U Walkerových je před Vánoci všechno vzhůru nohama. Kvůli vzácnému nebeskému úkazu se totiž rodiče octnou v tělech svých náctiletých dětí, ze kterých jsou naopak dospělí. (Netflix)

TheEvilTwin

Doslova učebnicový příklad netflixácké generické, zbytečné, šablonovité komedie, která se dá zařadit do škatulky “jen abychom něco před Vánoci vydali”, u něhož jsem byl skálopevně přesvědčen, že víc jak dvě hvězdy si u mě určitě nevyslouží. A vysloužil, a to i přesto, že sice opravdu splňuje všechny kritéria hloupého a zbytečného, ničím nepřekvapujícího filmu, ale na druhou stranu mu nadšeně nemohu upřít, že jsem se bavil. Humor je jednoduchý a přiblblý, ale mě namíru sedí, body swap sice nevyužívá ve velkém procentu nic neviděného, ale swap batolete se psem je prostě geniální a tohle mě bavilo úplně excelentně, takže i přes velké nedostatky a charakteristiky netflixovské ptákoviny jsem rád, že mohu hodnotit úplně obstojnou 3hvězdou bez větších výčitek. ()

Pajky3

Nechal jsem se od Netflixu zlákat na poměrně známé obsazení a věřil jsem, že tam bude vánoční atmosféra. Vánoce tam jsou vážně jen na okraj a tahle výměna těl nepřináší nic zajímavého. Naopak přináší úplně hrozné CGI ditě a psa, takže vcelku zklamání. Nečekal jsem zázrak, ale doufal jsem alespoň v průměr. ()

JohnCZ

Chemie mezi herci je to, co tuhle komedii tlačí alespoň trochu nahoru. Jinak je to ale vlastně dost hrozné - mdlé, nepříliš vtipné a celkově bez jakýchkoli ambicí být čímkoli jiným než jen zcela spotřebním rodinným filmem na jedno použití. Což je škoda, protože zrovna zápletka s výměnou těl má vždycky dostatek potenciálu, aniž by se tvůrci museli uchylovat k low (ne)humoru na téma prdění a krkání. ()

MiniMinion

Rodinná rošáda není nijak výborný film, ale pokud jste ten typ člověka, který si čas od času rád pustí jednoduchou kravinu s fajn obsazením a zcela u ní vypne mozek, pokud jsou pro vás takové filmy jisté guilty pleasure, nebo pokud v nich třeba nacházíte nějaký komfort, pak hlásím, že je tento film jedním z těch lepších příslušníků svého žánru a že by vám mohl dodat příjemných 100 minut zábavy. Pokud tento typ člověka nejste, Rodinné rošádě se možná raději vyhněte a pusťte si něco jiného. Já ten typ člověka jsem, takže za mě dobrý, ale zcela uznávám, že je to vlastně tak trochu brak. Více zde. ()

-bad-mad-wolf-

Jeden ucházející fórek na čtyři trapné = dvacet procent = jedna hvězda, nazdar. Za všechno mluví epizoda s názvem "pubertální dcera jde v mém těle na důležitý firemní meeting". Zatímco jiní tvůrci by na tenhle námět dokázali uplácat jednu řadu průměrného sitcomu, Family Switch si vystačí s pádem ze schodů, pokusem o vymáčknutí obřího jebáka, kopancem do koulí a prděním uprostřed porady. Všechno završuje nepodstatná záměna čokla s odporně digitálním dítětem a rodinné moralizování tak doslovné, aby ho pochopily i vaše rybičky. Slow clap. ()

• Když Bill (Ed Helms) začne rozhovor s Wyattem (Brady Noon), otočí židli dozadu a sedne si na ni. Jak se pohled kamery přepíná mezi místností a chodbou, židle několikrát změní směr. (Johnny.ARN)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v Los Angeles vo februári 2023. (Arsenal83)