Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

Anderton

Kniha patrí medzi moje najobľúbenejšie. Prvá slávna adaptácia pôsobí dnes síce už dosť naivne, najmä čo sa týka jednorozmernosti postáv, ale emócie dokonale fungujú a funguje aj nostalgia. No a je tu úžasná predstaviteľka hlavnej ženskej úlohy. Na nové tváre v novej verzii si znalý divák musí chvíľu zvykať, ale netrvá to príliš dlho. Porovnávanie zmien s predlohou aj s filmom patrí vždy medzi moje najobľúbenejšie činnosti pri sledovaní nových adaptácií a tu sa tých razantnejších dočkáme predovšetkým v záverečnom akte. Práca v krčme bola skôr zmenou kozmetickou, avšak ostať iba pri zmenách minimálnych by neospravedlnilo fakt točiť všetko znova. Postavy sú viacrozmernejšie, "mastičkár" napríklad neodmietne sex, ale to sa asi dalo čakať. Plné hodnotenie, opäť, najmä kvôli skvele fungujúcim emóciám a silnému záveru v súdnej sieni. ()

Arsenal83

Pôvodnú verziu mám mimoriadne rád a preto nejde neporovnať. Táto je o chlp slabšia. Hlavná herečka nemá v sebe tú mimoriadnu nevinnosť, ako v roku osemdesiatych Anna Dymna, mastičkárova frajerka tu tiež je oveľa priemernejšia než Bożena Dykiel, no a o pánovi hraběm ani nehovorím, lebo tomu akosi vietor rozfúkal vlasy, zuby i oči od seba dosť odpojil, takže pôsobí skôr ako trestanec zo Singapuru. Inak tento ľudský príbeh nejde ohodnotiť zle a zobrazený bol veľmi dobre, pútavo a na kostýmy a kulisy sa nedá ani muknúť, dokonalý obraz života spred 100 rokov. ()

Aljak

Waw, tak toto ma naozaj veľmi milo prekvapilo! Podľa popisu to znelo tak obyčajne, ale napokon výborné - či už po scenáristickej stránke, ale aj svojim kvalitným spracovaním. Spočiatku som síce tápal v deji, nevedel som sa akosi zorientovať, kto je kto a čo sa to vlastne udialo. Ale postupne začalo všetko dávať zmysel a príbeh bol celkovo pútavý po všetkých stránkach. Inak, je to dosť irónia, že doktor, ktorý bojoval proti šarlatánom sa po strate pamäte stal nechtiac jedným z nich (avšak to len preto, že si nebol vedomý svojej praxe a histórie). Poliaci opäť ukázali, že patria medzi to najlepšie v súčasnej európskej kinematografii. 5* ()

Fr

„A CO TEDA DĚLÁŠ?“… „NĚCO HLEDÁM.“…“ A CO HLEDÁŠ?“… „NEPAMATUJU SE…“  Milej, hezkej, lidskej … a taky červenoknihovně dojemnej příběh o tom, že kdo hledá, najde. Vzhledem k tomu, že je to už třetí filmový zpracování stejnojmenný knihy, je nutno podotknout, že jde o profláklý a léty prověřený téma. Ovšem zrovna dneska na mě sedla jakási melancholická nálada, a přiznávám, že i já jsem uronil kroupu! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je natočen podle stejnojmenné knihy, kterou v roce 1937 napsal Tadeusz Dołęga-Mostowicz. 2.) Jde o třetí filmové zpracování. Odlišnosti najdeme zejména v důrazu na nezávislost a práva žen. 3.) Thx za titule „Jan Kavalec“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Danikaa

Bola som veľmi zvedavá na remake môjho obľúbeného filmu. Príbeh dôverne poznám, takže ma veľmi nemalo čo prekvapiť. Snáď iba určité rozdiely v scenári, ktorý sa v niektorých bodoch nezhodoval s predlohou. Marienku v podaní Anny Dymnej už asi nikto neprekoná. Profesor Wilczur sa mi tiež zdal uveritelnejší v spracovaní z roku 1981. Vzťah Leška a Marienky, ako aj záver filmu opäť lepší v staršom vydaní. Kým zo starého vydania vyžarovalo viacej smútku (čo bolo v socialistických filmoch bežné), z tohto sálala pozitívna energia a našlo sa aj zopár humorných vsuviek. Na záver iba toľko, či si pozriete staršie, alebo novšie spracovanie, z oboch budete mať pekný zážitok, hoci trochu odlišný. ()

• Název filmu se objeví až ve 24. minutě. (pornogrind)
  • Natáčalo sa v týchto lokalitách: Zgierz, Lublin (Múzeum lublinskej dediny), Nieborów (palác), Falenty (palác), Głowno, Nowosolna (časť Lodže), Świdnik, Krzczonów, Liw a Nadarzyn (Arsenal83)
  • Podle datumů na bustě Rafała Wilczura (1885–1920), která je umístněna na klinice pod schody, film začíná v roce 1920 a pokračuje v roce 1935. (Jirka_Šč)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD