Když je mladá američanka poslána do Říma, aby začala sloužit církvi, narazí na temnotu, která ji přiměje zpochybnit vlastní víru a odhalí děsivé spiknutí, které doufá, že přivede zrození inkarnovaného zla. (Falcon)

VelkyMrB odpad!

Béčkové, céčkové, efkové filmy si dávám k snídani. CGI společnosti Asylum mi koluje v krvi. Takže jsem schopný už skouknout cokoliv a málokdy dávám odpad, ale tady nejsem schopen dát jinak. Horor trochu v jiném slova smyslu. Horor byl sledovat celý film. Původně jsem nechtěl ani film moc vidět, ale když jsem zahlédl článek o tom, že členové štábu odcházeli z natáčení kvůli jedné scéně, nemohl jsem odolat. Hudební zpracování byla muka. Hrdinně jsem se držel abych nevybouchl smíchy, ale když se spolukoukatel vedle mně začal smát, nevydržel jsem a vybouchnul jsem taky. Nevím co byla ta scéna při, které musely členové štábu odejít, ale typoval bych od první minuty do 119 minuty. Jednu hvězdičku bych byl schopný dát za herecké výkony, ale z filmu jsem neměl ani nejmenší požitek. Podle mě, veškeré finance z klášteru šli na cigarety, protože skoro každá ze ctihodných sester fajčila jednu za druhou. ()

Polux

6/10 | Po loňské vymítačské anabázi další satanský (tentokrát prequelový) pokus oživit legendární hororovou značku (v rámci svaté "diablo" trojice tak zbývá znesvětit už jen Rosemary's Baby, tak jsem zvědavý, kdy si studio vzpomene i na tuhle sérii) a naštěstí mnohem zdařilejší. Což Stevenson zase tolik námahy nedalo, protože Greenův opus je ve všech směrech mizerný, přesto na debutové poměry jde o slušnou práci, která dokáže hned v několika ohledech překvapit. | Tahle série stála od samého počátku spíše na pomalém budování nervózní atmosféry a momentech napětí (za masivní podpory Goldsmithova OST v čele s Ave Satani), než na opravdu strašidelných scénách, ze kterých diváka mrazí v zádech a stoupá mu srdeční tep, byť na pár více nebo méně očekávaných lekaček se zpravidla také dostalo. Prequel pokračuje v tradici a na nějaké sugestivní scény koncentrované hrůzy v průběhu filmu znovu nedojde (lekačky přítomny jsou, ale naštěstí se s nimi šetří). Tradiční ingredience značky, tj. smrtelné náhody/nehody, nechybějí ani tentokrát, ovšem provedením za svými předchůdci v sérii zaostávají a ani celkový bodycount nedosahuje žádných závratných hodnot (eRkový rating je bohužel vytěžen jen pro jednu konkrétní - pár vteřinovou - scénu). | Na druhou stranu se Stevenson nebojí oživit osvědčené schéma několika novými (a hlavně smysluplnými) nápady. Jednak v rámci série, díky chytrému provázání děje s historickým obdobím studentských revolucí na přelomu 60s a 70s, dostávají spiklenci v církvi konečně uvěřitelnou motivaci k přivedení pekelníka na svět (dosud byla na úrovni libovolného padoucha z bondovek). Dále posun filmu do více fantaskní roviny prostřednictvím paranormálních vizí dovoluje tvůrcům příběhovou linku obohatit o zajímavé scény na pomezí snu a reality. A konečně klasický neduh všech prequelů, kterým je divákova znalost nadcházejících událostí po konci filmu, je vyřešen skrze sice nikterak objevný, ale účinný plot twist a následně poměrně odvážný retcon, dodávající případnému pokračování slušný manévrovací prostor. | PeZet ()

Mukade

To bolo dobré ako ho "vyslobodila" z toho zaklinenia medzi auto a múr... x''D, keby to bolo skutočné, to by bola teda logika... lol ............. Keby to malo nejaký zaujímavejší koniec ako tento vlastne úplne antiklimatický, tak by som dal 4-5*. Vyvrcholenie je cisársky pôrod. Super. To je dobré tak pre nejakú epizódu zo seriálu Pohotovosť a nie horor. A ešte k tomu veľký pán diabol tam tak jednoducho uhorel, vaaau, lol. Á, zabudol som, zapichla tam úbohého Billa Nighyho, strašné xDD. Pozitíva filmu sa mi páči ako zhodnotila kleopatra tuná: "Atmosférické, příjemně pomalé a jakýmsi zvláštním způsobem jemné."  Dalo by sa povedať že v tomto prípade "cesta je cieľ", to čakanie na Godota bolo dobré, o to väčšia frustrácia keď neprišiel. .......................... PS: Prečítal som si súhrn obsahu Omen filmu z 1976 a - - - som rád že som ho nevidel lebo má tiež taký záver ktorý by ma riadne nasral lol. ()

Holly_Molly

Dobrej film po umělecký stránce to rozhodně je, o tom žádná. Rozhodně to ale neni dobrej horor..a vlastně to ani horor vůbec neni. Spíš drama co má několik weird a gore scén, divnej soundtrack a přepálenou stopáž. Je to sice něco jinýho, ale tady se s těma artovýma šaškárnama mělo spíš ubrat, protože je to mnohdy spíš k smíchu, než by to působilo znepokojivě a ještě to navrh z relativně dobrýho filmu dělá táhlou nudu... ()

Klimetka

Bála jsem se, že to nedopadne a ono to dopadlo. A dokonce výborně! Dala jsem si dopoledne před kinem původního Omena s Gregorym a večer skočila na "prvního" Omena. A nestačila se divit jak pěkně to navazuje a propojuje a když trochu přivřu oči, tak i funguje samo za sebe. No ale protože tu návaznost znám a nadchla mě, po příchodu domů, jsem si Omen s Gregorym dala s chutí podruhé, protože to nešlo prostě jinak. A za tak krásnej Omenovskej den, dávám ***** plných a plnotučných! ()

PuppetMistr

Tak to byl hodně luxusní Prequel. Krásně to napojili na původní Omena z roku 1976 s Gregory Peckem. Opravdu hodně povedený. Možná by mohli klidně natočit další Prequel. Konec byl hodně luxusní zakončení. ()

Branislav.Po

Cakal som viac. Prva hodina dost nuda. 3 lakacky za cely film. Ale tak videl som aj horsie. Malo to atmosku, fajn hudba... A mozno bude aj pokracovanie ()

Erw1nka

Ale jo není to špatné. První minuta ok, pak pomalejší rozjezd asi tak do půlky filmu. Úplně jsem nepochopila logiku církve,  ***spoiler*** která se snaží vytvořit antikrista kvůli tomu, že lidé nechodí do kostela, a pro jeho stvoření používá jakési stvoření - ďábla? Démona? Který znásilňuje jeptišky nebo sirotky...Nestačilo by tedy říct "taťkovi", aby se šel projít po náměstí? 🙈😃 já myslím, že by lidí byli hned plné kostely a nemuseli nikoho znásilňovat 😅 A kde vůbec toho "taťku" vzali? To jsou  věci co mi během filmu vrtali hlavou, a trošku mě štve, že na ně film neodpověděl. ()

Lamarr

to jako fakt??? Překvapení nula, lekačky očekávané, takže nula, faktor husí kůže nula (asi dvakrát za film a ještě decentně). Hodinu se člověk nudí v kině, pak to dostane jakž takž rozjezd, který nakonec vyšumí do ztracena. Potěšil mě odkaz na původní film s Gregorym Peckem. Tohle byla ztráta času, dávám 2/5 za zvuk a občas přijatelnou atmosféru. ()

Tabeer odpad!

Na co jsem se to, sakra, zase nechal zlákat do kina?! Veskrze pozitivní recenze mě přivedli na velmi naivní myšlenku a sice, že by mohl v této době přijít do kin nějaký kvalitní, neotřelý horor, u které v kině budu zadkem štípat sedačku a který budou dokreslovat výkřiky žen, dětí a mužů slabší povahy, sedících v kině vedle mě. Ne. Nestalo se. Zažil jsem pravděpodobně jeden z WORST 10 hororů, který jsem kdy viděl. Trailer vám pravděpodobně odhalí všechno byť jen trochu zajímavé a tak při promítání zažijete jen dvě hodiny trvající nudu, nudu, šeď, šeď. ()

Glenn_Coco

Atmosférické, napínavé, nepříjemné, inovativní a zároveň s láskou odkazující ke svým předchůdcům. The First Omen potřeboval ruku režisérky, která se příběhu filmu ujala skvěle. Takhle by měl vypadat prequel/remake, zvlášť po takové době. Radost sledovat a brzo určitě zase. ()

Nataraja

V rámci žánru a kontinua prvního The Omen, je to skvělý, ba co víc parádní snímek. Režie, herecké výkony, pomalé budování atmosféry a napětí, výborná věc. Myslím, že je to adept na film, který bude zrát s dobou... převeliké překvapení! ()

Artogon

Toto vzniklo na čo? Zo 120 minút sa niečo aspoň trochu hororové deje v posledných 20-30 minútach. Zbytok filmu je walking simulátor mníšky, ktorá čaká na prijatie medzi evidentne šialené kundy. Je to nudné a občas, keď sa už vyskytne nejaký fajn moment, tak scenáristi potvrdia svoju neschopnosť ďalšími troma WTF momentmi. Asi to malo byť umelecké a zasadené nejak atmosférou k prvému dielu, ale... proste to nevyšlo. ()

RedHeadka

Tak tohle nedopadlo vůbec dobře. Přirovnání že je to jako oldschoolovka, je pro mě urážkou. Napětí žádné, nudné, absolutně vůbec ne děsivé, maximálně nechutné ale ne v dobrém slova smyslu. Spojovat to se starou dobrou klasikou ze sedmdesátek je nesmysl. ()

Duffman 97

Trailer na The First Omen mě nikterak neoslnil a čekal jsem tuctový příspěvek, který se přiživuje na původním filmu. Jak já jsem se spletl..............The First Omen je překvapivě kvalitní a napínavý prequel ke slavnému The Omen. Režisérka Arkasha Stevenson výborně pracuje s atmosférou, hudbou a celkově se namísto laciných lekaček spoléhá na mrazivý pocit, který divákovi zaleze pod kůži. Některé scény byli dokonce tak zapamatovatelné, že je řadím k těm nejlepším v sérii. Film taky naštěstí nikterak nenarušuje původní lore, jak je dnes zvykem. Slabý mínus vidím v tom že navzdory snaze šokovat, divák ví kam to povede. Film taky neoplývá originalitou a většinu věcí jsme už viděli jinde ( hororový znalec si jistě vzpomene na Suspirii ). Přesto jde o opravdu dobrý horor, který obě Sestry a nového Exorcistu zadupává hluboko do země. Byl jsem hodně mile překvapen. 8/10. ()

carebear

Drvivú väčšinu filmu kľudne môže odvysielať TV Lux v nedeľu doobeda namiesto omše, nikto by sa asi nepohoršil. Každé ďalšie pokračovanie či prequel kultovej klasiky je horšie a horšie ,podobne ako u Exorcistu. Veľká škoda. ()

dimas1902

celkom solídna vec s hororovymi prvkami...nemožem nazvat tento film doslovne hororom lebo sa to tykalo akože demonov a satana a podobne ale teda scare momenty a celkovo ten pocit hororu ako by sa vytratil a bolo toho strašne malo...je to skor taky update na film kde sledujeme hlavne pribeh a sem tam ale že ozaj sem tam príde nejaka ta lakačka ktora je samozrejme dost predvídatelna...pribeh to ma zaujimavy ...vybocuje aspon troška z toho čo tu mame stale dookola a presne to je na tejto snímke dobréé....vyše hodiny sa síce skoro nič nestane ale postupne sa zoznamujeme s dejom a je to tak dobre natočené že tie dve hodinky v pohodke odsypú...myslím že je to taka večerná pohodička na horor aj ked osobne moc toto nemusíím a nebavil som sa tak ako by som chcel.... ()