Vládce temnot

• USA Prince of Darkness (více)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Okultné horrory sú snímky, ktoré vychádzajú z kresťanskej mytológie. Zaoberajú sa prenikaním mystických pekelných síl do našeho reálneho sveta. Vykresľujú nebezpečnú nadprirodzenú moc bezbožnej temnoty. Často krát samotného Satana. Ja osobne mám tento horrorový subžáner hodne rád. Taktiež sa mi páči filmová tvorba a komponovaná hudba Johna Carpentera. Aj keď ho momentálne nemám v desiatke najobľúbenejších režisérov, i tak má môj plný rešpekt. Takže kombinácia Carpenter a okultný horror mi urobila radosť. **** ()

Kusko.t2

Celkom pozerateľný horor. Trošku ma nepotešilo okrem iného, že tá satanská tekutina sa neprejavila vo väčšom množstve (sám vládca temnôt sa neprepracoval k ničomu lepšiemu ako striekaniu svojej tekutiny, chabom ovládaní pár ľudí a sem tam pohol stoličkou). Vážne škoda, že nenabral viac sily a nemohol sa prejaviť. U mňa priemer. ()

T2

Veru strašidelné béčko, čo už nemá tu atmosféru ako prv, dialógy a správanie postáv pre dej klasicky zjednodušené aby bolo na krátkom úseku čo najviac mŕtvych a miestamy to vyznie až staticky amatérske hlúpučké, veru ešte pri prvom dávnejšom pozretí ma to mohlo chytiť ale teraz už ťažko, vyznie to dosť plocho a nezáživne. Triky na tu dobu fajn, je vidieť že si vedeli poradiť a zjednodušiť určité veci tak aby vypadali zaujímavo, presnejšie ide o obrátenie obrazu buď hore nohami, pripadne o 90˚ kde išlo o využitie efektu s vodou a kvapiek, plus tie krvavé masky aj keď ich moc nebolo ale to asi tak všetko čo za niečo stojí a je vidieť že po úspešných filmoch sa Carpenter moc nenamáhal experimentovať s príbehom a dať mu aj určitú podstatu, veru radšej si pozriem príchod diabla vo filme Koniec dní. ║Rozpočet $3miliónyTržby USA $14,182,492Tržby Celosvetovo $18,099,492 ()

SeBig

Některej Carpenter mě holt nevtáhne, a tohle je příklad stejně jako u Halloweenu 1. Než se něco dělo přišlo mi to strašně zdlouhavý a ukecaný, hudba byla sice parádní jako vždy ale příběh a postavy mě moc nebavily. Poslední půl hodina byla sice už trošku zajímavější a krvavější, ale beztak to prostě nebylo něco co by mě dostalo. Hudba a masky byly na filmu nejlepší. ()

honajz

Jen bych napsal to, co honajz2, tedy syn. Vlastně nakonec ani nedojde k nějaké pořádné akci, jak slibuje atmosféra, že se k něčemu schyluje, navíc jsem nějak nepobral ty plky o tom, že církev celou dobu tajila, že zlo skutečně existuje. To Carpenter v životě neslyšel nic o exorcistech, myslím těch skutečných, kteří mají dost zkušeností, že reálné zlo existuje? A když už zabředne do jin a jang všech částeček světa, tak proč dělá z Ježíše mimozemšťana? Co nebo kdo je teda potom podle něho protikladem? A proč z toho má tedy kněz trauma? Prostě to jde proti sobě ta tvrzení. ()

• Jednoho z bezdomovců si zahrál i Alice Cooper. (Chatterer)
  • Celý film bol natočený za jeden mesiac. (Mordenroth)
  • Postava jménem Donalda Pleasence byla pojmenována po psychiatrovi z Carpenterova Halloweenu. (Chatterer)