Cizinci: Kapitola 1

• USA The Strangers: Chapter 1 (více)

Film sleduje mladý pár, který cestuje napříč zemí, aby spolu začal nový život. Cestou se jim porouchá auto a jsou nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese, kde se stávají kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Režisér Renny Harlin představuje novou hororovou trilogii, která vychází ze snímku Oni (2008), inspirovaného skutečným příběhem. Hlavní hrdinka se stane obětí bez jakékoliv zjevné příčiny, nejspíš proto, že byla ve špatný čas na špatném místě. Jak se s tím vypořádá a kdo jsou ti maskovaní cizinci a jaká je jejich motivace, to nám postupně odhalí tato napínavá hororová série. (Donart Film)

oveckaoa

Celá série nehýří originalitou jednička měla výhodu v době vzniku tak, že byla asi nejúspěšnější dvojka změnila prostředí a hodně lidí na ni nadávalo a trojka se vrací ke kořenům jedničky. Tak, že tu máme opět pár co jede někam autem po cestě se jim pokazí auto a oprava trvá den , ale jakou náhodou mají štěstí a někdo tu pronajímá barák tak se tam ubytují a dojde si pro ně opět trojice zabijáků. Bohužel kromě hřebíku v ruce tam není co zapamatovatelného a je to průměrný slasher. Konec nám odůvodní proč  chystají novou trilogii což je sice pěkné , ale takový konec byl i v jedničce a nikam to nevedlo a nevím kam to chtějí rozvíjet. P.s není to prý remake , ale začátek nové trilogie 60 procent ()

*CARNIFEX*

Vzhľadom na tunajšie ohlasy som to čakal ďaleko horšie, no toto rozhodne nie je vyslovene márna, atmosférická záležitosť s občasnou šermovačkou s kudlou v ruke. Na “Strangers” z 2008 sa to zrejme nechytá, no keďže každodenne vychádzajú kadejaké lacné sračky bez príbehovej či dejovej charizmy, Ja to priemerné hodnotenie vidím ako absolútne objektívne. ()

George Stobbart

Ja mám pôvodný The Strangers aj nepriame pokračovanie Prey at Night rád v podstate rovnako a aj keď tento remake / reboot samozrejme ťahá za kratší koniec, tak to nie je také slabé, aby to nemalo právo existovať. Harlin bol kedysi skvelý režisér, tu sa ukázal aspoň ako zručný remeselník a klobúk dole pred kameramanom, za to ako to nakrútil a za to, že v nočných scénach vidieť všetko čo treba. Pobavilo ma, že túto novú trilógiu natočili v Bratislave, takže má divák možnosť občas zahliadnuť slovenský komparz či povedomú lokáciu. Som zvedavý kam to posunú s Chapters 2 & 3 a či tá expanzia bude mať nejaký význam, ale toto bolo vcelku fajn. ()

borec999

Ctrl c, ctrl v Strangers z roku 2008. Jednotka novo natočenej trilógie neprináša nič nové a len kombinuje už videné. Kto originál nevidel, môžu mu niektoré nápady, jednoduchý dejový koncept, či atmosféra prísť zaujímavé, kto originál videl tak si pozrie druhýkrát to isté. Madeleine Petsch je ako hlavná hrdinka sympatická, kamera je výrazný nadpriemer a jedno z mála pozitív je, že v dvojke a trojke by sme sa KONEČNE mohli dočkať odpovedí a vysvetlenia na všetky načrtnuté zaujímavé motívy (postavy v krčme daného zapadákova, identita a príčiny konania maskovaných vrahov atď). Slovenské lokácie sa tvorcom podarilo presvedčivo zakryť a v živote by som netipol, že sa film točil práve u nás. Celkovo najslabšie možné 3*, aké môžem dať: nerozumiem prečo je potrebné dvakrát točiť takmer to isté. 50% ()

LIVINGDEAD

Bože, jít na to do kina.....tak se asi ukoušu nudou. Tolik nesmyslných situací. Tak ji někdo pořád bouchá na dveře a ona si pustí desku, zahraje si na klavír a ještě si dá jointa. Ani jeden u sebe nemá mobil a přitom v dnešní době má telefon každý u sebe zvláště ve vyhrocených situací. A ten chlápek, takovou bačkoru jsem ještě neviděl...Slabých 40% ()

• Harlin vysvetlil, že v trilógii nejde o tri samostatné príbehy: "Je to jeden 4,5 hodinový film a prvý film je prvým dejstvom, nastavuje postavy a teror, zabijakov a nášho hlavného hrdinu, ktorý prežije prvý film, ale potom sa vydá na cestu za ďalšími dvoma." (Arsenal83)
  • Scenár filmu mal pôvodne 280 strán založený na poznámkach a nápadoch, ktoré medzi sebou žonglovali režisér Renny Harlin a producentka Courtney Solomon. Potom rozdelili scenár na tri časti a vytvorili z neho tri filmy. (Arsenal83)
  • Madelaine Petsch si strašidelnú scénu v kúpeľni vymyslela sama. V rozhovore pre Hollywood Reporter vysvetlila: „Na začiatku filmu 1 je tam scéna, keď som sama a povedala som si - niečo tu chýba. Človeče zakaždým, keď mám šampón v očiach, som si istý, že na mňa pozerá sériový vrah priamo tam, kam nemôžem pozerať ja. A potom sme si s producentkou [Courtney Solomon] povedali - 'Dajme to do filmu.'“ (Arsenal83)