Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

Steven47 odpad!

Tragédie, zmar, bída. Snyderovi se povedlo zdánlivě nemožné a po mizerné První části doručil dílo, které je snad ještě horší. Tehdy jsem si neudělení odpadu obhájil tím, že ty dvě hodiny aspoň relativně utekly, ale jinak prakticky nebylo co chválit. Pokračování nezlepšuje byť jediný aspekt a ještě se neuvěřitelně táhne. Nepřekvapivě jsou dvě hodiny na žalostně vybudovanou závěrečnou bitvu příliš, takže půlku stopáže tvoří prázdné dialogy a monology pronášené plochými postavami – umělá inteligence, která píše scénář, jako by se od minule ještě zhoršila. A na jakékoliv budování světa radši zapomeňte. Akce, když konečně přijde na řadu, je potom stejně mdlá jako posledně, takže se z toho velmi rychle stane vyloženě úmorná podívaná, kterou umocňují všudypřítomné zpomalovačky. Chování postav a některá jejich rozhodnutí navíc mnohdy ani nedávají smysl. A když už si tím vším divák projde, dostane asi nejubožejší závěrečný souboj, jaký jsem kdy viděl. Další díly už prosím ne. 0/10 ()

Mrkvič

Dovolím si použít svou větu z recenze 300 "Z toho mála, co nám Zack Snyder předvedl, dokázal vykouzlit neuvěřitelné takřka dvě hodiny. Aby také ne, když každá druhá scéna je zpomalená." jak jsem Zacka Snydera posledních 10 let bránil, tak tady se naplno vrátil ke všem těm svým sračkám. Když má párkrát za film vyvolat wow efekt (jako třeba u Supermana), tak jsou zpomalovačky fajn a umí je jako málo kdo. Jenže když je celý film zpomalený, je to k smíchu. Nebýt těch zpomalovaček, tak si možná divák nevšimne tuny kokotin, kterými je druhý díl Rebel Moon prošpikovaný. Sice byli i v prvním díle, ale děj odsejpal a nebylo tolik prostoru ty hovadiny řešit. Tohle bylo fakt něco otřesnýho. ()

GavlaDan

Proč?! Proč to Snyder dělá?! Proč je to tak špatný?! To, že je Snyder mizerný scénárista, není žádné velké tajemství. Ale režisér byl podle mě vážně dobrý. Někomu sice nesedl jeho vizuální styl, ale byl to schopný režisér. Jenomže tady selhává i v tom. Emoce vůbec nefungují. Něco jako příběh tady prakticky neexistuje. Postavy jsou méně než jednodimenzionální. Což je sakra problém, když by to mělo stát na těch postavách. Ale dobře, třeba to bude mít pěknou akci. Aha, tak asi taky ne. Mně osobně se Snyderovy barvičky hodně líbí. A i když si myslím, že v Rebel Moonu je několik fakt pěkných záběrů, tak většinou to je na Snyderovy poměry vážně slabý. A to říká člověk, který ten jeho vizuál, v jeho předchozích projektech, naprosto miloval. K tomu všemu si ještě připočtěte, že celý ten film působí, jako by byl točený u někoho v obýváku, takže je to extrémně 2D. Osobně si nemyslím, že je to ten nejhorší film všech dob. Ale víc jak 4/10 tomu dát prostě nemůžu. A to jsem Snydera vždycky hájil. ()

blackJag

"STARÝCH PŘÍBĚHŮ SE ČLOVĚK TĚŽKO VZDÁVÁ." Myslím, že oproti první části zůstal Snyder obdivuhodně konzistentní :) Scénář jak z poznámkového bloku týnejdžrů, v obrazové rovině šílená závislost na zpomalených záběrech (pomalu každou píčovinu nám podává zpomaleně - setí obilí, jeho mlácení, i obyčejné nabrání vody do flanděry, prostě úlet), v podstatě kompletně nesympatické obsazení... Na druhou stranu prostě béčko, byť nezamýšlené, ovšem o to poctivější :) 50% ()

fabecc1222

Kdyby se z těch dvou filmů udělala jedna dvouhodinová akční rubačka, tak by to možná jako celek bylo fajn. Ale všechno to rádoby chytračení, filozování a snaha udělat z toho něco víc prostě působí až komicky. No a ještě ke všemu otevřenej konec, a kdo ví, jestli vůbec bude nějakej třetí díl, když už teď se tomu všichni akorát tak smějou. Co bylo v jedničce už si stejně moc nepamatuju, ale nepřišlo mi, že by to nějak vadilo. Tady stejně vesměs žádný příběh není. První hodinu se sklízí nějaké obilí, druhou hodinu se o něj bojuje. Boj je fajn, pár akčních sekvencí určitě slušně zabaví, audiovizuál je takový příjemný standard, ale to je tak vše. Ani si nechci představit, jak by to dopadlo, kdyby tohle byli vážně ty nové Star Wars. ()

• O tvorbu vizuálních efektů se postaraly společnosti jako Weta FX, Mammal Studios, Rodeo FX nebo Scanline VFX. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se od 19. dubna 2022 do prosince téhož roku v americkém státě Kalifornie (Inyo County, Santa Clarita). Filmování probíhalo současně s výrobou první části a společný rozpočet činil 166 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)