Žraloci v Paříži

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy, takmer štyri. Technicky až na pár pokazených CGI scén, na dobrej úrovni. Príbehovo "originálne", ale nie zhovadilé ako Sharkanado. Casting sympatický, koniec perfektný, okamžite chcem pokračovanie s novým invazívnym druhom na svete. ()

666Carnage

Režisér Gens, který natočil hranici smrti a moje milovaný The Divide, teď přišel se žraloky. No a to se fakt nepovedlo, hromada debilních postav, kterým jsem přál, aby je hned sežral. Plus příběh vycucaný z prstu eko teroristů a fakt příšerných efektů. Mám rád animal horory, ale tohle byl fakt průser a až na dvě, tři scény je to děs. Čelisti jsou po všech těch letech stále králem a myslím si, že to ani jen tak nezmění. 35% ()

Hanys_

Jasně, žralok, který přepluje x desítek tisíc kilometrů, jen aby se smáchal v odporné Seině. Tohle je celkem na hlavu, stejně jako ty greenpeace holky, ale jinak paráda. Minimálně za scénu v katakombách a závěr si tohle dílko nezaslouží být zapomenuto. 6/10 ()

Warhorr

Že já neposlechl ostatní a nedal na počáteční hodnocení, které skýtalo černá čísla. No tentokrát to nelhalo. Jak někdo, kdo natočí brilantní Hranici smrti nebo hutnou psychárnu Divide, dokáže předvést tuhle eko greenpeace sračku ? Zcela tupý a nesmyslný námět s trapným digi žralokem, podpořen dementními a nesympatickými postavami, že tohle se jen tak nevidí. Já nevím jestli je tak drahý a složitý udělat v dnešní době pořádnou maketu žraloka, ale horory s těmato zubatýma potvorama stojí za vyližprdel a Čelisti prostě zůstanou nepřekonaný. A tenhle žralok má ke všemu v řiti ještě raketový pohon. Pařížský lokace a alespoň menší jatka v katakombách, víc tady není co hodnotit. ()

Zyne

vizualne hezky vypadajici hloupost, ktera je ale hloupa tim otravnym nabubrelym zpusobem, ne tim beckovym zabavnym. otravne vazne a pritom opravdu stupidni ()

Ant_Antony

Hvězdička za to, jak se člověk s přibývajícím časem nasměje... Napřed aktivistkám, pak starostce, akrobatickým žraločím vložkám a nakonec přívalové vlně... Takovou pitomost vymyslet dá hooooooodně práce, a když k tomu přičtěte odvahu producenta, to vůbec točit, tak tu jednu hvězdu prostě musíte dát... ()

mira007

Samozřejmě jsem čekal ultrabéčko alá Žraločí tornádo (2013) nebo podobné blbiny od Asylum, takže mne tahle variace žraločího hororu od francouzského Netflixu nemohla zklamat a vlastně oproti očekávanému to má plusy - solidní technickou stránku, krásy Paříže z pohledu vodní hladiny a opět nějakou tu eko myšlenku. Akční zábava, která mne pobavila. ()

bobstock

Francouzsko-netflixovské poselství, že to s námi nedopadne ekologicky dobře a pokud už nemáme mikroskopické částečky plastu ve všem, co pozřem, tak nás nakonec pozřou zmutovaná žraločí monstra. Triky chvílemi slušné, chvílemi odbyté na úrovni Asylum production. Z filmu vychází krásné promo záběry na pařížskou Seinu včetně všech mostů a pár částí starodávných podvodních katakomb, jináč je převážná část protagonistů přiblble určena ke švédskému stolu pro žraloky. 40% ()

tenebrae86

Jakž takž koukatelné žraločí survival béčko. Trošku nablblé, ale nápad se žraloky v zatopených pařížských katakombách je dostatečně creepy. I mrtvol je tu požehnaně. Bohužel krvavé řádění paryb je zobrazeno sice detailně, ale z větší části samozřejmě digitálně. Pár praktických efektů se tu najde, ale ukousané končetiny a lidé mávající utrženými pahýly tu působí spíše komicky, než děsivě (viz. úsměvná scéna masakru eko-aktivistů). Celkově asi průměr 2,5*, ale jako fanda žánru zaokrouhlím nahoru. Nic světoborného jsem nečekal a svůj účel to splnilo. ()

krusty2 odpad!

Katastrofálne. Ešte začiatk ako tak ale potom.Horor v žiadnom prípade a akcia tiež nič moc. Voľakedy nádejný režisér Xavier Gens si teraz u mňa posral reputáciu. Neviem komu ro bolo určené deťom, dospelým alebo nikomu ? ()

Flopik

Keď chcete natočiť takýto horor, potrebujete 3 základné veci. Za prvé, musí to byť poriadne krvavé, veď predsa žralok v meste by mal trhať jedna radosť. Za druhé, nejakú sexi babenku vďaka ktorej odpustíte nedostatky filmu. No a za tretie, postavy musia byť aspoň sympatické, aby ste im dokázali fandiť a mali to prečo sledovať. Tu sme nedostali zo spomenutého ani jedno. Na začiatku je scéna so žralokom, ale je nakrútená tak chaoticky, že nič nevidíte. Potom trvá hodinu, kým nastane nejaký ten masaker. Opäť veľmi chaoticky, nič poriadne nevidíte iba občas pláva nejaká ruka. No a potom ďalší "masaker" až na konci, kde opäť nič nevidno a len sa strieľa do vody. Postavám nefandíte, ženská herečka nie je ani sexi, celé zle. 2* za fajn kameru a zábery pod vodou, inak je to čistá strata času. ()

arcticsky

Hned v prvním ohlasu, který jsem četl na FB se jeden z komentujících těšil na smrt vydlabané ekoaktivistky. Právem. Brzy poznáte proč. V této souvislosti popisovat pěknou scénu v zatopených katakombách by bylo spoilerování. Dále pak je zajímavý triatlonový závod, kdy někteří plavci překonali své osobní rekordy ve sprintu volným stylem. Jinak se jedná o naprosto schématický, stokrát viděný příběh s "chytrou" vědkyní, statečným policistou a připitomělými, sebestřednými politiky. Dalším mírným kladem jsou pěkné obrázky plastového útesu i samotné Paříže. A úplně nejvíc je "ekologické" poselství, které vyvstane se závěrečnými titulky: Všechna nebezpečná a rychle se množící zvířátka je třeba nemilosrdně zregulovat a to nejlépe do mrtě a hned nebo špatně dopadneme. :-). Alespoň tak jsem hlavní odkaz tohoto ekoveledíla pochopil já. ()

Thomm

Velkej žralok no, opět. Hororem bych tenhle film teda nenazval, napínavé a docela (přiblble) akční to ale v nějakých chvílích je. Co jsem ale ocenil z celého filmu nejvíc je vyobrazení eko-aktivistů, kde je vidět, že si režisér tuhle povedenou skupinu lidí dobře nastudoval. Banda ošklivých divnolidí s piercingem v rypáku, komedií na hlavě, ideálně s vlasama nabarvenýma na modro, která nemá nic lepšího na práci, než snažit se zachránit žraloka, který je hrozbou pro celou Paříž. ()

Johny303

Trojka s odřenýma ušima. Cením vizuální stránku resp. relativně přirozený vzhled žraloků, ale scénáristicky to chtělo ještě vyladit. Film navíc skončil v době, kdy měl největší potenciál. ()

Bozvav

Za mne docela dobrý žraločí biják. Hned úvodní scéna masakr, který tentokráte bohužel odnesli ti hodní. (jenže jak to má sakra takový žraloček poznat, kór když je na planetě jako nový podruh teprve chviličku). Pak se chvilku nic neděje a pak zas hup a máme tu hromadu mrtvých. Pitomoučké eko aktivisty, kteří jsou sice samý dobrý úmysl, ale houby z toho a nakonec sportovce, proložené policií. Aby z toho chudince paní žralokové nebylo těžko od žaludku.  Politici ukázáni ve správném světle, nebo spíš ve správné temnotě. Filmu chybí trochu více napětí a drawu, ale na stranu druhou, za tu hlavní myšlenku, že jsme hovada a zničili jsme tuto planetu, palec nahoru. Já si to celkem užila a zdejší hodnocení nechápu(to se mi u stává docela často) u maličko nadhodnocuje a dávám 4 hvězďulě. ()

hakon

To co začíná jako celkem fajn dramatický shark terror, skončí jako odporné céčko. Úvodní scéná je celkem dramatická a má koule a tím ve vás vytvoří dojem, že takhle seriózní a originální bude celý film. Ejhle, právěže vůbec. Jakmile se dostaneme do Paříže, tak to jde ke dnu jak Titanic a postavy jsou nejen k smíchu a úplně na palici vykradné z čelistí tak umělě, že se vám bude chtít zvracet, ale celkově všechno k čemu to spěje ke konci až odpad! Ještě jsem hodnej strejda a za snahu v úvodu a pár fajn momentům se tomu lze podívat do očí a nedat tomu pěstí, ale stejně se na to nedívejte. 3/10 ()