What You Wish For

Šéfkuchař, který má problémy s hazardem, utíká do latinskoamerické vily, kde na sebe vezme identitu jiného muže. (Tomas.C.1509)

vojacekr

Přidaná hodnota byla, jak si mě scénárista povodil za čumák v 2. polovině filmu a chtěl být předvídatelný, protože v té 1. půlce hodil návnadu. Jenže nic z toho se nekonalo. Všechno úplně jinak. K plné palbě mi chyběl snad jen herecký výkon hlavní role a i když šlo o satiru, místy to drhlo. ()

mdf

Podobný děj,už jsem asi někdy viděl,ale za boha si nemůžu vzpomenout.Tohle vůbec nebylo špatné,taková jednohubka,ale i napínavá. ()

Polux

6/10 | Slušný gurmánský zážitek v podobě další z řady nenápadných žánrových, ehm, jednohubek, které nebodují hvězdným castingem (s výjimkou Stahla prakticky neznámé obsazení), produkčními hodnotami (několik herců, lokace tvořené jedním interiérem a jedním exteriérem a to je vše) nebo jinými obvyklými atributy (akce zcela absentuje, triky prakticky totéž, audiovizuál nevymykající se běžnému standardu podobných produkcí). | Namísto toho nabízí atraktivní kulinářskou premisu (o tom, jak náročné je kuchtit pro vybranou klientelu, se nedávno přesvědčil například Fiennes:-)), pomalé tempo, při kterém je dostatek času na pečlivé budování napětí a atmosféry a především nečekaný plot twist, který po krátké expozici rozestaví všechny figurky na šachovnici v čele s hlavní postavou do žánrově hodně vděčných pozic na to, aby se divák zbytek filmu nenudil. | Problémem je, že všechny potenciálně zajímavě vyhrocené situace, ve kterých se hlavní postava v průběhu děje ocitne a není jich zrovna málo, se odehrají, aniž by při nich došlo k nějaké divácky zábavné nebo alespoň uspokojující eskalaci, která by měla dopad na postavy a následující děj, respektive pokud náhodou taková situace nastane, je natočena způsobem, který veškeré snahy o zvýšení divákovy tepovky neguje. Což bohužel platí i pro samotné finále, které namísto toho, aby celý děj vygradovalo, tak skončí někde na půli cesty - ostatně jako celý film. | PeZet ()

Hexx

Nu, tak toto mi přikovalo k židli jako přikurtovanými železy, chystající mě mučit v pozdním středověku. Začíná to odlehčeně, postupem času se dostaneme do psycho-atmosféry, kterou by pro svou hustotu nenakrájel ani Rákosníček. Naprostý extrémní filmařský počin ve svém oboru, byť podobných snímků jsem vlastně ani neviděl, a tak tu máme ještě blahoslavení za zvrácenou originalitu. A já totiž originální "gastro-porna", stejně jako v The Menu, prostě miluju! ()

batmancz

Filmy si vybírám jen podle procent hodnocení, nečtu o čem jsou. a pak se někdy nestačím někdy divit, v tomto případě však velmi pozitivně! Začátek trošku rozpačitě průměrný, ale pak se to na sebe začalo nabalovat a divák byl překvapený stejně jako hlavní hrdina.  Film Menu (2022)má sice podobné "menu", ale tohle je více komorní a vlastně i uvěřitelné, že se to někde klidně může dít. Film u kterého se člověk nenudí, spokojenost. Velká škoda, že režisér natočil jen dva filmy, oba jsou parádní (a vlastně i podobné). Budu se těšit na další. ()

lubosco

Solídny thriller s prvkami hororu. Šéfkuchár je pozvaný k inému šéfkuchárovi v ktorejsi banánovej republike. Ten zistí, že sa mu veľmi dobre darí (finančne), čo nie je zrovna jeho prípad. Využije preto príležitosť a zhostí sa jeho identity, no to ešte nevie do čoho sa namočí. Na(ne)šťastie sa to točí okolo jeho profesie, musí však zvládnuť pripraviť asi najťažšie menu vo svojom živote. A aby to nemal jednoduché, pripletie sa do toho polícia, nastávajú potom celkom bizardné situácie. Treba vidieť, solídne natočené aj zahraté, jednu hviezdu som dal dole kvôli pre mňa neuspokojivému záveru. ()

to08.net

Skvěle napínavý kousek. Když si myslíte, že jste vyřešil svý zkurvený problémy, ale najednou se propadnete do neuvěřitelné sračky. Nezáviďte nikomu jeho dreamjob-))) ()