Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

borsalino 

všechny recenze uživatele

Snímek zcela mimo můj směr, nicméně tchán se na to chtěl dívat, když to dávali v televizi, tak jsem to sjel s ním. Upřímně první část na mě působila jako agitka amerického námořnictva na téma, my jsme nejlepší na světě a nikdo nám nesahá ani po kotníky. Na to jsem však u amerických vojenských filmů zvyklý. Ovšem druhá část, to byla učiněná legrace, od okamžiku, kdy američani byli nuceni odplout v ponorce s nefunkčními motory, které však jakoby mávnutím kouzelného proutku začaly fungovat (asi mají všechny ponorky stejné motory nebo je Amík-technik vyhecoval...), ovládání mají také stejné, jen ty skopčácké nápisy chvilku mátly, ale ne příliš. Naštěstí na moři byli už jen neschopní, slepí, neohrabaní a nechápaví skopčáci, kteří se nebyli schopni trefit několika děly z torpédové lodi do ponorky stojící nad hladinou pár metrů od nich. Divím se, že skopčáci nebyli ještě více zesměšněni, třeba že by v nastalém zmatku nemohli najít děla a hledali je třeba v kuchyni, kde by uvízli v těstu na lívance... ti bystřejší na palubě by při hledání nábojů do děl do sebe tak dlouho naráželi, až by všichni spadli přes palubu a amíci tak ukořistili nejen ponorku, kódovací stroj enigma, ale také torpédoborec v jehož kajutě by chrápal Hitler se svými nohsledy... No, když nakonec poškozenou německou ponorkou Amíci potopili i tuhle torpédovou loď, tak už se chlámal i tchán. Kdyby byl snímek zařazen v žánru Komedie / Parodie, tak by to bylo za plný počet hvězdiček, ale tohle patrně někdo myslel vážně, tak alespoň jednu za pobavení, opravdu jsem se zase po nějaké době u "válečného" filmu od srdce zasmál... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Solidní válečný filmeček s dobrým hereckým obsazením a slušně gradující atmosférou. Bohužel na svého slavnějšího předchůdce „Das Boot“ (1981) mu přece jenom chybí lepší propracovanost charakteristik jednotlivých postav a hlavně po psychologické stránce nevyvolává takové emoce. Tvůrci samozřejmě odvedli pořádný kus práce, ale některé scény jsou značně nedůvěryhodné, což mi vadilo. Někdo nad tím mávne rukou, ale já jim tu jejich „ponorkovou bezmocnost“ v některých pasážích vůbec nevěřil. Emoce jsou totiž strašně důležité a pokud se divák doslova „vžere“ do kůže své oblíbené postavy, má režisér vyhráno. Tady mi bylo tak trochu jedno, kdo další skape. Každopádně film si dozajista zaslouží slušné hodnocení, Oscara, i nominaci na zvuk. Tady byla odvedena opravdu solidní práce a nezbývá mi než zatleskat. 70% ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Mam rad ponorkove filmy, ale nemam rad tento film. Co viac k tomu dodat? Je to povrchny hlupy shit. Proste klasicky Mostow, ktory ma sice technicku stranku v ruke, ale nic dalsie ako atmosfera, vztahy medzi postavami alebo inteligentne pôsobiaci film sa od neho neda ocakavat. Film hodnotim na zaklade spomienok, ked som ho videl prvy raz. 4/10. No dobre, kedze som filmovy masochista, tak som si film pustil druhykrat vo viere, ze som filmu snad krivdil. No nekrivdil. Bitky medzi ponorkami a kriznikmi mi v ostatnych filmoch pripominaju šachy. Proste inteligentnu hru, kde musite mat premyslene tahy dopredu. V tomto filme na mna bitky pôsobia prilis bezhlave bez poriadneho premyslania. Proste tupa priamociara jazda na efekt ale zaroven totalne nezmyselna. Az v zavere konecne dôjde aj k nejakej taktike. Takisto mi tu chyba poriadna stiesnena atmosfera v ponorke. Praca zo zvukom je mizerna. Praskanie oceli sa prilis nekona. Posadka sa pri vybuchujicich pumach naklaňa jak posadka v starom Star Treku. Samotna posadka si ma tiez neziskala. Kapitana tu nerespektuju jeho podriadení. O vsetkom sa dohaduju jak na trhu. Proste nielenze ma tento film neuchvatil, ale vo viacerych ohladoch ma doslova sral. Pre nahodneho divaka to bude najskôr celkom zabavny vyplach ale pre fanusikov ponorkovych filmov to je strasna blbost. 4/10. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná ponorková jednohubka, která si jistě získá pozornost každého díky velmi příjemnému tempu. Matthew McConaughey se svým týmem nedostanou skoro ani sekundu na odpočinek. Jakmile odvrátí jedno nebezpečí, tak přichází další. Pořád se válčí. Pořád se něco děje. Není čas na patetické kecy. Přesto film zřejmě nemá potenciál zarýt se nějak hluboko pod kůži a brzy na něj zapomenete. Ponorky byly taky hezké. [78 %] ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Das Boot žřejmě zůstane nejlepším ponorkovým filmem navždy. U-571 se ale nemusí vůbec stydět. Jako válečná jednohubka, se spoustou akce, napívavých momentů a dobrých hereckých výkonů je to nadprůměrný snímek. Úkol: dopadení a ukradení německého šifrovacího stroje Enigma. Místo: Atlantik plný vlčích smeček Doenitzových ponorek. Vpravdě nezáviděnyhodný job. Film je ale natočen podle skutečných událostí, které sice dopodrobna nevím, protože námořní válka není moje oblíbená epizoda války, ale jako takový film působil velmi dobře. Samozřejmě to bychom nebyli v Hollywoodu, kdyby nebyl německý torpedoborec vyřazen jednou dobře mířenou střelou z palubního děla a posledním torpédem ponorky, která tahá za poslední stébla trávy. Přesto je U-571 dobrý válečný film, který pobaví vždy a za každého počasí. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Film je inšpirovaný ponorkou U-110 a Operáciou Primrose, počas ktorej sa Britské námorníctvo zmocnilo šifrovacieho stroja Enigma. Dokumenty nájdené v ponorke taktiež pomohli rozlúštiť šifru Reservehandverfahren, ktorá sa používala ako alternatíva k Enigme. (Sepp37)

Související novinky

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)

Reklama

Reklama