Fallout - Season 1

(série)
USA, 2024, 7 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Ramin Djawadi

fabecc1222

Herní série mě zastihla jen okrajově skrze první díl, ale tak nějakou obecnou znalost o ní i tak mám, a řekl bych, že kdyby si tvůrci představovali představení jejich světa na TV obrazovkách, tak by to klidně mohlo být takovým způsobem. A to představení světa je tu poměrně klíčové, protože první řada primárně představuje svět Falloutu, a právě kvůli tomu, jak přehnaně jednoduchý příběh je, tak zatím nejdu na plnou palbu. Jinak je to parádní retro sci-fi jízda, která mixuje archaické stereotypy o postapu s westernovými motivy, okořeněné o špetku toho nejlepšího černého humoru. A Ella Purnell je tak suprově tupoučká, že si jí prostě zamilujete hned po prvním díle. ()

Anderton

Ako "nehráč" som v nevýhode, pretože som pred sebou videl "iba" mix The Last of Us, Silo, Wayward Pines a potom viacerých postapo filmov. Najviac ma seriál bavil v momentoch, kedy najviac pripomínal talianske béčka z osemdesiatok (a potom v závere pri prepojení línií), najmenej pri "vate" na cestách. Niežeby sa na nich nedialo nikdy nič dôležité či zaujímavé. Každopádne mám dojem, že toto je látka určená pre znalcov predlohy a "zvyšok" bude mať na výsledok zrejme veľmi rôznorodé názory. ()

TheHofi

Hry jsem pořádně nehrál, páč mě moc nebavili, ale seriál je dost fajn. Hrozně se mi líbí ten retro futuristický styl, který mají hry i tenhle seriál. Je dokonalý, a pak bych rozhodně zmínil triky, který vypadaji dobře, skvělý výběr hudby, akci a na závěr herci a postavy jsou super a hlavě ústřední trio si oblíbíte. Teď co se mi nelibilo byl styl humoru, který mi občas nesedl neni špatný některý vtipy jsou dobrý, ale dost jich je na sílu a humor Falloutu mi prostě nesedí, ale to asi tím, že nemám moc nahraný ty hry. Na závěr řeknu, že se mi to docela libilo a na druhou sérii se docela těším. Třeba do tý doby dohraju i nějaký ten díl hry, abych byl víc v obraze a aby mi sedl ten humor. Dávám slušných 75% za fajn akční postapo komedii. P.S. postavá Ghula kterého hraje Walton Goggins který je tady dokonalý. ()

stitch7

/// Spokojenost. Ne úplná, ale velká ano. Fallout je velmi vydařenou herní adaptací, která mě velmi (příjemně) překvapila svojí brutalitou (z pár záběrů na poraněnou nohu mi bylo i trochu blbě :3). Má příjemný retro soundtrack a dokáže si ze sebe udělat srandu. Zároveň ale bohužel ve vypjatějších momentech nezřídkakdy ukáže svou naivnější stránku, kdy se postava zachová fakt hloupě a nebo na poslední chvíli zapůsobí obrovská deus ex machina. Zejména druhé zmíněné ale můžeme aspoň trochu přikrýt pod deku "odpovídá hře". Potěšil mě casting, v němž jsem pár tváří znal, třeba Rica z Hannah Montany, haha. Putování po postapokaliptickém světě a zjišťování jeho vzniku mě dost chytlo. Na druhou sérii se proto velmi těším a snad vychytá těch pár neduhů! ()

peetrejr

,,War never changes." Ako nie moc priaznivec videohernej série som veľmi prekvapený. Aby sme si to upresnili, hral som Fallout 4, ktoré sa mi po pár hodinách hrania znechutilo kvôli starým mechanikám, depresívnej atmosféry, moc silných NPC a celková neprehľadnosť. Viem, že je veľa ľudí, ktorí si idú Fallout hry, ale ja sa medzi nich neradím. Nie som fanúšik post apo, pretože mi to príde až moc depresívne. Za to Fallout prekračuje všetky hranice, či už humoru akcie, atď. Miestami to pripomína Tarantinov štýl a to mi bezprostredne neprekáža! Herecké obsadenie je skvelé. Proste výber hercov je mňam. Tak ale nebudem jediný, ak poviem kto si pre seba takmer ukradol všetkú pozornosť. Nie je to nik iný než Ghúl alebo civilne Walton Goggins, ktorý nehral hry, nepoznal lore sveta Fallout a tak presne a dokonale sa zmocnil svojej postavy. Geniálne. Je to ten typický spaghetti western gunslinger, ktorý je zároveň kladná ale aj negatívna postava a hlavne, koná pre svoje dobro a je mu všetko ukradnuté! Túto nezaujatosť doslova milujem a neviem sa jej nabažiť. Seriál má to svoje tajomno, že chcete a chcete vedieť čo ide ďalej. Zaujímate sa o osudy postáv, ktoré sú mimochodom veľmi dobre napísané a najlepšie je, že sa sa nevyskytujú v žiadnej videohre (myslím main characters), čo z nich robí hotové originály. Najviac som bol ale prekvapený z Agenta Coopra, teda pardon Kyla MacLachlana/Overseer Hank. On bol istotne fajn, a vyčaril mi úsmev na tvári. Príjemné cameo. Som spokojný. ()

• Kód 101097 k aktivaci studené fúze, který Hank MacLean (Kyle MacLachlan) zadává do terminálu, odkazuje na datum vydání první hry ze série „Fallout“. (pcpsmkr105)
  • Kolouch, kterého Lucy (Ella Purnell) potká u vody a následně je spolknut gulperem, je opravdový. (DavidSe)
  • Píseň „Orange Colored Sky“ z roku 1950 byla také použita v televizní reklamě na New Vegas a později ve videohrách jako „Fallout 4“ a „Fallout 76“. (Veskoslav)