Geniální specialistka na boj proti teroru nedůvěřuje umělé inteligenci, ani co se za nehet vejde. Při zoufalém honu na zlotřilého robota ale možná změní názor. (Netflix)

xzajox

V dobe, keď mnohí z nás zúfalo čakajú na nejaký mech-trhák, dostaneme takýto kvázi-klon Avatarovských Mechov s reklamou na Muskov neuro-link, gýčovitou AI zápletkou a kopou blikajúceho CGI. Nadávať veľmi nechcem, nepozeralo sa na to zle. J-Lo, keď nešepkala a nevrieskala, hrala celkom obstojne a tých pár vtípkov spôsobilo jeden dva uchechty. Čo sa emócií týka, moja robosexualita takmer spôsobila nekontrolovateľný únik chladiacej kvapaliny (z očí myslím). Veľké mínus dávam za nulovú originalitu ale zasa aj malé plus za boss fight. Nuž škoda, na Mech-trhák si ešte musím počkať. Toto bolo iba Meh. 60% - 3* ()

Facerr

Docela koukatelný, i když JLo je tady krutopřísně nesympatická. Klidně by její role slušela někomu jinýmu. Trochu jsem možná ovlivněný hrou Titanfall, kterou mi Atlas připomínal. Chybělo jen přepínání mezi minulostí a současností:) ()

rodier

Mohli jsme mit krasnej akcni scifi snimek s AI, ale Warner Bross rekli NE. Nasrat vam. A tak mame film plnej picovin s pribehem plnym der a nesmyslu. A k tomu jednu vyzobanou slunecnici ktera si v 50 letech hraje na 30.  Ja doufam ze JLo uz nikoho dalsiho neosuka, a tudiz nedostane dalsi roli. Je to zkrachovala producentka hudebnice i herecka.  Kdyz se podivate na jeji profil tady na CSFD tak za celej zivot hrala jen ve 2 dobrych filmech. A i tady je na facku. Nejhorsi je, ze to videlo asi tak 10x vic lidi nez Furiosu :( ()

White-Man

Mohlo to být dobré, kdyby opět scénaristé nepoužívali nelogické události a situace jen v rámci větší dramatičnosti. Na začátku není pro nepřátelskou AI problém zmasakrovat 10 plně synchronizovaných robotů, ale jednoho nejsou schopni zaboha zvládnout, ba ani poškodit. Následně robot padá ze svahu a mlátí sebou o vše možné, ale pak vstane a není na něm ani škrábanec, jako WTF. Nevěřím, že materiály budoucnosti budou takhle super odolné. A takových nesmyslů je film plný. Samozřejmě mám určitou toleranci k nelogickým věcem ve filmech, ale tady toho bylo na mě příliš! ()

Raskoslav

Jennifer Lopez vypadá na svůj věk skvěle a CGI ujde. Toto jsou jediné klady celého filmu. Jinak naprosto příšerný scénář, dialogy samá vata, jedna klišé scénka za druhou, stupidní logika,  kdy spousta věcí nedává ani hlavu ani patu, ale jsou tam, protože "je to cool" a nebo "se to přece očekává" viz finální boss fight a rádoby emocinalní drama po něm či skrze šaškárny se synchrem celou dobu. Plus je to předvídatelné na míle dopředu. I tak jsem to z nějakého důvodu dokázal dokoukat do konce, byť netuším proč vlastně.  Asi jsem si chtěl potvrdit, že je to tak blbé jak jsem si myslel až do úplného konce. A potvrdil. ()

johnsnow odpad!

Lopezka to po Matke zase skúša u Netflixu, ale zatiaľ čo tam to ešte relatívne šlo, tu je to strašne o prde a nude Ale prekvapí, že v dnešnej PK dobe dal Netflix ako záporáka aziata a jeho pravú ruku černocha. Ale je pravda, že cca v polke som to vypol tak ktovie, nakoniec možno boli kladasi. ()

luciasce

Jennifer umí romanťárny, dojáky, i v The Mother se na ni dalo celkem koukat, obstojnej  pozemskej akčnák. Co Jennifer neumí jsou sci-fi. Prostě ne. Musela si to sama vyprodukovat, jinak by ji tu roli podle mě nikdo nedal. Snaha Netflixu natahat k obrazovkám maminy od plotny, aby zjistily, že v současném světě začíná být trendy AI, nic jinýho v tom asi nevidím. ()

Rian_witcher

Možná že je jako zpěvačka pořád dobrá, ale tohle digitální dítko, kdy nevytáhla Jennifer paty ze studia od zeleného plátna, je nanic. Pár scén jako výslech robota či rozhovor se Smithem stojí za podívání, ale celkově jen efektní digitální nuda bez nápadu. ()

trickmaster

Kdyby se rejža obešel bez těch rádoby smutných a citově vytížených emocionálních dialosraček, tak by to i šlo...ale vidět Jenny, jak se dojímá při rozhovorech s AI, jakoby ji umíralo 6 rachitických dětí naráz a ona jim nemohla pomoci je vážně vyčerpávající a člověk by to snad raději vypnul a koukal na fotbalový zápas Louny x Sedlice...jinak to i celkem docela šlo. ()

Jemes

evidentně se někdo inspiroval hrou Titanfall 2 a to je asi ten největší problém celého filmu. Titanfall 2 má totiž i příběh a ten je dle mého dobrý. Vztah mezi pilotem a strojem je mnohem lepší i lépe funguje v samotné hře, jak v tomhle filmu. Věcí, co tam nedává logiku hlavně proto, že tam jsou roboti a vyspělá UI je taky dost. Jednoduše nápad jako vždy není špatný, ale provedení slabé no hlavně tam dát hlavní postavu ženu, která je emocionálně nevyrovnaná a ono to nějak dopadne. ()

Saxos

Málo zajímavá a ničím nepřekvapivá vzpoura AI v daleké budoucnosti. Samozřejmě zažehnaná jednou kancelářskou krásou. 30%. Závěr: nedoporučuji. ()

erpe

Jennifer je ve svým věku pořád kus a dá se na ni koukat, ale jinak je to celý strašlivá hovadina. Vývoj příběhu a chování postav naprosto bez jakýchkoliv hranic, smyslu, logiky. Takhle bez pravidel si dovedu vymejšlet taky. Je to děsně pohodlný, jakákoliv situace se tak dá vyřešit nějakou hovadinou jak z animáku...to už není sci-fi, to je fantasy a to já nerad :-( No a závěrem si jen povzdechnu, kam to dopracoval chudák Mark Strong...na těch pár štěků tam mohli dát někoho z cateringu a vyšlo by to na stejno... ()

Heywood

CGI funguje, Lopez dře jako kůň, zápletka  ála Terminátor je sice už trochu okoukaná, ale budiž, a když se nedodrží Asimovy zákony je malér tady (a varování z filmu je dobré).  Informace ještě z nikoho neudělaly zloducha, tím jste, nebo se tak vychováte nebo jste tak naprogramován. Matinka naprogramovala debílka a ten se jako debílek už jen choval. Vše ostatní byl pouze okecávaný zástupný problém. Vizuál by dobrý, fórek s kytkou vtipný a boj zla a dobra měl spád. Na Lopez je věk vidět (součty let tam evidentně nevycházely, ale budiž,) ten zadek je ošklivá móda, ale opět už potřetí budiž, ale Mark Strong dal filmu vážnost věci a eleganci, kterou právě o umí. Takže 65% zasloužených a bylo to lepší, než jsem čekal, protože Lopéz moc nevěřím. Tady ale obstála. ()

Draconian

Tohle je upřímně prostě béčkový sci-fi akčnák, který nejvíc peněz vrazil do toho, že tam hraje Jennifer Lopez. Film o AI, boji s ním a také o tom, že i AI může být hodné. Příběh není složitý a vlastně příjemně odsýpá...někdy až moc zrychleně. Je tu hodně efektů a třeba krajina na cizí planetě místy vykouzlý moc pěkné scenérie. Jindy má CGI ale špatnou kvalitu a například soubojích to je jeden velký digibordel, který nevypadá zrovna hezky. Velkou část snímku jsem měl pocit, že spíš koukám na nějakou počítačovou hru...s Jennifer Lopez. Děj není chytrý a furt si říkám, proč sakra dělat androidy s AI takhle odolné a nadlidsky silné. Jako proč? Já odpovím...aby se mohly točit takové filmy. Ale čert to vem...není to špatné. Ideální filmek na večer, vypnout mozek a prostě se trochu pobavit. Na jedno kouknutí je to fajn.  Hodnocení: s přihmouřenýma očima 57% + hraje tam Jennifer Lopez. ()