Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tak jsem konečně zkouknul tu oslavovano Věc, neb kdysi před deseti lety mě ten začátek tak nebavil, že jsem neměl chuť koukat dál. No i tentokrát jsem u toho napoprvé usnul a dokoukat musel druhej den...kterýžto fakt je sám o sobě nejvýmluvnějším komentářem. No prostě já z tohodle kousku neuchcávám, stejně jako asi z žádnýho dalšího Carpenterova dílka. Bát se není čeho - Věc je spíše směšná než děsivá, nehledě na fakt, že totéž jsme mohli vidět už o tři rocky před tím ve filmu Vetřelec...a podstatně líp! ()

Testament

Bomba, ať si kdo chce,co chce říká, ať si matka slzy utírá. Kdepak 3D, maniak se sekerou, atd. TOHLE je hororová klasika v tom pravém nezprofanovaném slova smyslu. Atmosféra depresivní zasněžené krajiny, pěkné herecké výkony, všechno skvělé. Není, co kritizovat. "Věc"můžu vidět tisíckrát a stejně se neomrzí. PS: Jeden z dílů Akt-X si hodně "vypůjčuje" právě z tohoto mistrného kousku. ()

Ragdoll

Atmosféra... Jaká atmosféra? Prosím vás, vždyť to nebylo ani kapku napínavé! Na svou dobu určitě skvělá vizuálnost, tajemná hudba a příjemný Kurt Russel, který mimochodem jako jeden z mála něco hraje, ale nálepku horor bych okamžitě strhl a nahradil ji slovy brutální akční film. Měl jsem chuť se bát a v pár chvílích to i vypadalo nadějně, ale po půlce už mi bylo jasné, že mě Věc nevyděsí ani trochu. A podivné zakončení na mém dojmu nepřidalo. Někdy už musím přestat věřit všem kladným ohlasům a pěkným hodnocením, a podívat se sám za sebe, abych neměl tak vysoká, a ve finále nenaplněná očekávání. 50%. ()

Lexion69

Zapomeňte na hluboký úvahy, nečekaný zvraty, pohnutý osudy, rodinný drámy nebo mírový poselství. Prostě zhasněte, vyhulte repráky , votevřete ledničku a připravte se na to, že už se nikdy nebudete dívat na párky z Lidlu stejnýma očima, protože maestro Carpenter rozjíždí sonátu pro mráz, paranoiu, pár rozhněvaných mužů, plamenomet a jednoho vážně nasranýho emzáka! ()

Ebon

Jedna ze srdečních záležitostí. Nejlepší výkon Kurta, co kdy předvedl. Atmosféra je naprosto neuvěřitelná. Kdo neuvidí, nepochopí. Mnoho pozdějších filmů se snaží atmosféře přiblížit, ale originál je jen jeden. ()

Bobek15

Keď sa spojí brutálny zmysel pre hororovú atmosféru a tvorbu príšer, ktoré nepôsobia ani trochu smiešne či komicky s geniálnym nápadom, ktorý rozohrá partičku medzi charaktermi a dodá tak filmu prvky kvalitného psychothrilleru, tak vznikne niečo tak kvalitné, ako Vec. Carpenter musi byť určitým spôsobom pošahaný (myslené v tom najlepšom slova zmysle), ale vďaka tomu patria jeho umne natočené vyvražďovacie horory k elite svojho žánru. ()

Mistickzz

Napínavý filmík s hutnou a ťažkou atmosférou, ktorej ešte pridáva mrazivá atmosféra Južného póla. Kurt Russel v jednej zo svojich najlepších úloh, desivá hudba Ennia Morriconeho, originálny nápad a i keď sa nemusí The Thing zdať ako ten najstrašidelnejší film, tak vás veľmi často môže mraziť po celom tele. Určite špička vo svojom žánri. ()

Billie777

Nejlepší je na tomto filmu ta psychologická stránka. Parta lidí, neprve pohodová, poté je atmosféra čím dál tím dusnější, napětí postupně přibývá a nikdo už nemůže nikomu věřit. Stejně tak divák sám neví s jakou postavou by měl sympatizovat. Kdo je ještě člověk a kdo už je Věc? Mrazivá, zoufalá, bezvýchodná atmosféra je úžasná, hudba od génia Morriconeho jakbysmet, Kurt Russell ve své životní roli a maximálně povedený konec. Film má správné tempo, člověk je napnutý jako kšandy a triky, které se v současné době mohou zdát někomu trochu komické, jsou podle mě na osmdesátá léta velmi povedené a mě se naopak moc líbí. Jo, staré dobré triky, staré dobré horory. Kultovní záležitost. ()

Han22

Tak tady není o čem mluvit. Carpentrovo mistrovské dílo a možná jediný monster film z klasické éry, který se vyrovná prvnímu Vetřelci. Mistrovská kombinace dokonalých efektů monster, osamělosti pusté ledové základny a nervydrásajícího napětí, paranoie a nedůvěry mezi členy posádky stanice. Nikdo neví, kdo může být monstrum, všichni podezírají všechny a čas od času se z někoho stane něco opravdu nepěkného. Mezi plusy patří určitě i nezapomenutelný Morriconneho motiv a beznadějně pesimistický konec. A také inspiraci, kterou čerpají tvůrci dodnes - díl z polární základny jsem viděl snad v každém sci-fi seriálu (namátkou X-Files, Outer Limits, Stargate). Bez přemýšlení horor roku 1982. ()

Miller

Bojim, bojim! Velmi děsivé, působivé, vtipné, a navíc tu jsou tři chlapi, co mají trvalou. Trochu mě zklamalo to, že to nemělo lepší konec, a to natolik, že jsem musel ubrat hvězdu. Málokdo umí vytvořit Béčko tak, že vypadá jako Áčko. Já se velmi bál, a velmi se mi to líbilo. 82% ()

Zagros

Neuvěřitelně atmosférický film, který jsem jako malý měl problém dokoukat, tak jsem se u něj bál. Když jsem to zvládl, měl jsem přes rozjitřenou fantazii problém usnout. Ta atmosféra strachu z neznámého by se dala krájet. Bravo tvůrcům a zejména Jonu Carpenterovi a Billu Lancasterovi za režii a scénář, filmově nic lepšího už v životě nestvořili. Také Kurt Russell podal výtečný výkon. Věc jsem viděl i s odstupem mnoha let s partou kámošů jako dospělý a musím říct, že ze své atmosféry moc neztratila. Možná jen pár efektů bylo lehce zastaralých, ale to nic nemění na výborných čtyřech hvězdách. ()

Milano33

Vec sa už za tie roky stala sci-fi i horrorovou klasikou, ktorá si svoj status ikony plne zaslúžila. The Thing je mimoriadne atmosférickým a mrazivým horrorovým filmom, ktorý uchváti svojim dychberúcim prevedením, ale aj trikmi, ktoré sú na rok 1982 veľmi dobré. Príbeh The Thingu sa odohráva na odľahlej a od zvyšku sveta izolovanej vedeckej stanici v mrazivej a neľútostnej Antarktíde. Len myšlienka na studenú, snehom a ľadom obklopenú pustinu, akou Antarktída bezpochyby je, vyvoláva u diváka ten pravý mráz a dojem chladu. Táto výskumná stanica sa stáva epicentrom veškerého diania a netrvá dlho, než bola napadnutá neznámym votrelcom. Tamojší vedci a výskumníci mali totižto tú česť s parazitickou mimozemskou formou života, ktorá sa po čase medzi nich asimilovala a súbežne začala aj imitovať členov tejto posádky. V tom momente začína to pravé orechové, mrazivá atmosféra ihneď ešte o poznanie zhustne, napätie sa stáva čoraz intenzívnejším a nervydrásajúcejším. Pocit izolácie, neistoty, nedôvery a paranoje je takmer neúnosný a doháňa všetkých priam až k šialenstvu. Film je v podstate o erózii dôvery a správnom odhadovaní ľudskej prirodzenosti, ale aj konfliktnosti. K tomu takisto výrazne dopomáha aj znateľný nihilistický tón filmu. Samotná Vec vyzerala veľmi desivo a predovšetkým nechutne. Brilantná hudba má obrovský podiel na tom všetkom, keďže skvelo podchytila náladu tohoto atmosférického zážitku. John Carpenter tiež ukázal svoje kvality, ako schopný režisér. A Kurt Russell je v svojej roli úžasný. ()

Dallon

Podmanivý až na půdu. Naprosto neuvěřitelný, co v roce 1982 Carpenter stvořil za děsivost a nechutnost. Hlavní síla tkví v izolaci postav, hutné atmosféře a především faktu, že si nejste jisti, proti čemu vlastně stojíte. Na rok 82 fakt mazec. 9/10 ()

Devadesát Dva

#1. Pro mě se tomu opravdu horko těžko něco přiblíží. Pes běží zasněženou krajinou. Otočí se. Sleduje ho vrtulník, v něm jsou muži, kteří ho maniakálně, stůj co stůj, chtějí zastřelit, házejí po něm dynamit, jsou jako posedlí. Při snaze o to zabít psa ale nakonec sami končí v náručí smrti, zatímco pes nachází útočiště u skupiny vědců na základně v Antarktidě. Ti se pak, patrně vyrušení ze své monotónní rutiny, snaží zjistit, o co šlo. Takhle začíná 'The Thing'. Jak Tarantino řekl, snažil jsem se najít důvod, proč mě tenhle film děsí a je to skoro jako kdyby paranoia byla tak reálná, že je další postavou ve filmu. Paranoia, která skáká od stěny ke stěně, a vy nemáte kam od ní utéct. Kdo je ta Věc? Geniální konec. Geniální praktické efekty. Neodmyslitelný soundtrack Ennia Morriconeho, Žádná paranoia a (praktické) efekty nikdy nefungovaly lépe, než tohle. 'The Thing' a jeho plíživý cosmic horror soundtrack, který jsem měl roky, už na mp3ce, pak v mobilu, melodie, která mě provázela a provází. Je o to komičtější po letech narazit na komentář Johna Carpentera a Kurta Russella, kde se oba při sledování filmu můžou potrhat smíchy. Patrně i zároveň nejlepší film Johna Carpentera, který byl svého času velkým propadákem, protože předběhl dobu a navíc se v době lentilkových mimozemšťanů nehodil mainstreamu do krámu. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)