Reklama

Reklama

Modrooký samuraj

(seriál)
  • USA Blue Eye Samurai
Trailer

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Mladá bojovnice je v Japonsku v období Edo odsouzená na okraj společnosti. Ze všeho nejvíc touží pomstít se těm, kdo za to můžou, a neváhá při tom jít přes mrtvoly. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (127)

crackonosh 

všechny recenze uživatele

Výjimečně vydařená série, která funguje a baví od začátku až do konce. Námět i scénář brnká na ty správné strunky, hlavní postavy jsou výborně vykreslené a souboje mají perfektní a hlavně dostatečně rozmanitou choreografii, která připomíná nejlepší hrané filmy. Téměř v každém díle se s naprostou samozřejmostí objevuje nějaký nový motiv nebo nápad — nejvíce z nich asi vyčnívá loutkové divadlo a hororově pojatá cesta do 9. podlaží paláce bílého antagonisty. Obtěžuje mě pouze anglické (americké) znění, protože by seriálu podstatně více slušela japonština, a byl bych raději, kdyby se příběh uzavřel a nepokračoval dále na jiném místě, protože vše podstatné se odehrálo v osmi episodách. ()

kondor77 

všechny recenze uživatele

Vizuálně a co se týče akce bravurní podívaná, jenž vyždímala žánr revenge až na dřeň a která se nechala volně inspirovat staršími filmy Clinta Eastwooda (viz rozhovor s tvůrci). Nicméně dvě hvězdičky strhávám zato, že hlavní hrdina má vagínu, absenci Křováků a Eskymáků (multikulturní Netflix si to měl ohlídat) a neuspokojivý závěr. ()

Reklama

J.e.r.e.c 

všechny recenze uživatele

Rozmohl se nám tu takový nešvar – usekávat příběhy v polovině. Respektive, (ne)ukončovat je ve chvíli, kdy má přijít vyvrcholení. Za tuhle parádičku si Samurai zasluhuje zkrátit hodnocení tak o tři prsty. Podobně jako někteří další přihazuji i výtku, že v japonštině by to bylo lepší, autentičtější, a navíc mi tu haprují některá nelogická rozhodnutí, jako když má hlavní záporák hrdinu na lopatě a místo, aby ho dorazil, tak se rozhodne utíkat, nebo charakterový obrat milence z božana v ubožáka, aniž by k tomu měl pádný důvod... Ale jinak na animák dost dobrý - násilí je nekompromisní, tvůrci se nevyhýbají sexu (spíš naopak), tematizují rasismus nebo společenské postavení žen a krvavě účtují s romantickými představami o feudálním Japonsku. Zároveň se nemůžu zbavit dojmu, že mohli zajít ještě dál, zejména pátá epizoda vykročí jiným směrem, odvážnějším, méně čitelným, ale jako by pak už nikdo neměl koule tenhle manévr dokončit, takže se vrátíme ke klasickému schématu dobro vs zlo. Na druhou řadu si počkám, ale jak už jsem napsal – tenhle způsob vyprávění mě spíš sere, než že bych mu hověl. 77 % ()

Mafiapau odpad!

všechny recenze uživatele

LGBT Marvel nekonzistentní sračka vykrádající všechno co je žánrové vzhledem k tématice. Kdyby to vykrádalo a bylo to dynamické, dobré a dávalo, dokonce smysl, tak bych s tím problém neměl. Problém je v tom že JE TO SRAČKA! ABSOLUTNÍ HOVNOVÁ SRAČKA!! Dal jsem jen jeden díl a musel jsem to utnout, jelikož nehodlám investovat svůj čas abych se zapojil do války mezi Based guys vs. Netflus v tom studiu kde se to fajtilo monitorama a estrogenovýma pilulkama, aby se to změnilo do plsvyližmipičunilaterálníbuznograbovskýkupy hoven! Ok co je teda doslova tento seriál? Je to John Wick ve feudálním japonsku s OP fantasy weebshit mečem. A DOSLOVA, hlavní charakter je Admin serveru co má zapnuté cheaty, a kolem sebe má NPCčka co jsou useless. Témeř žádné napětí, a to co je v seriálu vůbec zajímavé, tak to udělala strana války jménem Based guys (v produkčním studiu). Pokud jste měli rádi Arcane, nevím jestli tohle budete mít rádi, jelikož je to jen absolutní snužka nekonzistentního odpadu. A to jsem si myslel jakej blast to bude. ULTRA ODPAD! Z Netflusu se stala sub-latentní splaška korektních padžítů, ale hlavně že Takeuchimu zakázali Inside Job.. a pak vidíte tohle. Hromadně flusám na Netflix a i na všechny opicoidní uživatele kteří tuto blitku nadhodnotily. Dle nějaké laťky či objektivy, tento paskvil není způsobilý ani na 60%. Ale protože košťata co tu sračkoidu psali, vědí a rozumí o svém scénáři či zdrojovém materiálu ještě míň než-li Hideous Kojima a udělají si trailer pro džendr-nerozhodnysty a nechají si vyhajpovat skóre levičárnou jako ******, ********* či ******* (záměrně cenzurováno abych si neuzvracel do pusy) tak to prostě pošleme do rudý. Když se tohle bude hodnotit pozitivně, tak tu už stále budou takovéto výblitky, a nebude možnost návratu nějaké formy laťky, úrovně kvality (či dokonce smyslu) pro né jen Netflix, ale i ostatní televize, či obecně média. Podřezat: Amber Noizumi, Michael Green. ()

Drozdo57 

všechny recenze uživatele

Myslím, že ľudia sa nechajú rýchlo uhranúť niečim ľahko nadpriemerným a potom už strácajú reálne kritické okuliare. Ja chápem, že je to stále anime, takže by som mu mal viac odpustiť. Ale stále sa to v niektorých chvíľach tvári superrealisticky, zatiaľ čo v hneď ďalšom dieli neviem, či nesledujem nejaké výplachové Shonen jump anime. Prvých päť dielov som nadšený sedel a vychutnával si jedno z najlepších anime posledných rokov. S najlepším zobrazením japonskej kultúry hádam od seriálu Šogún. Je jasné, že to urobili Amíci, lebo Japonci by takto otvorene svoj hlboko zakorenený rasizmus, sexizmus a šovinizmus, ktorý je na míle horší ako čokoľvek na západe, nikdy nezobrazili. Hovoril som si, že by som ocenil, keby niekto takto natočil remake Mulan... No a potom prišiel šiesty diel. Ktorý presunul seriál niekam na dno céčkovej akcie. Trikrát rozpárané brucho behom 5 dní, zlámané kosti, prepichnutý členok, ale tancujeme, ako keby nebolo zajtrajška. Seriál sa z tejto facky iba ťažko dostáva v siedmom diely, ale v ôsmom si to zasa úplne rozbije. Akože, ja chápem, že chceli zobraziť hlavnú hrdinku ako túto nie čiernobielu postavu s vlastnými nedostatkami a problémami. Ale to neznamená, že musí byť hlavná hrdinka idiot. Vôbec, inkonzistencia chovania hlavných postav dosť lezie na nervy. A to všetko celkovo je škoda, pretože, hoci tento štýl animácie úplne nemám rád, je to urobené veľmi slušne. Plus sa konečne niekto nebál urobiť niečo skutočne pre dospelých s kopou krve, násilia, sexu a nahoty. Vôbec, ale vôbec netuším, ako chcú pokračovať v druhej sérii. Môže to byť epické, alebo totálny klinec do rakve. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (2)

  • Hlavní postava Mizu má charakteristické modré oči, protože je míšeného původu. Tvůrcem seriálu je Michael Green a jeho manželka Amber Noizumi, která je také míšenka s japonskými kořeny. Inspirací pro vytvoření příběhu byla jejich vlastní modrooká dcera, které společně říkají „Modrooký samuraj“. (anfi15)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama