Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

GeusX

Film jsem prvně viděl před mnoha lety (někdy v minulém tisíciletí), ale pamatoval jsem si, že se mi velice líbil. Nedávno jsem shlédl Věc: Počátek, ale ohromení se nedostavilo. Nezbývalo tedy, než si znovu pustit Věc do obýváku :) Nebe a dudy. Film z roku 1982 má i po letech senzační hororovou atmosféru, které nedávný prequel nedosáhl. 90% ()

Beast

Horor mého mládí - Věc a Moucha, to jsou filmy, které jsem jako dítě nedokoukal (a není se co divit :-))) ()

bouncer

Báječný kultovní horor, který předčí většinu z dnešní tvorby... Výborně vymyšlený příběh, na svou dobu skvělé efekty, které se i dneska neztratí a hlavně úchvatná atmosféra. To se musí zažít!!! ()

erl

Film u kterého budete napjatí až do konce. Carpenter dokázal že je opravdový mistr hororu . K tomu si přidejte na svou dobu působivé efekty , drsnýho Kurta Russella , depresivní Morriconeho hudbu a máme tu jeden z nejlepších horrorů všech dob. ()

BoPo

To čo robí tento film výnimočným aj po toľkých rokoch, je schopnosť navodiť atmosféru, v ktorej nikto nemôže veriť nikomu. Zavrite partu chlapov na izolované miesto a oznámte im, že niektorí z nich už nie sú tým čím sa zdajú, a máte tu psycho ako sa patrí. Je to on alebo on? Som to ja? Efekty sú samozrejme zastaralé, ale svoj účel plnia stále dokonale. Odporúčam všetkým fanúšikom sci-fi a hororu, pretože v oboch žánroch radím medzi TOP 10. ()

Idée_fixe

Parádní atmosféra, ještě lepší hudba, plno překvápek a nečekaných zvratů. Při scéně s masáží hrudníku jsem si málem cvrkla do textilu. :'-D Film jsem viděla po dost dlouhé době, a musím rozhodně přidat hvězdičku. ;-) Možná bych dala ještě jednu, kdyby první polovinu filmu neustále na střídačku nevylézaly děcka z postelí, a furt něco nechtěly, plantážníci. :-D :-((Řekla jsem si: "Dostaly za vyučenou, hejsci, ti už se sem nevrátí! A v tu chvíli byly zpět :-))))). Takže jsem z nejméně třetiny filmu měla v podstatě kulový. Nicméně i tak jsem si film svým způsobem užila. Příště ho snad uvidím v klidu, a bez rušivých elementů. :-D ()

Hwaelos

Jsem trochu na rozpacích, jestli nepřidat hvězdu, protože horor je to pořád slušně mrazivý. Problém spíš vidím v tom, že mám pocit, že za dva měsíce už si na "Thing" ani nevzpomenu. Těžko asi Carpentera vyzývat k něčemu podobnému (házení hrachu na zeď), ale mám za to, že pokud na horor nemám peníze, vystavím ho tak, aby děsil spíš tím, co není vidět, než tím, co okatě žere lidi. Těžko se totiž tři roky po prvním Vetřelci dá ohánět dobou vzniku, že triky vypadají jako půjčené od Eda Wooda. ()

Hismael

Škoda že tam není vysvětlena přítomnost plamenometů. Atmosféru v zamrzlé temné pustině ovšem vytvářejí dobrou. Možná jen škoda divně nešťastného začátku kde si pilot granátem sám vyhodí do vzduchu vrtulník. Na rok 1982 to musel být hodně děsivý zážitek. Ted v roce 2011 to vidím trochu jinak. ()

JohnCZ

Upřímně, kdybych ty ohavný mrchy z filmu potkal někde v reálu, tak se zeseru strachy jak dobytek. Po dlouhé době jsem se u hororu bál a to ne kvůli atmosféře, ale kvůli těm odpornejm (v dobrým slova smyslu) maskám a efektům. Atmosféru to ale rovněž mělo, obzvláště díky perfektní "dumdum" hudbě. Avšak čekal jsem něco víc než jen přehlídku monster, zejména story nějak pokulhává. Na svou dobu to muselo být hodně nevšední a odvážné, o tom žádná. ()

Terva

Včera jsem viděl Věc: Počátek a sice jsem k tomu měl pár záporných poznámek, ale jako celek je to dobré. Hodnotil jsem čtyřmi hvězdami. Film vlastně končí tam, kde jednička začíná. No a slovo dalo slovo a já si hned pustil Věc z roku 1982. Ten film jsem viděl snad desetkrát a teď je to poprvé, co na něj koukám z jiného úhlu, tak nějak nově. CITÁT - Kde jste, Švédi ?......... Jsou to Norové........ Oni to našli, vyprostili, ono to uteklo a je to nasraný. Určitě už každý zná tu napínavou scénu ze skoušení krve a tak se nebudu ani moc rozepisovat. CITÁT - Kdybych byl imitace, ale opravdu kvalitní, jak poznáte, že už nejsem člověk ?........ Byl to velice dobrý zážitek, sledovat oba filmy krásně časově po sobě. Musím však říci, že původní Věc je prostě originál a já se u ní dvakrát lekl, tak jako vždycky. Za pět. Natočeno podle příběhu "Who Goes There" Johna W. Campbella. ()

Vesman

Dnes odpoledne mi přivezli počítač po montáži nových komponent, a jelikož to nějakou dobu trvalo, tak jsem v záchvatu nudy probíral VHS nahrané před více než deseti lety a narazil jsem na Věc, naposledy jsem jí viděl jako malej capart a ani jsem jí nedokoukal, jediné co jsem si pamatoval byl zarostlý Kurt Russel a neproměněný "pes". Jelikož šlo o skutečně starou nahrávku tak byla dokonce s titulky, za což jsem byl dost vděčný, a teď už k filmu. Základní námět skupiny lidí, kteří nemohou nikam utéct a jsou pronásledováni vraždícím monstrem není bůhvíjak úžasný či originální, už to tady bylo, co však tomuto filmu dodává sílu je velmi dobrá atmosféra strachu a nedůvěry. Triková stránka filmu je na svoji dobu odvedena velmi dobře a náš poněkud nevrlý příbuzný ítýho vypadá opravdu děsivě. Navíc i Kurt Russell, kterého normálně moc nemusím vypadá docela sympaticky. Je to dobrej film :-) ()

corpsy

Tento film je neuveriteľne skvelo trikovo natočený. K tomu brilantná klaustrofobická a temná atmosféra a niekoľko naozaj nechutných scén a vyjde nám jeden z najlepších sci-fi hororov v histórii kinematografie. Film, ktorý sa nezmazateľne zapísal do dejín nielen hororu. ()

m.krudenc

Vynikající film Sci-Fi / Horor - maximální klasika. Jeden z mých nejoblíbenějších Sci-Fi / Hororů. Nezapomenutelná role Kurta Russella, skvěle vybrané prostředí (odlehlá polární stanice), legendární Morriconeho minimalistická hudba a především Carpenterova režie. I když má málo peněz, natáčí skvělé filmy. Triky jsou na svou dobu geniální - neuvěřitelné. Vynikající Sci-Fi / Horor. ()

svik

Hodnotím 2.....Skvělý snímek i když trohu protahovatelný, v některých chvílích srovnatelný s Lovcem jelenů. Popravdě od tohoto filmu jsem si moc nesliboval , ale sám mne překvapil . Dalo by se říci že je to takový horor klasický . Docela velké překvapení byla te vesmírná loď kterou přijel tvor. Příběh byl zajímavě spracován a režie samotná byla brilantně spracována. Co bych zkritizoval je snad nedostatek strašidelné hudby ta byla obsažena pouze a jen v halvních útocích tvora. Celkem z toho picit mám dobrý a herecké obsazení mne taktéž uspokojilo. ()

Expendable

Když jsem tento film viděl porvé jako malý nemohl jsem dlouho hrůzou spát a navíc to bylo v zimě :) Dnes již kultovina a pro mě nejlepší horor co kdy vznikl. I když se jedná o remake, jehož předchůdce jsem stejně neviděl, film Věc, je od začátku napínavý, je tu dost brutálních scén perfektně zvládnutých na svou dobu, hlavně, měnící se psi, ukousnuté ruce při zástavě srdce jednoho z polárníků, krevní test,pavoučí hlava a závěrečný červ s lidskou hlavou. Film má též skvělou hudbu, stejně jako Predátor, která zaručuje minimum hluchých mist. ()

Marek1991

Od čias, kedy som videl Šiesty zmysel na mňa žiaden horor nezapôsobil tak, ako tento. Mrazivá atmosféra a to priam doslova. Geniálna hudba v rozumnom horore, ktorého dialógy a celkové vystupovanie postáv neoplývalo takmer žiadnymi výlevmi, no napriek tomu vedeli už na začiatku, že to pre nikoho z nich zrejme dobre neskončí. Pustil som si to niečo po polnoci a končilo to u mňa nad ránom a musím sa priznať, že to bolo ozaj desivé. Keby som to mal porovnať napríklad s Votrelcom, na ktorého sa mi to podobalo a podľa mňa aj mierne ním bolo inšpirované, tak toto bola ľudovo povedané pecka. Možno nie tak šokujúce v momentoch, no o to viac gradácie a dobrého rozloženia desivosti na celý film, kde koniec asi ani nemohol byť lepšie vymyslený. ()

Falcor

Nekonečné zasněžené pláně, na nich jeden prchající pes, nad ním jeden vrtulník, snažící se pejska zoufale sejmout za doprovodu minimalistického, ale silného, hudebního doprovodu Ennia Morriconeho nastartoval úžasnou atmosféru této kultovní věcičky "mezigalaktického" hororu. Prostředí, kde sníh a zima je lepší věznitel než stěny a mříže, pomalý, ale neustále se stupňující vývoj událostí, vztahů, nedůvěry a napětí za podpory výborné hudby, vede k ukázkovému vyvrcholení marného boje skupiny polárníků s mimozemskou zlou potvůrkou, které jde jen o přežití. Někde v Antarktidě to začlo a na stejném místě i skončilo. Nebo ne?.... Nejlepší film Carpentera s Russelem v hl. roli, kterému zde celková vážnost mimořádně byla ku prospěchu. Díky absenci nudných míst, podobné atmosféře (nejen té a určitě ne náhodou, ale vůbec nevadí) jako Alien 1 a hlavně samotnému závěru, je to spolu s Gigerovou a Scottovou potvůrkou zaslouženě nedostižný vzor mnoha následných filmových pokusů. ()

Crazer

Atmosféra skvělá! I když film začínal o půlnoci, tak mě nenechal usnout a vydržel jsem až dokonce. Triky jsou spíše úsměvné - i co se nestvůr týče. Chtělo by to stejně tak skvělý remake .. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)