Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk... Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal  a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem. (JOJ Cinema)

warrenur

Ano, zrejme si Waugh "nevsimol", ze kolega Ritchie toci uz od februara 2022 velmi "podobny" The Covenant (2023). Ono by to v skutocnosti nevadilo, keby oba filmy boli ponate inak. A ano, je pekne, ze USA aspon filmom vyslovi vycitky voci kvantu miestnych, ktori im pomahali a trpeli pritom. To kvitujem. Film je slabym priemerom s mnozstvom logickych preslapov a skratiek. Sposob, akym si tam indicky agent jazdi po krajine a telefonicky vybavuje jednu zlozku miestnych warlordov za druhou bol uplne smiesny. Nenarocna blbinka so standardnym Butler-om a vybornym  Negahbanom v ulohe "sprievodcu". Fimmel-ovu zaujimavu vizaz po Vikingoch vidime kazdu chvilu, avsak nie vzdy v zapamatatelnych postavach. Na zvazenie. ()

Rathalos

Pre mna je dost prekvapujuce to slabsie hodnotenie,len 48 percent,lebo mne sa tieto akcne filmy s Gerardom Butlerom v poslednych rokoch velmi pacia a ani tento thriller s nazvom Kandahar nie je vynimkou,vyborne som sa bavil...:⁠-⁠) ()

BOURQUE

Menej dynamickejší, ako Gerardov predchádzajúci Plane, mnohokrát však splňujúci minimálne požiadavky na akčný film. Na akčných scénach a na snahe ukázať rôzne pohľady na veci poznáte, že to nepatrí do šuplíku medzi tie najpodpriemernejšie B-čkové filmy. Lepší balanse medzi časom a vedením príbehu by mohol byť trochu lepší. Travis Fimmel je vo vedľajšej roli v pohode. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

John80

Tajný agent , ktorý chce ukončiť svoju prácu ,aby sa mohol dostať za svojou dcérou , príjme ešte poslednú zákazku na zničenie neštastia a následne bude prenasledovaný so svojim prekladateľom, menšie sklamanie 2* ()

ER

Líbí se mi, že to tentokrát není jen tupá akce, ale jde o špionážně laděnou story. Jen té vaty kolem např. s mladým klučinou , nebo telefonování o příjezdu na narozeniny dcery atd. Ale koukatelné béčko to je a Butler je pořád fajn. Stejně se ale těším na Den Of  Thieves 2. ()

Kingjiri

Nejedná se o uplně klasický akční béčko, občas jsem zaznamenal dokonce i nějaký pokusy o válečně-špionážní drama, ale osobně mi tohle žánrový experimentování společně s pomalym tempem vyprávění nebo zbytečně ukecanejma scénama moc nesedlo. Co u nápadně podobnýho Covenanta sympaticky fungovalo, se tady nedaří uplně smysluplně podat. Stopáž je dost dlouhá, takže o nudnější pasáže neni velká nouze a příběh mi přišel místama dost nepřehlednej. Zaujalo jenom pár akčních scén. Upřímně řečeno vůbec nerozumim tomu, proč někdo pouští na plátno kopírku mnohem lepšího bijáku jenom pár měsíců po jeho premiéře. Doteď jsem si myslel, že je tohle specialita jenom brakovýho studia Asylum. ()

bearmeedek

Vůbec nemám problém s první hodinou, kde se (v tempu) řeší špionování a politika. A na druhou půli přišla zasloužená akce. Dobře natočená. Nemusí přece každý film být vynikající. Kdo by to taky stíhal točit? Filmy mám rád, na filmy se dívám často. A kdybych každý den viděl úžasný film, tak se z toho asi po.... . ()

RAFT

Čekal jsem od filmu víc .Režisér má na víc ,kde jsou ty časy jak kdysi natočil kvalitní film s Butlerem.Film mohl být lepší ,navíc působí dost unaveně ,sem tam unudí ,ztráta času a to doslova .Ritchieho Covenant mi přišel daleko lepší .Za mě 50% ()

alldo.raine

Za mě spokojenost. Trochu mě mrzí zdejší hodnocení, jelikož jsou všici zmlsaní z Covenanta, ale za mě to tolik neztrácelo. Naopak. Akce dobrá, hudba taky, Butler jako vždy v těchto rolích slušnej. Dvě hoďky mi utekly jak nic a v dnešní době streamovacích rychlokvašek opět zase příjemné zpestření. ()

BFG2000

Od Gerarda jsem tedy čekal víc. Když už nic, tak alespoň akční zábavu. Tohle ale bylo po všech stránkách jen průměrné. ()

faraoon

Tady už režisér Ric Roman pochopil, že sádelnatého Butlera nedotlačí do posilovny a nenechá jej tudíž nechat se ztrapňovat neohrabaným poskakováním mezi hořícími barely jak tomu bylo u totálních a ještě dalece příšernějších braků bývalého Sparťana ve filmech "Plane, Greenland, Pád anděla a Dokonalá loupež . Pro jistotu jej tedy vnořil na téměř celý film do kokpitů drancovaných vozů čímž pouze naznačil, fikaně, jeho možnou svižnost. Svist filmu odpadními trubkami tím však nepřibrzdil.  Stokrát omletý a již úmorný námět spletitého průniku slizkých, amerických, teroristických zlořádců důmyslnými pastmi statečných čestných a chrabrých ochránců islámské demokracie O5 ničím nešokoval. A stejně tak stupidně to ve finále špatně dopadlo s nesmrtelnými hrdiny protože ta námaha celičká dobře dopadla. ()

Talita1

Agent Tom (Gerard Butler) sa ocitá v Afganistane. Priznám sa, že celý film mi prišiel neskutočne dlhý a nudný. Riešila sa tam politika Blízkeho východu, čo je mimo môj záber a tá občasná akcia mi prišla nedostatočná. Ťahúňom je samotný Butler. Za mňa priemer. ()

Mamlas

Prvních 45 minut můžete sledovat několik zádumčivých lidí, jak se vážně baví o vážných věcech, které jsou mi naprosto putna. Jinak se neděje nic, nuda na vypnutí. Pak je 30 minut potmě. To jsem popřeskakoval, bo odmítám sledovat tmavé stíny kolem tmavých stínů. Pak je 15 minut dalších závažně vážných keců o ničem. A pak už tu máme finále - akce typu vystřel si z čeho chceš, kolikrát chceš a je fuk, jakou máš přesilu, ale hlavního Rumcajse stejně netrefíš. Nemohu opomenout posledních asi 10 minut vyplněných klasickými americkými stmívačkami, poplácáváním po ramenou a ze shledání nadšenými rodinnými příslušníky, zejména slzytěžkodržícími dětmi. (32%) ()

johnsnow

Ja som spokojný. Gerard chráni istého hošana (u ktorého som si prvých 5 minút myslel, že je to tutovo Joaquin Phoenix) a musia utekať pred bandami do Kandaháru. Film je fajn, akcia nie je nejak veľkolepá ale je dobrá, poteší aj úloha Ragnara, len také menej šťastné ukončenie by som bral viac. ()

DJ Kritik

Všade, kde sa objaví MI6, alebo CIA to nekončí dobre. Po celom svete všetko ničia. Tu si ešte ukazali ako sú na tom dobre. Len už by mali z tých akcií trochu ubrať. Afganistan opúšťali ako Kazisvet kráľovstvo princa Radovana. ()