Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Za nájdením mýtických volcrynov, mimozemskou rasou, vyráža na cestu vesmírom výskumný tím. Jeho veliteľom je Michael D'Brannin, vedec, ktorý zasvätil časť svojho života pátraním po nich. V prenajatom plavidle sa však ukrýva smrtiace nebezpečenstvo. (Sancty)

Recenze (11)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Áno, je to síce nuda a v dvoch tretinách stopáže minimálne akčné, ale je to 80tokvý sci-fi trip ad absurdum, vo svojej výprave, vangelisovskej hudbe ( tú by som chcel mať v zbierke mojich soundtrackov ) a vo vizuálnych efektoch, kde trikový majstri z FANTASY II síce nepodávajú oscarové výkony ( VOTRELCI, PRIEPASŤ, TERMINÁTOR 2 ), ale vzhľadom na béčkové parametre filmu, podávajú viac ako slušný výkon. Mať to gule a poriadnu akciu, tak už dávno hovoríme o kulte. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Nightflyers jsem kdysi přečetla jedním dechem a dodnes mi vězí v paměti. Tak trochu jsem doufala, že aspoň něco z té husté atmosféry uvízlo i v tomhle filmu, i když jsem pochopitelně čekala osmdesátkové sci-fi béčko spíš než důstojnou adaptaci. Mno, tak nic... Osmdesátkové sci-fi béčko to samozřejmě je - a atmosféry je v něm asi tolik jako v mezihvězdném prostoru. Aspoň že Praed je dekorativní (jakože fakt hodně, minimálně na půl hvězdičky)... ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ona už novela George R.R. Martina je dost silný brak, jehož převedení do kloudné filmové podoby je těžko představitelné. Musím říct, že bez znalosti předlohy bych se v tomhle snímku úplně ztratil, respektive nechápal, proč se v jednotlivých scénách děje zrovna to, co se děje. Přes to všechno naskýtají Nightflyers určitý zajímavý námět, který ale rozhodně nemůže být vytěžen takto lacinou a hloupou cestou. Je z toho tak akorát otravný zamlžený videotrash bez špetky nápaditosti. ()

Sancty 

všechny recenze uživatele

Novelu Nightflyers, ktorá bola prvýkrát publikovaná v roku 1980 v aprílovom čísle magazínu Analog a za ktorú G.R.R.Martin získal cenu Locus (1981) si zobral na paškál producent, scenárista a herec Robert Jaffe. A dokurvil čo sa dalo. Scenár je impotentný výcuc skvelej predlohy a zatiaľ čo tá vôbec nezostarla, filmový Noční letci sú dokonalým opakom. Už si ani nespomínam, kedy naposledy som mal odpor k filmu za to ako vyzerá. Vizuálna stránka je skutočne slabá a použitý žltý filter v útrobách vesmírnej lode ju len a len podporuje. Hudba nestojí ani za reč. Z hercov ma zaujal iba Michael Des Barres ako telepat Jon Winderman (v originály Thale Lasamer). Samostatná kapitola sú kostýmy a účesy. Ľudia zodpovedný za ne by si zaslúžili neobmedzené permanentky na nákupy v sekáčoch a pravidelné úpravy vlasov krovinorezom. Budget musel byť naozaj dosť malý, vidieť to na každom políčku filmového pása. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Galaxy of terror, Dark universe a Creepozoids.... Co mají tyhle filmy společného? To že jsou béčka a že mají jakési mutanty ve filmu. Výsledek? Zábav, sice blbá ale aspoň nenudí. Proč to zmiňuji? Protože Nightflyers má parádní cover a sliboval to samé. Bohužel je to nudná sračka o vesmírné lodi která bojuje s bůh ví čím. Pak bojují mezi sebou a celý je to nudná kravina která nemá ani dobré efekty(že jich je zoufale málo) a ani napětí. Stejně jako Dark crystal další zklamání tentokrát ale o něco větší. Hodně slabé 2*. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Režisér odišiel od filmu skôr, než sa dokončili práce na postprodukcii. (Sancty)
  • Robert Collector nechcel, aby sa jeho meno objavilo v titulkoch. Nahradil ho pseudonym T.C. Blake. (Sancty)

Reklama

Reklama