Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (451)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Od Stroje času jsem nic neočekával. Ale výsledek, který jsem shlédnul mě nemile překvapil. Filmu totiž chybí jedna velmi důležitá věc. A tou je srdce. Srdce režisréra Simona Wellse, který tvrdí, že je pravnukem autora předlohy G. H. Wellse. Film je dělán bez jakéhokoliv zaujetí pro látku, bez citu pro naaranžování scén a tím pádem z něj mám pocit jako bych právě shlédnul nějaký chladný kalkul, který si rychle vypočítali producenti a nechali tento projekt spíchnout. Přitom začátek se rozjede velmi slibně, když Alexandr absolvuje svou první cestu časem. Místo toho aby tvůrci rozehráli partii člověka, který se snaží svůj vynález prozkoumávat a zkoušet jeho možnosti, tak mu scénář nějakým prapodivným způsobem nařídil, že se se strojem okažitě sžije dohromady a bere jeho možnosti jako něco absolutně samozřejmého. Samotná vize budoucnosti zaujme možná tak rokem 2037, kdy se na zem řítí Měsíc. Ale i tato scéna, kdy se dala rozehrát dokonalá apokalypsa byla utnuta nechutným střihem a film se posunul někdy do roku 800 000. Jak vypadá? Stačí se vátit do doby kamenné a dopadneme stejně. Z hereckého "pitvoření" Guye Pearce, které předvádí na začátku, kdy se snaží zahrát trochu roztržitého vědce, se mi poroztáhly rty do úsměvu, ale tím nechci říct, že by drsňácký ksichtík, když si hraje na zachránce světa byl o něco lepší. Stroj času se sice tváří jako velkolepá podívaná, ale při menším zamyšlení musí každému dojít, že se jedná pouze o film, který je vyroben "na zakázku" popcornového průmyslu. Chudák G. H. Wells, ten se asi obrací v hrobě. Nemůžu s ním však soucítit, protože jsem jeho knihu nečetl. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

The Time Machine je to krásne natočený, má úžasné vizuálne efekty a Guy Pearce sa snaží čo mu sily stačia, ale obsahovo je skoro takou bejkovinou ako Wild Wild West. Chvalabohu je ale podstatne kratší a skončí skôr, než vás stihne naštvať. S prižmúrením oka, v slabej chvíli diváckej naivity a skromnosti, za 3*. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Od zasněžené poetiky, vědeckého zápalu a chorobné touhy překabátit tok času až po střemhlavý pád do bezobsažného sci-fi jak z produkce Syfy Channelu, nicméně vzletná myšlenka o stroji času v hlavě každého z nás (minulost vzpomínky, budoucnost sny) může posunout celkový dojem mimo mantinely ryzí filmové katastrofy.. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Podivným možná až zvráceným způsobem zábavné. Přes všechny digitální efekty, které jsou i přes svou zjevnou levnou využity vkusně (scéna s měnící se krajinou při cestování časem) a strohý příběh má Stroj času své kouzlo. něco málo si snímek bere z verze z roku 1960, ale vylepšuje novými technologiemi, poznatky a slušnými herci. Nebudu lhát, Guye Pearce, Samanthu Mambu, Jeremyho Ironse i Orlanda Jonese mám docela rád, takže se na film i díky nim dobře kouká. Přes povrchnost a slabý obsah (na to o jakou jde látku), je to velmi slušná zábava. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

To hodnocení je jen a pouze za hudbu a samotný Stroj Času, který je prostě..úchvatný!!! Samotné cestování časem (které je mimochodem díky hudbě, též parádní) zabírá ve filmu tolik času, kolik vyžaduje příprava vajíčka na měkko. Bez komentáře. Jinak doufám, že za takovéto zprznění knihy, kterou miluji už od 14let (ne, není mi 15) bude velký H.G.Wells svého pravnuka navěky strašit. Já vím, že to nenatočil celé, ale to není sakra omluva. A obsazení pana Pearce, který se tam hodí asi jako Schwarzenegger do Shakespeara, nebudu raději komentovat už vůbec. Včetně dnes už povinné černošky. Tenkrát to bylo divné...dnes už je to vysoce otravné. Slušně řečeno. Svému předchůdci, to sahá tak po ony příslovečné kotníky. A to jen díky výpravě a hudbě. A též nechápu, proč je to v USA a ne v Anglii, jak to má dle předlohy býti a 1.verze to tak má. I když to není vyloženě důl. pro děj, bylo pěkné, aspoň respektovati originál a ne hned všechno nesmyslně roubovati na kdysi všemocné USA. Přijde mi to trapné. P.s. 3 a více mohou opravdu dáti snad jen ti, kdož nečetli tu nádhernou předlohu, či neměli (k jejich naprosté smůle) tu čest s 1.film. verzí. Logane, jsi dobrý scénárista, ale toto jsi fakt posral. Doufám, že se nedožiji 3.verze. Pokud by ovšem byla, jako ta Wálka Světů 2019 od BBC, tak možná ano. A stejně tam stále chybí ta VELMI zásadní, předposlední (epilog nepočítám) kapitola, ke které se ovšem zde, autoři dostali o něco blíže, než v předchozí verzi. Taky je to jedna z the best scén, vůbec. Ovšem, takových je zde, jako šafránu:( P.s. technická...Uber-Morlockovo vysvětlení, proč nemůže ten maňas zachrániti svou milou pomocí Stroje Času, jest v základu vykradeno z náročných na četbu (leč, stojících za to) the Time Ships aka the Time Machine II (1995) od vysoce nadprůměrného SF autora, Stephena Baxtera, který přesně po 100 letech od vydání originálu, napsal přímé pokračování (a které dodnes!!! nikomu nestálo za to, vydati jej v cz) nejlepšího a nejzásadnějšího díla v dějinách SF literatury. Tak jest. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (17)

  • Guy Pearce byl tak důsledný, že kdyby se vzalo audio z jedné scény a překrylo by se s videem z té stejné, ale znovu natočené, bylo by perfektně synchronizované. (akisha)
  • Kostým Morloka vážil 10 kg a navrhoval ho Stan Winston, který za svoji práci měl již čtyři Oskary. (Ravi)

Reklama

Reklama