Let Fénixe

• USA Flight of the Phoenix (více)

Skupina zaměstnanců petrolejářské firmy pracuje na pokusném ropném vrtu uprostřed mongolské pouště. Pak ale náhle přichází příkaz práce zastavit a vrt opustit. Kelly Johnsonové se to vůbec nelíbí a stejně tak se jí nelíbí Frank Towns, kapitán letadla, které pro ně přiletělo. Přesto si ale všichni rychle sbalí a nastupují na palubu. Na poslední chvíli nastoupí i Elliott, mladík, který se tu ocitl s tím, že hledá po světě práci. Brzy po startu přijde prudká bouře, do které se letadlo dostane. Frank se tváří zasvěceně a prohlašuje, že ji obletí. Situace se ale stále zhoršuje a na palubě brzy zavládne panika. Už je jasné, že bude nutno někde nouzově přistát. Vzhledem k podmínkám a poškozenému letadlu se to podaří jen s velkou námahou. Ještě před tím ale z paluby otvorem vzniklým po kolizi vypadne jeden z cestujících. Další dva během ztroskotání zahynou. Zbylí pasažéři jsou celkem v pořádku, zjišťují ale, že se ocitli kdesi hluboko v poušti Gobi, možná už na čínském území, a že je dost pravděpodobné, že se firma, která je zaměstnává, ani příliš nebude snažit je najít...  Když jednou v noci z improvizovaného tábora odejde James Liddle, jeho přítel Rodney se ho vydá hledat, přestože mu to kapitán Frank vymlouvá. Nakonec se oba sejdou a najdou i tělo Kelyho, který vypadl z letadla. Zjistí přitom podivnou věc: chybí mu hodinky, které měl během letu na ruce, a všude na zemi jsou prázdné nábojnice. Zdá se, že daleko v poušti přece jen nejsou úplně sami… Kapitán Frank chce čekat, až je někdo začne hledat, ale mladý Elliott přijde s překvapivým návrhem: z dvoutrupového poničeného letadla by se dalo postavit jiné, které by mohlo létat. Všem se to zdá jako čirá utopie, Elliott ale tvrdí, že je povoláním letecký konstruktér. Možnost stavby letadla skupinu na jistou dobu rozdělí, zejména Frank není tomuto řešení vůbec nakloněn. Nakonec ale souhlasí i on, že je lepší se o něco pokusit než jen sedět a čekat na zázrak. Tím spíš, že zásoby vody se rychle tenčí a také jídla je pomálu. Ve dne je navíc nesnesitelné vedro… (TV Prima)

Tosim

Počáteční havárie byla moc pěkně natočená. Osobně jsem se bál, že po ztroskotání v poušti se budu nudit, ale scénáristé oživili (kromě stavby letadla) nadcházející čas dalšími a dalšími napínavými zápletkami. Navíc bych pochválil kameru, prostředí pouště přímo svádí k nějakým těm krásným přírodním obrázkům. Původní film jsem neviděl, takže mi nic nebrání v tom, dát VNH. (Velmi nadprůměrné hodnocení :-) ()

starbrejkr

Prakticky celý byl celý film spíš zklamaný z totálně překlišovaného děje obsahující všechno co každý film o ztroskotání letadla, navíc s povětšinou nesympatickými herci. Na konci se to ale přeci jen vylepšilo hlavně díky zajímavé postavě konstruktéra letadélek. Celkově ale spíš převládá zklamání, jedná se o dost obyčejný film. ()

Fiftis

Pekný dobrodružný film, na ktorý sa dobre pozerá, priemerný netradičný príbeh, krásne scenérie, skvelí herci a to hlavne Giovanni Ribisi a Sticky Fingaz. Už od začiatku filmu je tak trochu jasné o čo pôjde. Stroskotané lietadlo uprostred púšte, navyše vychýlené z pôvodného kurzu vďaka piesočnej búrke. Sledujeme celkom zaujímavý dej a šanca na návrat do civilizácie je každou minútou menšia. I keď tomuto filmu niečo chýba, vždy si ho rád pozriem v televízií. ()

Adrian

Hodne slušný štart "logicky" po havarovaní stráca tempo, ktoré sa snaží znova prebudiť k životu slušnými "videoklipovými" sekvenciami. Žial piesok (rozumej - takmer žiadný vývoj postáv) je mrcha vec a dokázala zdolať už aj hodne tvrdšie mechanizmy, ktoré mali naštastie aj menšiu životnosť (stopáž). Záver je už len ťažkým doklepnutím sľubne sa rozvíjajúceho letu, kedy - tak letecká páka ako aj samotný výkon motora pilot-režisér už len zťažka zvládal. 2,5* ()

Jara.Cimrman.jr

Ztroskotá-li MacGyver na poušti Gobi, tak si z písku, Nomáda a slunečního svitu postaví za 20 minut vrtulník a je po zábavě. Ztroskotá-li na stejném místě pilot, modelář a parta těžařů, tak to nepůjde tak snadno, ale při zachování macgyverovské věrohodnosti a využití všech dostupných klišé, se to za přiměřené množství zábavného dobrodružství dá považovat. ()

• V původní verzi filmu se neobjevila postava Mirandy Otto. (Cheeker)
  • Hugh Laurie se při nátáčení filmu ucházel o hlavní roli v seriálu Dr. House (od r. 2004). Jelikož ale nemohl být na castingu, nahrál v hotelovém pokoji v Namíbii na video několik replik a poslal je do studia. (SLOTH)
  • Natráčení doprovázalo mnoho nehod. Od potopení trajektu, přes převrácený vůz Jareda Padaleckiho, natržení boku letadla C-119G couvajícím kamionem a v neposlední řadě i zranení kameramana a jeho zástupce při nepovedené scéně s laminátovým modelem, který narazil do přístřešku kameramanů. (Terva)

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle… (více)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)