Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

mira007

Polská výpravná dobovka o doktorovi, který ztratí rodinu a paměť, aby hledal sám sebe a svoje blízké. Trochu větší dávka naivity jak v romantických částech tak těch dramatických, ale má to pohodové tempo, pěknou kameru, zajímavý námět a nějak se na to prostě dobře příjemně koukalo. Prostě Poláci umí. ()

Kamas

Je to líbivě natočené, s krásnou kamerou. Hlavní hrdinové naprostí klaďáci, chyběla mi tam realičnost a opravdovost jako třeba u filmu Želary. Tady je to spíš nádech Rosamunde Pilcher. Je to takový ten příběh, který si pustíte místo pohádky na Boží Hod. ()

nonick1

Oproti polské verzi z jednaosmdesátého roku novodobá netfixlovská verze vypustila Boha i mlynáře s rodinou a zdramatizovala soudní proces. Přesto však - jaká předloha, takový film, tedy s naivním melodramatickým příběhem a šťastným koncem, nechtěně připomínajícím Pytlákovou schovanku. ()

Pawlisman

Oj, jaký to silně dojemný příběh. A jak ty 2 hodiny rychle utečou. Vše jeta předvídatelné, prostě romantický dojemný příběh jako z Broadway nebo od V. Huga či nějakého spisovatele romantismu. Vše ve skvělé polské produkci a výpravě (oj, kam se CZ srovnání hrabe). Prostě. Pohádka hraná na city, ale ono to je dobře udělané a funguje. Milé překvapení. ()

barteca

Tak příběh je takový červenoknihovnový, melodramatický. Leszek Lichota v jiné poloze než jej známe ze seriálu Wataha, postava Zośki byla zahrána nejlépe. ()

Mackoun

Hezká podívaná. Až jsem sousedy podezíral, že si ze mě tím obsazením dělají šoufky. Baronka naprostá kopie naší správcové - jak charakterem, tak vzhledem i pohledem. Pan baron viceméně povedená krikatura našeho pana domácího, na jehož vzpouru bohužel dosud marně čekáme. Jejich syn jako by z oka vypadl bývalému kolegovi a mastičkář sám - no jaký by mohl být náš Jarda Dušek sympaťák, kdyby ho chudáka neuhranul syndrom božství… ()

Velemír

Snad až příliš chirurgicky čisťounká, ovšem sebevědomě po strop vyšroubovaná, mýdlově těžkotonážní nálož emocí! ()

Mlle

Wow. Poláci natočili jeden z nejlepších historických snímků posledního desetiletí – ty další nelepší jsou ostatně často také polské provenience. Slavná Mostowiczova předloha může být na své nové provedení hrdá, není bez zajímavosti, že i ona vznikla původně jako scénář. V novém snímku oceňuji hlavně autentické dobové ukotvení (architektonické, kostýmní, hudební, scénáristické i další), díky kterému působí příběh věrohodně. Různé moderní pokusy ukazují, že chceme-li kvalitní výsledek, jinak k historické látce přistupovat nelze. Herci jsou už tradičně v Polsku vynikající, až se divím, kde se ty skvělé a stále nové tváře berou. Významné jsou scénky z židovské hospody, ve které se schází celá ves. Původní románový příběh i z něho odvozený film je odrazem doby i čehosi všeobecně lidského, co jsme ještě nedávno považovali za nadčasové. Chraňme si to, i když už nám z toho mnoho nezbývá. Linky na původní filmy: https://www.csfd.cz/film/196791-zazracny-lekar/recenze/, https://www.csfd.cz/film/136865-mastickar/recenze/, https://www.csfd.cz/film/526989-profesor-wilczur/recenze/ ()

tyna97

Připomínalo mi spíš pohádku. Navíc je tu několik otazníků ohledně děje a scénáře. Celé je to jakési nedotažené. ()

lemonova

V tomto prípade sa nedokážem vyhnúť porovnávaniu s verziou z roku 1981, pričom tá nová žalostne prehráva vo všetkých smeroch. ()

Olík

Pokud jste neměli tu čest s Mastičkářem Jerzyho Hoffmana z roku 1981, tak si zkuste představit, že si doktorka Quinnová jde do Biedronky koupit DVD s Želarami. Máte to? Tak teď asi plus minus víte, na čem budete, když si dáte pauzičku o těch všech výbuchů, efektů či superhrdinů a necháte si své šrámy léčit tímto lidským příběhem. ()

BOURQUE

Ďalšie filmové spracovanie známej knihy z pera poľského spisovateľa Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Koncepčne dobre zvládnutý film, vedený istými rukami a zahraný dobrými hercami/herečkami. (O operácii hlavy v lesných podmienkach teraz nediskutujme.) Sťažovať nie je možné ani prostredie, prípadne na kostýmy, ktorými film pracuje. Na záver však áno, ktorý nie je dostatočne vypracovaný a končí pomerne rýchlo. Preto nie všetky veci z minulosti sú doriešené. Ale keď upomenieme toto, tak sa jedná o jedno z najjednotnejších poľských filmov, ktoré Netflix v poslednom období vyprodukoval. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

pepa3rd

Skvělý film, skvělý příběh, skvělí herci, skvělé prostředí i kostýmy. Jen škoda toho trošku uspěchaneho konce. Zatím 85 % a musím se na to podívat ještě jednou. ()

zukatoka02

Pro začátek říkám, že jsem nečetla předlohu, a ani jsem neviděla předchozí zpracování. Film mě zaujal svojí premisou a hledala jsem něco, na co se mohu dívat ve vlaku. Byla to trefa do černého. Potřebovala jsem něco, co mě dojme a okouzlí trochou té romantiky. Jediné, co trochu kazilo dojem byl dle mého až příliš rychlý konec. Ve výsledku se ale jedná o příjemné drama, které mě navnadilo na to, aby si přečetla knížku. ()

waska

Skvělý film. Jediné co mi trochu vadilo, že vše bylo na závěr sfouknuto za 5 minut. Emotivní závěr i slza ukápla. ()

zolo

Překvapuje mě zdejší poměrně vysoké hodnocení tohoto průměrného dílka. Jde o zcela tuctový film. Polská produkce patří mezi ty lepší v evropských vodách, proto je tohle pro mě spíš zklamání. Děj je snadno předvídatelný, postavy jsou vykresleny ploše a nevýrazně, herecké výkony jsou spíš podprůměrné. Jdu asi proti proudu, ale, ač bych rád, víc jak dvě hvězdy fakt nedám. ()

pushover

Trochu červená knihovna, což odpovídá době vzniku předlohy, ale vynikající provedení a obsazení to vynahrazuje. Obzvlášť Maria Kowalska je sladká. ()

RAFT

Film se vcelku dá. Akorát ,my vadila dlouhá stopáž . Polákům se po delší době povdl film. Za mě 60% ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD