Fallout

• USA Fallout
USA, (2024–2025), 15 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál Fallout vychází z jedné z nejúspěšnějších videoherních sérií všech dob. Vypráví příběh vítězů a poražených ve světě, kde už není skoro nic, o co by se dalo hrát. Změkčilí obyvatelé luxusních protiatomových krytů jsou po 200 letech od apokalypsy nuceni vrátit se do neuvěřitelně složitého, rozkošně bizarního a ukrutně násilného světa, který na ně čeká na povrchu. (Prime Video)

E.T.

FallOut jsem v životě nehrál. Jen bych předeslal všem kritikům, že hra je diametrálně odlišný žánr než dramatické zpracování a nesnese pomyšlení na srovnávačky například s knižní předlohou. Bavil mě každý díl, bavily mě vždy jiné titulky na začátku i na konci. Bavil mě skvělý casting, výprava, kamera, atmosféra a především scénář! Rozhodně jsem se v osmém dílu nemusel rozčilovat, jaké nesmyslné padací mosty někdo napatlal, aby mu to “nějak” na konci vyšlo. Naopak, můžete s ostaními probírat různé variace a důvody proč se stalo to a to a diskutovat nad dalším dějem a motivech postav a bude to příjemná debata. Uznávám, že zkušení hráči možná chtěli více temna, více ujetosti, více násilí. Ale Jonathan Nolan a spol. zvolili  důraz na stylizaci černohumorného postapokalyptického westernu.Tím umožnili koukatelnost pro poněkud širší publikum. Nenechme se mýlit, tohle není rozhodně žádný mainstream. Taky by mu to nemusel Bezos zaplatit, natož pustit výrobu druhé série (která je už v přípravách). Potěšily mě i velmi slušné VFX, které jsou dnes nevýjimečně odpudivé. Seriál si rozhodně nepouštějte tak nějak na pozadí. Sednete si na prdel a koukejte. Škoda každého záběru, ke kterému se otočíte zády. ()

Alex.V

Jakožto dlouholetý fanoušek herní série jsem byla hodně skeptická, jelikož ne vždy se herní adaptace vydaří ( Hitman například), ale musím říct že Fallout velice příjemně překvapil. Obsazení super, stejně tak hudební doprovod. Dějová linka zajímavá a určitě se moc těším na další vývoj ve druhé sérii! ()

Myopia

Tak já nvm. Možná bylo moje očekávání příliš vysoký, ale po víc než půlce série se ani nedokážu napojit na žádnou z klíčových postav a to s očekáváním nemá nic společnýho. A vůbec.. tbh mě vlastně docela vysíraj. Do jednoho. Prostě defilé samých retardů. Ten herní feeling nakonec částečně zachraňujou aspoň předloze věrný kulisy, to zas jó, jenže to je na quality TV show a takový brand prostě žalostně málo. ()

supEnoc

Čekal jsem teda, že to bude horší. Ale nakonec tu atmosféru zvládli, writing typově sedne, jako příběh si hezky vybrali slátaninu všeho i New Vegas a (za mě) se správně soustředili na to pozadí vaultů a těch experimentů, což mě přišlo v těch hrách jako nejzajímavější. V závěru celá ta úrověn filmařiny mi přijde na vysoké úrovni, ale stejně mi tam něco vadí.  +hvězda za Waltona Gogginse a -hvězda za fucking multikulti signalling. ()

prznitel

Jsem hráč herní předlohu znám i když jsem jí nikdy nehrál jelikož Open Word není můj šálek kávy každopádně svět Faloutu se mi velice líbí seriál považuji za velice zdařilý 🙂 ()

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (více)