MIKI je příběh muže, který se vrátí ze zahraničí zpět do své rodné vesnice, do země, která se rychle mění a ve které se otevírají nové velké možnosti i v oblasti organizovaného zločinu. Miki, původním povoláním řidič autobusu, v sobě postupně objeví a aktivuje schopnosti k tomu, aby vybudoval jednu z největších a nejobávanějších mafiánských skupin v zemi. (Cinemart)

Motinski

Najviac treba pochváliť dve veci. Hlavného herca a autenticitu 90. rokov. Vizuálne ide o ukážkové prenesenie do tých časov a je to vidieť aj na drobných detailoch. Ondrík v úlohe Černáka mi opäť dokazuje prečo ho beriem ako najkvalitnejšieho domáceho herca súčasnosti a aj keď má pri sebe zdatných sekundatov (osobitne u mňa vyčnievali Cinkota a Kubovčík) on je hlavný bod program. On je najdôležitejší pilier každej scény a bolo vidieť že sa poctivo pripravoval. Inak ma ale príbeh úprimne nebavil. Začiatky, prvé vraždy, všetko pekne natočené ale bez výrazného momentu. Ani jedna scéna čo by zarezonovala nejak viac ako len bežná vata na odrozprávanie vzostupu k moci. Vzťahy sa takmer vôbec nerozvíjajú, žiadna postava sa nedostane tak do úzkych ako si námet žiada, Miki není poriadne konfrontovaný so svojimi činmi, ani od polície (čo mi až tak nevadí v tejto fáze jeho života) ani od rodiny. (čo už som teda očakával) No a koniec vyznie do prázdna. Chýba gradácia pred finále, takto sa síce môžeme tešiť na pokračovanie ale záver filmu si zaslúži niečo silnejšie. ()

Enšpígl

Trošku mě mrzela jistá vyprávěcí zkratkovitost, protože spousta věcí a i postav se ve filmu prostě objeví a jsou, ale na druhou stranu je to další kvalitní mafiánka od našich východních bratrů a uznávám, že udělali filmařsky velkej pokrok. Milan Ondrík je v současně době jeden z top slovenských herců, který má charismatu i talentu na rozdávání a díky tomu se člověk i při chabosti scénáře dokáže ponořit do mafiánských devadesátek na Slovensku. ()

Gwaihir

Gangsterské devadesátky byly možná u našich východních bratří ještě o něco divočejší než u nás a tenhle dosti nekompromisní pohled na jednoho ze spolutvůrců atmosféry své doby a jeho skutky to vlastně jen podtrhuje. Více by se mi sice líbila trochu hlubší sonda do nitra tehdejšího podsvětí a jeho protagonistů s méně zkratkovitým dějem poskytujícím ucelenější obrázek o znázorněných činech, motivacích nebo souvislostech, ale i takto se jedná o solidní snímek stojící především na vynikajícím herectví a realisticky zachycující prostředí definované korupcí a násilím, i když místy poněkud sarkastickým náhledem viníků. ()

borec999

Mám z MIKIho rozporuplné pocity. Je čo chváliť (Ondrík je výborný, akčné scény vyzerajú fajn, vo filme nechýba patričná brutalita a násilie, slovník postáv je autentický) ale je aj čo kritizovať (z hercov za mňa Kubovčík ktorý aj napriek jeho typu postavy pôsobil ako keby bol v Kredenci a robil si tam zo všetkých srandu). Najväčší problém som mal s dejom/scenárom. Film je skôr sled scén, ktorej chýba náväznosť, predstavenie a rozvíjanie postáv, gradácia (ako sa stal z kšeftára a podvodníka mafiánskym bossom? prečo práve on a nie iný v jeho partii?) a vysvetľovanie. Tvorcovia podobne ako pri Svini a Únose, zas a raz počítajú s tým, že divák má poctivo naštudované 90. roky, Černákov život, či iné mafiánske postavy z daného obdobia. A ak nemá (alebo by ste pustili film divákovi ktorý je zo zahraničia) nepochopí z neho veľa. V Únose to pôsobilo novátorsky a odvážne, dnes už skôr ako lenivosť a neschopnosť scenáristu rozprávať komplexný príbeh. Osobne mi tiež vo filme chýbala väčšia emócia. Skrátka, viac scén akou bola tá záverečná v kostole či úplne posledná u MIKIho doma s jeho matkou. Nesmiem zabudnúť ani na evergreen slovenských kinofilmov (niektoré postavy vyzerajú ako umelo nadabované a ich rečový prejav pôsobí neprirodzene). Celkovo je to gangsterka, ktorá sa raz dá bez problémov vidieť, ktorú ťahá Ondrík, občasný čierny humor i na slovenské pomery kvalitná akcia, no stále jej veľa k dokonalosti chýba. Dvojku ČERNÁK si pozriem, no mám podozrenie že Jakub Króner na podobný typ filmu ešte úplne nedozrel (filmársky ani osobnostne). Bodaj by som sa ale mýlil. 60% ()

EvilPhoEniX

Slovenská Gangsterská Jeba,ze které by si i Scorcese s De Nirem sedli na zadek, dali panáka whisky a doutník ! Na naše poměry jde o velmi povedenou věc evropského střihu, která se může rovnat Polákům,Francouzům i Španělům a já si to celé neskutečně užíval. Imho film trpí nejvíce tím, že jde pouze o půlku příběhu, tedy velké finále dostanem až v Lednu a proto nedávám plný počet, ale jinak velká spokojenost. Atmosféra je úderná a nekompromisní jak Ďas! Milan Ondrík s lookem Pablo Escobara je vyloženě perfektní, úžasný je také soundtrack i technická stránka filmu, celý film perfektně šlape a nenašel jsem žádné hluchá místa, došlo na sex i na násilí/vraždy- tedy vše, co by správná Gangsterka měla obsahovat zde je. Násilí by sice mohlo být více, ale přes to se překousnu, protože tenhle 90.tkový mafiánský Opus Magnum se mi přesně trefil do vkusu. 8.5/10. ()

• Podľa filmu sa zdá, že sa Černákov (Milan Ondrík) brat Vlado (Michal Kubovčík) zabil na aute v januári 1996, keď odchádzal z vlastnej oslavy prepustenia z väzenia cestou z hotela vo Vysokých Tatrách. Vonku bola zima a sneh, lenže on sa zabil pri autonehode 24. augusta 1996 nad obcou Bystrá. Navyše, vtedy už bol na slobode 3 roky. (Stillborn83)
  • Na natáčení se podílel filmový štáb, ve kterém se vystřídalo více než 170 členů, ve filmu si zahrálo 107 herců a přes 1 300 komparzistů. (Cinemart)