David proti Goliášovi. Asi tak by se dal popsat boj, který vede kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotářský policejní operativec, který se začátkem 90. let v divoké atmosféře východoslovenského podsvětí šikovně pohybuje na hraně zákona. V křehké symbióze zde vedle sebe žijí lokální mafiánské gangy kryté tajnými dohodami se Slovenskou zpravodajskou službou (SIS), podnikatelé a místní policie štědře odměňovaná za přivírání očí před zločiny. Mika nikomu nevěří, aby ho nemohl nikdo zradit, ale když mu je přidělen „neposlušný“ partner Igor Molnár (Juraj Loj), zjistí, že si jsou v mnohém podobní. Oba jsou součástí mechanismu, který chtějí změnit, protože je už nebaví chytat zločince, kteří budou i s usvědčujícími důkazy druhý den propuštění. Reakce ohroženého systému však na sebe nenechá dlouho čekat a spustí se sled tragických událostí. Říká se, že pomsta je nejlepší motivací, i když prohra někdy může znamenat jistou smrt. (Cinemart)

Mamlas odpad!

Měl jsem problém u téhle zmatené amatérské slátaniny vydržet 15 minut, takže přes 2 a půl hodiny, to je asi vtip. K tomu tam huhňají, skoro nic jim není rozumět, a ještěk tomu zpomalené záběry, aby ta volovina trvala ještě déle. Ne, děkuji. ⬇️ 2% ()

HEED

Temná kriminálka roztahaná na dvě a půl hodiny.  Prostředí a doba, do které je to zasazené je fajn. Hudba ok, ale  co mi hodně chybělo, tak nějaké napětí. ()

DJ Kritik

Pre mňa jeden z mála slovenských filmov, na ktorý sa dá pozerať. Jakub Štáfek túto úlohu nemal prijať, bohužiaľ spolu s Rytmusom boli to najslabšie v tomto snímku. Ale inak sa nedá snímku nič vytknúť. SIS a aj iné tajné zložky v rôznych štátoch robia najviac zla všade. Presne ako vo filme Šíleně smutná princezna. ()

jokino

S úplne prižmúrenými očami, dávam tie 4*. Na to, že je to SK produkcia a s takou stopážou, je film, podľa mňa, silno v rámci svojich možností, na relatívne slušnej úrovni. Nejdem ho porovnávať vôbec s ničím, je to, aké to je, oceňujem snahu.. ()

smarkus

Za mňa nadmieru podarený film. Nemalo to byť o akcii ako tu niektorí lamentujú, to nie sú ani škandinávske krimička a to je už iný level. Film pekne odsýpal, mal menšie linky, ktoré sa prepojili/ vysvetlili. Tiež jeden zvrat, po ktorom sa film rozbehol. Pochválim aj atmosféru 90tych rokov, úplná paráda - od áut až po to hnusné oblečenie, za zmienku stojí aj lokalita východného Slovenska. Verím, že bude aj pokračovanie. Viac takýchto filmov aby sme sa mali čím pochváliť aj my, keďže CZ filmografia je o niečo ďalej. Zaslúžené 4* ()

j.sorensen

To čo bolo, čobolo? Riadna pojebaná kokotina, né každej umí točit retro, že jo. A potetovaný ženský v devadesátkách? Leda tak ve snu... Zlatý Babie leto. ()

Cinemagoer

Kdo by si pomyslel, že na Slovensku vznikne 150 minutová policejní kriminálka/gangsterka, která přenese tolikrát prověřenou oldschoolou šablonu amerických akčních krimi klasik do Košic temných 90.let. Z padlého hrdiny, který bere spravedlnost do vlastních rukou, je suverénně největší klaďas filmu, ač po ránu zapíjí prášky dobrou vodkou, dokáže sbalit chytrou a hezkou frajerku na přímočaré chlapácké hlášky (aby dosvědčil své řidičské schopnosti po požití alkoholu: Veď ja mam odcufané viac ako maju ostatný odriadiené :D), i drsná mafie z něj má respekt a pod tvrďáckou slupkou je to citlivý parťák, který se jde za kámoše prát. Pro českého diváka to všecko vyznívá ještě účinněji ve východnárské slovenštině, jež téméř každou repliku vyplní sprosťárnou a scény v zakouřených klubech českým či slovenským hitem. Alexander Bárta se na roli ostříleného Miky Mika hodí, Juraj Loj jakožto jeho nový, horkokrevný kolega  rovněž, představují známou nesourodou dvojici mazák-zelenáč, než se z nich postupně stanou loajální parťáci. Není to akčnák, avšak nějaké vyloženě akční scény tu jsou-bouračky, hořící auta, zápas v ringu...je to celkem zdařilé a na naše poměry vzácné! Jistě, zápletka jednoduchá a místy předvídatelná, je to prostě známá oldschoolová šablona o slovenském Drsném Harrym proti zločincům, někdy i institucionálním, což však ve slovenské zkušenosti nepůsobí daleko od fikce:Ostatně novinář Schlessinger silně evokoval…víme. Opravdu zajímavá a chytlavá, a přitom dlouhá žánrovka. S postupující stopáží film sice zpomaloval,  na druhou stranu asi divák v dynamičtější části hl. hrdinulovi nemusel Mikimu fandit tolik jako při špionským nástrahám v poslední třetině, kdy se musí bránit proti protivníkovi sofistikovanějšímu,  než jsou mafiánští nohshledové. 8 /10. ()

AndrewNewman

Spočiatku to bol bordel, nejak som nevedel o čom je celý film, akurát ma bavili slangovo postavené dialógy. Ako tu už však bolo povedané, ako sa príbeh a postavy začali usadzovať, tak to naberalo na obrátkach. Veľmi tomu pomohli lokácie a skvelo vybraní herci. Soltész s Biermannom to napokon dotiahli do výborného finále, v ktorom sa mi veľmi páčil Marián Mitaš ako sériový vrah. Vďaka faktu, že všetci vieme o temných 90. rokoch na Slovensku film pôsobí mimoriadne vierohodne a realisticky. Dokonca aj Rytmus mi tam na toho gangstra sedel. Prekvapivo veľmi zaujímavá záležitosť a som zvedavý či to MIKI tromfne. ()

Tomko87

Všetko pomerne oukej, herci, príbeh, vykreslená doba, ale krista to bola riadne prestrelená stopáž. Vďaka čomu to malo až moc hluchých miest. ()

charles3

Tak tohle se "bratrům Slovákům" velice povedlo, jejich velmi autenticky působící thriller bez váhání pasuji za nejlepší slovenský film od rozdělení ČSSR. Dost mě mrzí, že podobnou kriminálku z devadesátek nebyli dosud schopni natočit tvůrci také u nás. Líbilo se mi obsazení méně "provařených" herců, jejich sympatické a vcelku netradičně pojaté postavy, širokoúhlá kamera, zápletka - když ne západního, tak minimálně polského stylu a fakt, že během celé dvouapůlhodinové stopáže jsem se ani vteřinu nenudil. Za mě bez váhání plný počet. A určitě si to dám ještě minimálně jednou. ()

misiaq

vojna policajtov ukazuje snahu tvorcov ukázať obraz našich mocenských zložiek v čase Mečiarizmu čo mi je sympatické. Film má silné momenty, ale chýbalo mi vernejšie vykreslenie udalostí a hlbší charakter postáv. Ak sa mal dej odohrávať na východe, mohli si predstavitelia jednotlivých postáv hodnovernejšie precvičiť  dialekt, kultúru a zvyky na východe. v každom prípade držím tvorcom palce v ďalších projektoch. ()

vinducha

Perfektně zvládnutý objektivní náhled do divokých 90.  pod Tatrami.  Bez problému bych věřil , že to tam takhle opravdu vypadalo . Ta korupce a provázání mafie s establišmentem je ale opravdu tristní. Když si člověk pomyslí , že u nás to bylo jen o trochu míň násilné , a pak má mít člověk důvěru k nějakým institucím... ()

fafejt001

Inu dobře natočeno . Mělo to spád i napéti . Rytmus překvapil v menší roli a byl dost přesvědčivý . Také  Andy Hajdu  překvapil v nezvyklé roli .  A. Bárta skvělý .  Závěr otevřený , asi bude pokračování . Ale mohlo by to být o něco  kratší . ()

taibrek

Ako klobúk dole. Nepovedal by som, že takýto film s takouto kvalitou dokážu natočiť na Slovensku. Dokonca lepšie, ako niektoré zahraničné filmy s oveľa väčším rozpočtom. Mňa bavil aj herecky a aj vizuálne. ()

veverysiak

Pokiaľ vás bavia akože drsné krimošky s divnými dialógmi typu "Čo tu dorábaš, dokelu! Ty magor, mám ti jednu prisúkať?", namiesto "Čo sa tu j*beš, do p*če! Ty k*kot, takú ti prij*bem!", radšej sa tomuto kúsku na hony vyhnite, ľudová slovenčina je pekne korenistá a na rozdiel od češtiny, ktorá disponuje ohromnou zásobou pomerne slušných pejoratív, my si vystačíme dvomi hrubými podstatnými menami a jedným škaredým slovesom, ktoré dokážeme ohnúť na dvadsať spôsobov, no a presne o tom je náš nespisovný a nepublikovateľný slang, konečne sa niekto nebál ho použiť do  príbehu z prostredia, kde by akékoľvek zjemňovanie pre politických mravokárcov a útlocitné diváctvo vyznelo absolútne smiešne, divoká doba s divokými ľuďmi a divokými spôsobmi si jednoducho vyžaduje aj divoké výrazy, ale film vonkoncom nie je len o tom, je to zrkadlo nás všetkých, ktorí sme to žili a dovolili sme, aby tí najhorší udávali rytmus a smer, takže 80%. ()

zodiak217

Wow som nadšený. Drsné, ale presvedčivo autentické. Veľmi sa mi páči nielen herecké obsadenie, ale atmosféra, ktorú film vytvára a je to fakt silné. Veľmi presvedčivé herecké výkony a snáď bude do budúcna vznikať takýchto filmov viac, lebo 90.roky na Slovensku rozhodne majú čo ponúknuť na spravovanie. ()

Wade W.

Ešte o niečo lepšie, ako pred pár rokmi film Sviňa. Asi to bude tým, že hlavnou témou tentoraz nie je politika ako skôr prežívanie bežného človeka za podmienok, ktoré vtedajší politici nastolili. To dáva priestor i na zaujímavejší príbeh. Východné Slovensko je originálne miesto deja ,viacero filmov by sa mohlo natáčať v tomto prostredí. ()

F2003F

Očakávania som mal s rezervou, zostal som milo prekvapený. Film ma dokázal zaujať aj vtiahnuť od začiatku bez kolísania napriek silnej 150min stopáži. V rámci atmosféry funguje, na slovenské pomery, dosť fajn a ohľadom chladných nepolitických detektívok si ani nespomeniem na niečo lepšie. Akcia aj kamera je podaná štýlovo so zaujímavou eleganciou, ibaže tu prednosti žiaľ končia. Po hereckej stránke je to celkom chabé a bez efektu. Okrem Mitaša, ktorý v závere strhol celú pozornosť výhradne na seba tým ako presvedčivo hral (až na zimomriavky) a tiež Jakaba ako svetlo toho, že správne obsadenie môže robiť divy s tvorbou obrazu o postavách. Totiž Loj ani neskúsený Padrez (talentovo očividne zručný, ale režijne zrejme vedený bez odvážneho úsilia) výslednej podobe vôbec nepomohli. Nepriniesli príbehu zapamätateľnú ingredienciu, kvôli ktorej by charakterom vyvolali správny dojem v obsahu, ale ani ho zvlášť nekazili, keďže nato nemali priestor ani možnosť. Scenárista im vložil do úst miestami nehorázne trápne repliky s nereálnym vyskladaním viet a umelými reakciami. Ňusi naopak potešil, no nemať jediný záber bez fajčenia a hrkania 2dl alkoholu jeden pohár za druhým bez náznaku opitosti dáva ľahký scifi podtón vnímania ľudských schopností. Škriepka chlpatých je inak zábavou funkčnou na takmer všetky žánrové strany, ktorá dokáže dať dobrý dojem a prekvapiť nielen spôsobom prevedenia ()