Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (291)

5150 

všechny recenze uživatele

V době natáčení dvaačtyřicetiletý Jean-Claude Van Damme prokázal výbornou fyzickou připravenost a role američana Kylea, který má hodně daleko k nepřemožitelnému superhrdinovi mu absolutně sedla. Navíc velmi kvalitní příběh, akční sekvence a vůbec, PEKLO řadím k tomu nejlepšímu, co kdy Jean-Claude natočil. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Netradiční vandammovka, JCVD už tu tolik nevsází na svoji legendární otočku ve vzduchu, ale s dalšíma trestancema si to tu dává pěkně na pěsti. Film jsem viděl těsně po Warriorovi (s Tomem Hardym) a některé bojové scény tu byly velmi podobné, hlavně co se stylů týče, jinak řečeno- tenhle film jsem si dobře načasoval a tak na mě zacílil, jak rána sloupem do Van Dammových koulí :) Nejvíc se mi na In Hell líbila ona temná a stísněná atmosféra, ze který !SPOILER! není zdánlivě úniku. Inu, jenom zdánlivě... :) ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Když nevezmu duševní klystýr své duše JCVD je tohle nejlepší Van Damme minulého desetiletí. Rozumnějte nejedná se o žádné veledílo. O produkcích na americkém území si může nejznámější Belgičan tak leda nechat zdát. Tady jsme se přesunuli i se štábem do Rumunska nebo Bulharska. Máme zde odsouzeného Američana, který se dostává do nejhroznější ruské věznice a musí se o sebe naučit nějakým způsobem postarat. Zpočátku mu chybí životní síla, což je pochopitelné po ztrátě milované manželky. Ve vězení se konají zápasy a co by to bylo za dozorce, aby si Van Damma neproklepli a nezajistili mu místo v levém rohu vězeňského dvorečku. Co by to bylo za vězeňský snímek, aby se také Van Damme nepokusil o útěk. Pravdou je že závěrečné minuty zachraňují dojem jak se jen dá a výsledkem je 60% PS: Známe herce zde opravdu nehledejte. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Jean-Claude Van Damme mal v tomto období to najlepšie dávno za sebou a jeho filmy už prešli definitívne na video, ale po trochu slabšom Replikantovi skúsil ešte raz spoluprácu so skúseným hong kongským režisérom Ringo Lamom a je z toho nielen ich najlepšia spolupráca, ale aj jeden z Van Dammových najlepších videofilmov. A možno aj preto, že sa nejedná o žiadny bežný akčný film, ale skôr prekvapivo vydarenú väzenskú drámu, ale samozrejme v akčnejšom prevedení. Príbeh pôsobí spočiatku relatívne ohrane, jednoducho sa len zase slušný muž dostane do drsného väzenia, tentoraz kvôli pomste za smrť manželky, kde sleduje bezprávie a postupne sa zmení, ale náhodou je to dejovo až prekvapivo dobre podané a práve zaujímavý a atraktívny scenár je hlavnou prednosťou tohto filmu. Samozrejme sa nejedná o žiadny Shawshank, ale mne sa tu celý ten spôsob, ako hlavný hrdina ovplyvnil väzenský systém veľmi páčil, opäť sa určitým spôsobom neváha obetovať a dokáže inšpirovať aj tých najhorších zločincov a práve všetky scény s tým súvisiace sa mi dosť páčili. A k tomu je tu aj nejaký ten väzenský turnaj, aby tomu dodal akčnejší štýl, čo film nekazí, predsa len bez toho, by bolo mnoho divákov sklamaných, ale myslím, že v tomto prípade by absencia akcie vôbec neškodila, film by sa zaobišiel aj bez nej. Takže aj keď sa tu nájde viacero priemernejších sekvencií, väčšinu času sa mi to dosť páčilo a poteší aj spravodlivý záver. Veľkým plusom sú aj postavy, samotný Van Damme je tu výborný a tentoraz určite nie len v akcii, ale aj to dobre zahral a jeho postava ma bavila, nájde sa tu viacero zaujímavých väzňov na kladnej strane, hlavne nepochopený černoch, ale aj slušní záporáci, obzvlášť mimoriadne nesympatický gangster zneužívajúci mladíkov, pri ktorom som sa skutočne tešil, kedy ho konečne Van Damme dostane. Spokojný som ale aj po akčnej stránke, ako som spomínal, film by fungoval aj bez nej, ale aj tak sa tu nájde viacero veľmi dobrých súbojov, ktoré síce neovplývajú štandardným Van Dammovým lahodným karate, ale sú to poriadne kontaktné a realistické súboje v surovom duchu a to tiež môžem. Takže vždy, keď Van Damme s niekým súperí, tak sa je na čo pozerať. Režijne je ale film skôr sklamaním, predsa len pôsobí lacnejšie, než by mal, ale aspoň to má tú správnu surovú atmosféru ruského väzenia a občas trochu zafungujú aj emócie. Takže aj keď sa už v novom tisícročí Van Dammovi až tak nedarilo, natočil pár filmov, ktoré skutočne stoja za pozornosť a Peklo je jedným z nich. 78% ()

Dale 

všechny recenze uživatele

To malo byť čo? Van Dammove Vykúpenie (z väznice Shawshank)? V porovnaní s jeho filmami z posledných rokov to však nie je až také hrozné. No stále je to len béčko, ktoré sa hrá na vážny film. Jediné, čo nie je bečkové, je réžia Ringo Lama. A určite poteší aj vidieť, ako to konečne raz poriadne schytá aj Van Damme. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (6)

  • Jako režisér druhého natáčecího štábu a koordinátor kaskadérů na filmu pracoval David Leitch. Marcus Young na filmu dělal jako bojový choreograf. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)
  • Ve scéně, kdy hlavní hrdina (Jean Claude Van-Damme) odjíždí generálovým autem z věznice, ukazuje ručička tachometru nulovou rychlost. (Terva)
  • Postava Lawrence Taylora je pojmenována 451, čímž symbolizuje odkaz na román Raya Bradburyho "Fahrenheit 451". (KucC)

Reklama

Reklama