Prázdniny s Broučkem

• Slovensko Prázdniny s Broučkem (více)

Kdo by někdy nechtěl vyrazit na rodinnou dovolenou krásným červeným karavanem po dědovi? Bára Poláková coby dobrodružná máma dvou dětí a nadšená food blogerka, řekne této výzvě ano. Její manžel, kterého si zahrál Lukáš Příkazký, dobrodružné nadšení ani trochu nesdílí. Ale když máme vedle sebe někoho, koho máme rádi, je úplně jedno, kde zrovna jsme. Celá rodina proto nakonec vyrazí na letní dovolenou k moři obytňákem. A přesto, že je Jadran doslova na dosah, cesta se může pořádně protáhnout. (Bontonfilm)

Olík

Mezi Prázdninami s Broučkem a Sladkým životem jsme se rozhodovali, když jsme si v multikině potřebovali zkrátit čekání na dcery sledující dvojku Gumpa, na kterého jsem odmítnul jít (po prvním díle jsem začal koktat a ještě mne to nepřešlo). Nakonec zvítězil Hoffmana a továrna na Marmeládu a to z jednoho prostého důvodu. Brouček v nás už z trailerů evokoval takovou tu českou buranskou malost…..odborně se tomu tuším říká „Troškovitost“. A i když je v summer komedii debutujícího Jiřího Matouška například vesnice znázorněna dvěma ne dvakrát bystrými pivaři, tak jsem mu možná trochu křivdil. Sláma z bot se vyloženě nekoná……bohužel, to je taky tak všechno. Ještě bych možná vyzvednul letní feeling, i cesta může být cíl pointu, nebo fakt, že místo Prachaře s Polívkovou byly obsazeny v uvozovkách neokoukané tváře…..ale tady už vážně končíme. Jednoduché, bez vtipu, ploché…auto pořád rozbitý, štamgasti na svých místech,  marmeláda zavařená, máme se rádi……a tahle to bude, dokud zase neodjedeme. Každopádně jestli někde tenhle obytňák vidím, tak je to v červenci nebo srpnu v letním kině…..to bude bezesporu fungovat. ()

Opavak

Příjemný letní rodinný film, který by si v kině zasloužil větší sledovanost. Děj je sice jednoduchý,  konec je předvídatelný ještě před návštěvou kina a podobné filmy jsme už viděli ze zahraničí ale to ničemu nevadí. Bavili jsme se a zároveň jsme se necítili trapně, vypli mozek a o to především šlo. Herecké výkony jsou fajn a děti mají kariéru jistě před sebou. 4 hvězdy zaslouženě :) ()

honajz2

Nejspíš jsem dostal, co jsem si zasloužil. Prázdniny s Broučkem už od pohledu vypadalo jako typická česká okrajová komerční komedie, která prostě proběhne kiny, jednou ročně ji pustí Prima, než i tam ztratí sledovanost a pak po ní neštěkne ani pes. Prostě ten typ komedie jakou byla třeba Maturita, kterou už dnes asi nikdo nezná. Jenže v kinech pak dokázala vzbudit nečekaně spokojený ohlas, držet dlouho zdejší hodnocení nad 60% a vyvolat tak ve mě reakci, že tu možná vznikla oddechová komedie stojící za pozornost. Zvlášť, když za tím stojí debutant, který se neměl kde zkazit. Takže jsem tomu, já blbec, začal věřit a po delší době se tak dobrovolně podíval na českou komedii s nějakým očekáváním, jenže po pár minutách sledování mi bylo jasné, že jsem naletěl. Ono už bohatě stačí vidět tu perfektně vybavenou kuchyň jak právě koupenou, zahradu honosné novostavby kdesi v satelitní městečku, kde všichni mají spoustu peněz, aniž bychom věděli, kde někdo z nich pracuje... Prostě ta typická ukázka ideálního romkomového rodinného života. Následně nesmí chybět smrt něčího rodiče, nečekané dědictví, což je natolik používané klišé, že samo o sobě už nemá čím urazit, ale Matoušek s Oberfalcerem ho dokázali ukázkově zkazit. Předně nevěřím, že na scénáři pracovali dva lidé, když to vypadá, že to ani scénář nemá. Celé je to jen sled náhodných prvků a motivů, z nichž některé se zničehonic na konci spojí, aniž by se předtím jakkoli vyvíjely, pokud teda ty banální, takřka neexistující posuny nebudu počítat jako nějaký vývin. Klame ale i všechno ostatní - je to road movie bez road movie, dovolená bez dovolené a co je nejhorší, komedie bez komedie. Ne, že by tu nebyly žádné gagy, ale všechny jsou tak zoufale unylé, nevtipné a bez jakéhokoli timingu, že jen otravují tím, jak moc nepovedené jsou. Vlastně jsem je časem musel přetrpět. Navíc z reklamy na ideální rodinný život se rázem stane reklama na ideální vesnický život, která je samozřejmě úplně mimo. A teď zrovna nemyslím vesnickou "hospodu", zdejší "buranské" štamgasty a zdejší smíšené zboží (které mě ale vytočilo, autorům bych doporučoval se někdy podívat do skutečné vesnické samoobsluhy, jelikož takhle ani zdaleka nevypadají ani ty, které mají otevřeno dvě hodiny v týdnu), jelikož se to pořád dá brát jako třeskutá "sranda", ale hlavně tu paní s chatkou a velkou zahradou, protože tady nejde o gag, ale o vážné pojetí hloupého klišé vesnický život=bezproblémová idylka bez dřiny. Tady bych už mohl klidně skončit, jelikož když takhle nefunguje to, co by zde mělo být stěžejní, je špatně úplně všechno, ale neodpustím si ještě dvě poznámky. S Broučkem prakticky nikam nedojeli, protože z té jejich, třeba Chýně, dojeli jen někam k Sázavě, soudě podle plakátů na hospodě a Poláková celou dobu působila, jako by jí to vůbec nebavilo. Tak aspoň nějaká ta příroda stojí za obdiv, ačkoli je často kýčovitě zabarvená a točená z dronu... takže to asi není klad. Tudíž je ta moje hvězdička jen za to, že ty snahy o humor nejsou vyloženě hloupé a v nějakém letním kině by to mohlo být docela snesitelné, pokud by se bavili i ostatní. On záměr byl nejspíš hezký, ale je to tak levná fušeřina, že nevím, jestli na ten film být naštvaný, nebo z něj jen být smutný. Samozřejmě že je hned jasné, že do Chorvatska nedojedou, ale road trip po Česku by mi byl určitě sympatičtější i kdyby vypadal takhle. Tady se jen rozjedou, chcípne jim to a pak už se vlastně nepohnou. 1* () (méně) (více)

VeeDee

Já jsem se těšila. Říkala jsem si, že když tam hraje Bára Poláková (s jejíž hudbou a texty tak souzním), že to bude určitě dobrý film. Bohužel jsem zklamaná... Milé to bylo. To jo. Ale vlastně tak trochu o ničem. Pořád jsem čekala, co se z toho vyvine a najednou byl konec?? Už? Vždyť se tam ještě nic nestalo? A ty rádoby vtipy pro pivaře?? Celé takové ploché, prvoplánové...  Achjo... 🤷‍♀️ ()

Necrotongue

Potom, co jsem zjistil, že se na tomto projektu podílela Prima a po první scéně s dětskými hrdiny jsem čekal naprostou katastrofu. Mé obavy se kupodivu tak úplně nenaplnily. Snímek měl pravda much jako uleželá koňská mršina, ve skutečnosti mě ale doopravdy vytočil jen na začátku při výše zmíněné scéně s dětmi, pak už jsem byl po celou dobu v podstatě vyklidněný, uvolněný a nenechal jsem se vytočit ani těmi největšími kravinami, které tvůrci předvedli. Jako absolutně nenáročná oddechovka na ospalý letní podvečer, při níž může člověk zapnout smrtič na komáry, pohodlně se natáhnout a dopřát si nějakou vychlazenou tekutinu, to ale vcelku fungovalo. Dětská dějová linie se mi zdála být úděsná, dialogy tradičně příšerné a celé to pro mě zachraňoval Lukáš Příkazský, pro kterého mám asi jakousi slabost. "Neumím opravit ani sekačku." "Tak si kup kozu." Tak to byla rada nad zlato. A z ní plyne i toto / Poučení: Chceš-li mít kvalitně udržovaný trávník, pořiď si ovce. Pokud chceš mít na zahradě stromy zbavené listí, potřebuješ kozu. ()

• Film se natáčel během léta 2023 u řeky Berounky, v Kostelních Střímelicích a dalších místech s prázdninovou atmosférou za podpory Plzeňského kraje. (rakovnik)
  • Interiéry v bytě rodiny včetně exteriérů před domem se natáčely v Podolí v Praze na adrese Lopatecká 37. (Muffino)
  • Červený karavan je Ford Transit Camper CI Autohomes z roku 1971. (sator)