Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Mostow docela rozdělil své fanoušky trojkou Terminátora na dva tábory, ale zručnost mu jako režisérovi nelze upírat. Protože ponorkové drama U-571 fakticky zafungovalo přesně tak, jak asi mělo v prvních plánech, tehdy ještě figurující na papíře. Sice v tom nelze hledat nějakou přehnanou historickou přesnost, ale základy jsou pravdivé, charaktery samozřejmě vymyšlené. Po stránce vizuální asi v pohodě, triky film nezahanbily, ačkoliv ani nenadchly (v porovnání s vysokým rozpočtem bych možná já osobně očekával malinko propracovanější pojetí v tomto směru). Hlavně se ale podařilo vykreslit drtivou atmosféru uvnitř ponorky a takové to bezútěšné čekání posádky na jakýkoli katastrofický scénář, ty chvíle řinčení kovů, když ponorku lízlo torpédo, prakticky k nezaplacení, stejně tak jako barelové miny pomalu se snášející ke dnu. Herci zahráli velice obstojně, nejvíce mi asi sedl Keitel v roli mentora, jenž už cosi v minulosti zažil. Závěr klasicky americky heroický, jednoduše zavánějící patosem, ale přehlédnu to. Ony válečné filmy spojené s tematikou ponorek mají něco do sebe, a to se počítá. Za mě dávám 76 % ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Jonathan Mostow natočil pěkný snímek plný klaustrofobických interiérů ponorek, dobrých hereckých výkonů a dost slušných exteriérových záběrů válčících plavidel (podmořské detonace hloubkových min a vůbec všechny výbuchy ve filmu vznikly jistě za nemalé finanční prostředky, protože jsou fakt dobré). Nevím, jestli je možno takto manévrovat s ponorkami, nicméně třeba scéna s podplouváním torpédoborce měla v sobě pořádný kus napětí. Nechybí scény sebeobětování se, ty mají Američani rádi, jsou přeci důkazem jejich neskutečné vnitřní síly:) Výrazný Bill Paxton, nevýrazný Harvey Keitel. Jeden z mála válečných filmů, který se mi líbil. 62 miliónů dolarů(rozpočet)/127,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Das Boot žřejmě zůstane nejlepším ponorkovým filmem navždy. U-571 se ale nemusí vůbec stydět. Jako válečná jednohubka, se spoustou akce, napívavých momentů a dobrých hereckých výkonů je to nadprůměrný snímek. Úkol: dopadení a ukradení německého šifrovacího stroje Enigma. Místo: Atlantik plný vlčích smeček Doenitzových ponorek. Vpravdě nezáviděnyhodný job. Film je ale natočen podle skutečných událostí, které sice dopodrobna nevím, protože námořní válka není moje oblíbená epizoda války, ale jako takový film působil velmi dobře. Samozřejmě to bychom nebyli v Hollywoodu, kdyby nebyl německý torpedoborec vyřazen jednou dobře mířenou střelou z palubního děla a posledním torpédem ponorky, která tahá za poslední stébla trávy. Přesto je U-571 dobrý válečný film, který pobaví vždy a za každého počasí. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Předně musím ocenit autenticitu celého filmu, kdy Němci mluví německy a používají německé stroje. Snímku to přidává na věrohodnosti a atraktivitě způsobem, jakým se mnohým válečným filmům může jen zdát. U-571 se mimoto může pochlubit i skvěle načrtaným příběhem, atmosférou a hereckými výkony, což z něj, vyjma několika hluchých míst, dělá v rámci žánru slušný nadprůměr. „You're the skipper now. And the skipper always knows what to do whether he does or not.“ ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Drama na moři za 2.svět.války dle skutečné události. V ponorce, což je vlastně potenciální "plovoucí rakev" se toho moc akčně natočit nedá. A přesto se podařilo režiséru Jon.MOSTOWI "vtlačit" do tohoto snímku kus napětí, akce i psychologie. Dostal-li tento snímek (dle kolegy Houdiniho) OSCARA za zvukové efekty, pak už to napovídá, že film vzbudil u poroty velkou pozornost. Myslím, že je to výborný válečný film, jeden z nejlepších jaké jsem o "ponorkových filmech" viděla. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Film je inšpirovaný ponorkou U-110 a Operáciou Primrose, počas ktorej sa Britské námorníctvo zmocnilo šifrovacieho stroja Enigma. Dokumenty nájdené v ponorke taktiež pomohli rozlúštiť šifru Reservehandverfahren, ktorá sa používala ako alternatíva k Enigme. (Sepp37)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Atlantickom oceáne, tak filmári pracovali predovšetkým v Stredozemnom mori, na Malte, v rímskych filmových štúdiách Cinecittà, Kalifornii a Rusku. (MikaelSVK)
  • Shodou okolností bylo číslo 571 také označení první americké jaderné ponorky USS Nautilus, která poprvé vyplula roku 1954. (Čulo)

Související novinky

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)

Reklama

Reklama