Krtek a koberec

• Československo Krtko a koberec
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1974, 6 min

Krtek objeví kouzelný koberec, který se brání vyčištění, ale nakonec se sám vykoupe a Krteček mu ještě namaluje puntíky.. Nakonec se na koberci i proletí! (mau)

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

genetique

Krtko nemá chybu. Hlavne jeho smiech a vtedy keď mu je niečo ľúto, vtedy je na zožranie. Koberček našiel správneho majiteľa. :) 95%. ()

Jezinka.Jezinka

Trocha orientální létací poetiky ve spojení s běžným úklidem. Moje porucha autistickeho spektra se tu projevuje v tom, že koberec obarvený květinami vnímám, jako že se znovu ušpinil, ač jsou ty puntíky rozmístěny pravidelně. ()

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

Stanislaus

O tom, jak krtek našel jeden starý a zaprášený koberec. Ale to nebyl ledajaký koberec - byl živý a uměl létat, nicméně když mělo dojít na vyčištění, tak se toho bál jako čert kříže. ()

Marek1991

Krtko sa nám tu postaral o koberec a koberec sa postaral o neho, navyše tu je jeden premenený motív z orientálnych rozprávok, no mohol si dať autor viac záležať, ak už chcel niečo s kobercom. ()

LeoH

Kde se v krtčím světě vědeckotechnického pokroku, zahrádkářství a vůbec předmětů běžné denní potřeby vzal létající koberec, to byla jedna z velkých záhad mého dětství; krtek si s ní nicméně poradil po svém obvyklém roztomile praktickém způsobu. ()

h0n24

Je to rebel. Dělá tůdle na kachnu. Sbírá barvící barevné luční kvítí a vůbec si to s přehledem létá nikoliv jako perský princ, ale jak džin z lahve. ()