Aristokratka ve varu

• Slovensko Aristokratka vo vare (více)

Hrabě Frank Kostka (Hynek Čermák), jeho žena Vivien (Tatiana Dyková) a jejich dcera Marie (Yvona Stolařová) žijí na svém rodovém zámku Kostka. Udržovat zámek v chodu jim pomáhá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová), údržbář Krása (Pavel Liška) a kastelán Josef (Martin Pechlát). Původní zájem návštěvníků zámku o kletbu komtesy Marie už netáhne jako dřív, což Marii vůbec nevadí – alespoň má dostatek času na svého Maxe (Zdeněk Piškula), šlechtice z vedlejšího zámku Hvězda. Frank je ovšem v koncích, není dost peněz ani na výplaty, ani na potřebné opravy. A právě v tu chvíli se objeví dcera právníka Bendy Deniska (Simona Lewandowska), která rozvíří poklidné vody rodového sídla… (Evolution Films)

pafka

Je nekolik veci, ktere srazi film do kategorie “sracka”. Prvni he hudna a doprovod ve scenach, kde to je jako v sitcomu na Nove. Pak velmi lacine sceny, ktere jsou zbytecne, podlezave a debilni. A chovani postav je casto takove, ze se tomu neda verit a je to proste priblble dejem mnohokrat. Ale zase se tam, kupodivu od stejnych tvurcu, najit nekolik vypointovanych scen, ktere byly velmi povedene a vtipne. Nejpis je to sesite horkou jehlou a je to skoda, protze z toho by se dalo cerpat a sami herci by mohli hodne pomoci s dialogama. Jenze prace kvapna, malo platna. ()

fafejt001

Dyková   a  Čermák    dosti  přehrávali  . Liška  i  Pechlát  ,   hráli  stále  na  jedno  brdo  a  Simona  L.  místy  až  trapná  . Svatba  na  zámku   poněkud  mimo  mísu  a  Helena  V.  tam  měla   podivný  štěk  .  Pro  mne  horší  než  jednička ,  tedy  Aristokratka .  A  pořád  tam  v  jednom  kuse ,   hrála  ta  lehce  přihlouplá   hudba  . Všeho  moc  škodíííí !      Prostě  slabota .  Díky  Yvoně  dám  * a  třičtvrtě .  Bude  i  trojka  ???  Snad   néééé . ()

Fuksinka

Z knížky to nemělo v podstatě skoro nic. Jak dej, tak charakter postav dost změněný. "Zápletka" s Maxem vyloženě trapná a scenáristicky jak ze zakladky. Zachraňují to herci. Hlavně Lewandowská je fakt dobrá. A vtipy? Párkrát jsem se usmála, ale nezasmála jsem se ani jednou. Přitom Boček má knihu plnou "šrapnelů". Stačilo to jen opsat. Když pominu, že se jedná jen o parazitování na známé knize, hodnotím to jako jednu z dalších průměrných českých komedií. Že u ní nemám nutkání zalézt trapností pod deku ovšem víc, jak na 2 z 5 nestačí. ()

Slepejsek

Oproti "jedničce" žádný posun. A pokud, tak bohužel spíš k horšímu. Zápletky (instalatéři, hygienik) upadají, herci (ústřední šlechtická rodinka) nedokážou vystoupit z nastavených šablon, vtipy postavené na stereotypech s pointami avizovanými dlouho dlouho dlouuuuuuuuho dopředu (snad až před první narážkou). Místy mi to přišlo trapné, místy jsem se cítil jako v Kameňákově... PS: No, díky aspoň za ty psy. ()

Tominni

Milé překvapení. Zámek Kostku navštěvuje méně a méně muflonů, peníze nejsou a k tomu na zámek přijede dcera advokáta - Denisa, které na obličej spadlo celé železářství. Ta pak rozvíří události na hradě raz dva. Simona Lewandovská je fajn stejně jako celé služebnictvo (Pechlát, Liška, Balzerová). Jiří Vejdělek ještě umí a dvojka je překvapivě lepší, než byla předchozí Poslední aristokratka. ()

• „Potřeboval jsem najít pořádnou vichřici a nakonec se mi to mezi dvě stě dívkami podařilo. Dnes už můžeme říct, že role Denisky se naprosto skvěle ujala Simona Lewandovska. Její tak trochu neukočírovatelná postava rodině Kostkových a zámeckému personálu pořádně zamotá hlavu,“ uvedl režisér snímku Jiří Vejdělek. (SONY_)