snad jen Sandruš Buldoková svým slaďoučkým obličejem a vystupováním naivní panny před maturitní plesem. Škoda přeškoda, stačilo udržet si humor a tolik ten příběh (samozřejmě dost nesmyslný) nežrat. Demolition Man však přesto patří k těm lepším položkám ve filmografii Sylvestra Stallona... ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Ještě, že nežiji v San Angeles 2032 to by za sledovaní tohoto filmu bych dostal pokutu minimálně 200 morálních kreditů. Zase bych se možná kouknul do Schwarzeneggerový knihovny. Možná bych toho i tak litoval po zbytek svého života žit v takové společnosti.I když taková Sandra Bullock vůbec nevypadala špatně. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Daniel Waters, Robert Reneau, Peter M. Lenkov .. „-Knihovna Schwarzeneggera? .. -Prezidenta Schwarzeneggera.. -Cože, On byl prezident? .. -Ano, i když nebyl rodilý občan USA, ale změnila se ústava. .. -Počkat, to mne zajímá! Vlastně, ne, nechci to slyšet.“ ROFL! Tehdy čirá scénáristická utopie v podobě konverzačního vtípku, dnes už možná opravdu blízká budoucnost aneb jedna z mála věcí, kde byl tento film opravdu vizionářský a velmi vtipný. Vedle toho se jedná spíše o slabší snímek, který funguje více jako humorná podívaná než dobrý akční sci-fi film. Spíš průměr a to i z pohledu Stallonových filmů. ()

Galerie (108)

Zajímavosti (53)

  • V této vizi budoucnosti existuje tzv. stanice pro starší, na níž se místo populární hudby pouštějí nonstop pouze reklamní popěvky různých výrobků. V autě cestou do muzea pustí Lenina (Sandra Bullock) onu stanici, kde hraje píseň z reklamy na Armour Hot Dogs z roku 1967 a při večeři v Taco Bell či Pizza Hutt hraje klavírista píseň o kukuřici v konzervě Green Giant, rovněž ze šedesátých let. (Bertramm)
  • Způsob použití tři mořských mušlí místo toaletního papíru zůstává dodnes záhadou, ale scenárista Daniel Waters alespoň prozradil, proč se rozhodl použít zrovna mušle. Při psaní scény, ve které John Spartan (Sylvester Stallone) odchází na toaletu, nemohl přijít na to, jak by měl takový záchod budoucnosti vlastně fungovat. Proto se rozhodl zavolat svému kolegovi, který byl shodou okolností zrovna na této místnosti. Ten se kolem sebe rozhlédl a řekl, že vidí jen ozdobný sáček s mořskými mušličkami. Waters se toho chytil a nezapomenutelná scéna se třemi mořskými mušlemi byla na světě. (NiaWolf)

Související novinky

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno