Reklama

Reklama

Zrada a pomsta

  • Čína Tian guo en chou (více)

Vůbec první kung-fu film, který byl uveden v českých kinech v říjnu 1987. Odehrává se v Číně v sedmdesátých letech devatenáctého století, krátce po zániku „Nebeské říše velké rovnosti“. Hlavním hrdinou je potomek Opičího krále Jü-lung, odhodlaný pomstít smrt svého otce a znovu pozdvihnout prapor povstání. Léty usilovného tréninku však získá něco, co jeho protivníci postrádají – morální sílu, která v rozhodujících chvílích znásobí jeho fyzickou zdatnost a houževnatost. (NFA)

(více)

Recenze (55)

majo25 

všechny recenze uživatele

Ďalší veľkolepý čínsky historický akčňák, ktorý si ľubuje vo veľkolepých exteriéroch, tentoraz v horských oblastiach s množstvom zalesnených brál, medzi ktorými plávajú oblaky. Niektoré kulisy sú naozaj skvostné. Škoda, že mu v tomto nekonkuruje veľmi naivný príbeh o pomste a naivné kungu fu súboje. Samotným súbojom veľmi nepomáha ani mizerný strih a spomelené zábery odkrývajúce ďalšie chybičky a neodtiahnute veci. Ďalšou škvrnou je konanie postáv, ktoré je často nelogické aj na Čínu, resp. Hongkong a z ktorého mi bolo viackrát jedno, čo sa s postavami stane. Tunajšie hodnotenie je veľmi skreslené nostalgiou, ktorá mňa našťastie nepostihla. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Je to už dobrých 25 rokov, čo som tento film videl prvý krát. Klasický príbeh o zrade a pomste avšak výrazne emotívne podfarbený, hlavne ku koncu. To najlepšie sa však týka prvotriednej bojovej choreografie, ktorá ani po rokoch nestratila nič zo svojho kúzla, žiadne lietanie po stromoch, len čistokrvné kung-fu. Zaujali ma aj detskí herci, ktorí na prvý pohľad v bojovej technike v ničom nezaostávali za tými dospelými, jedným slovom ohromná šikovnosť a talent všetkých zúčastnených. Určite môžem len odporučiť. 85/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě Zradu a pomstu nehodnotím jako dospělý, ale jako kluk ze základky, který tuhle euforickou záležitost viděl kdysi dávno v letním kině na venkově u babi a dědy a byl to pro něj jeden z vrcholů jeho dvouměsíčních prázdnin. U všech bohů, jak já jsem tenhle film kdysi žral! Možná ta nejlepší věc, která k nám za komoušů ze spřátelené Kitáje dorazila. Po dlouhých letech, po zhlédnutí jakéhosi extrémně mizerného VHSRipu, cítím sice trochu rozčarování, ale některé scény ve mně stále vyvolávají příjemné mrazení. I přes svůj věk nadprůměrně pohledný a povedený kung-fu film se zevrubnou přehlídkou několika "zvířecích" stylů. Hlavně figury (myslím bojový figury) přítomných ženských mě dodnes berou, mám pro kung-fu baby slabost. ()

Tsukikage 

všechny recenze uživatele

Moct to nechápu. Čínské filmy mám docela dost rád, ale tenhle mi přišel jako kdyby ho natočili šašci a cirkusáci. Na mě přemíra pathosu, ječení a nelogiky. Zabili jsme je, co s jejich koňma nechme je tu kdo by se s nima tahal. Máme hłídat aby se na popravu nedostali zrádci, ale tuhle holku co umí perfektně kung-fu pustíme, protože umí hezky zpívat. V popisku píší: "opírajíci se o dobře zorganizovaný policejní aparát" to asi mislí tu bandu k ničemu s tím chlapíkem s šavlí. No Paj mi nepřipadal jako "všemocný vladař", brzy totiž pochopil že se dvěma tucty vojáků nic proti čínskému lidu nezmůže. ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Vidět tento snímek 30 let poté, co byl natočen, znamená silně vnímat amatérské pokusy a nevěrohodné rány umocněné posléze doplněnými hlasitými kopanci. Příběh by mi asi přišel zmatený už tehdy (kdo je kdo a kde se tady vzal?) a v hercích vidím především kung-fu bojovníky, co se semtam podívají do kamery, jejich umění ale získalo dějovou linií a silné poselství, jež pro mě bohužel nakonec zůstává ponejvíce ztělesněna žlutou vlajkou s klikyháky... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Akční režii měli na starost Li Kai-Ming a Lu Yong-Bin. (Epistemolog)

Reklama

Reklama