Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Jizni Tlapa

Nevadí, že tu spousty chybí! Tak silné momenty jsem nezažil snad v žádném jiném dokumentu! Sly je umělec, který dokáže vyprávět srdcerivně a bez příkras o čemkoli a vy mu to věříte! Žádné klišé, žádné cílené útoky na city ani oslavy sama sebe! Upřímná zpovéď skromného chlapíka, který dokazál zůstat sám sebou...jedinečné a důstojné ()

M.i.k.e

překvapivě intimní, přesto celkem povrchní Slyovo přemýšlivé selfpromo, které mě sice bavilo, ale původně sem od něj očekával trochu něco jiného. Poslouchat Slye bylo zajímavé a informační hodnota není nulová, nicméně bych čekal, že se dozvím víc o jeho filmech, jeho vztahu k nim a když už tu Sly provádí sebezpytování tak třeba i trošku těch negativních věcí (ať už třeba kolem natáčení Ramba - i když to tu je trochu nakousnuto, nebo jeho hvězdné manýry na přelomu osmdesátých a devadesátých let). Ač je Sly schopnější herec, režisér, scénárista a v posledních letech je mi mnohem sympatičtější i jako člověk, tak tentokrát Arnold a jeho dokument těsně vítězí...70% ()

borec999

Kvalitovo na podobnej úrovni ako Arnieho dokument. Sly išiel vo svojom počine viac do súkromia, svojich chýb, filozofovania o zmysle života a keďže je na rozdiel od Arnolda i scenárista, i do hĺbky písania jeho najznámejších filmov (Rocky, Rambo, Expendables) a vlastných životných skúseností ktoré do týchto postáv premietol. Podobne ako u Arnolda mi chýbala väčšia hĺbka z hľadiska jeho filmovej kariéry (ktorú možno obhájiť Stalloneho preslovom v závere), ale i z hľadiska súkromného života chýbajú podľa mňa významné momenty, ktoré Slya ovplyvnili a zmenili. Pretože Sly celý dokument hrá, že nás konečne pustil do svojej hlavy, mám však pocit že nebol 100% úprimný a niektoré temné zákutia s ktorými sa úplne nevysporiadal (smrť syna, začiatky v porne) si nechal pre seba. Načo má samozrejme 100% právo, ale pri danom štýle dokumentu mi to skrátka v ňom chýbalo. Inak však fajn dokument, a to ako pre skalných fans, tak i nefanúšikov. 80% ()

Hennesy

Ak prijmete fakt, že viac ako štandardný dokument uvidíte osobnú a podľa mňa veľmi úprimnú spoveď jedného /ne/obyčajného človeka budete spokojní. Sly to urobil vlastne tak ako všetky ostatné filmy počas svojej kariéry - osobne, so srdcom a to má pre mňa vždy väčšiu cenu ako keby som sledoval informačne nabitý dokument. Stallone rozumie životu, strate, rovnako ako rozumie filmu..resp.možno práve preto. Schwarzenegger mal šťastie na to, že robil s brutálnymi tvorcami a zapísal sa do histórie. Sly sa zapísal do histórie doslova sám. Štvrtú hviezdu dávam za to, že ma naučil veriť v Americký sen v čase, keď som to najviac potreboval. ()

Sany33

Príbeh: Dokument mapujúci cestu Sylvestera Stalloneho od nezvládateľného chlapca až po herca, ktorý si išiel za kamerou vždy vlastnou cestou. Vykresľuje Slyov vzťah s krutým otcom, empatickým bratom, zanedbávaným synom a so steroidamy nabitou kariérou, ktorá mu postupne ničila zdravie. Prevedenie: Kamera je v tomto dokumente Slyovým terapeutom a vyrozpráva jej všetky svoje životné krivdy a nezdary aby na konci dozrel a uvedomil si, že najdôležitejšia je rodina. Škoda, že mu to trvalo 70 rokov ale povedzme si úprimne moc dobrý rodinný vzor nemal tak sa niet čo čudovať. 85% ()

• Píseň, která zní během závěrečných titulků, je „Come On Up to the House“ nazpívaná americkým písničkářem Tomem Waitsem. (sator)